knieja bullet Co szumi w kniejach
Filmy
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Galerie zdjęć
Opowieści z kniei
Kuchnia myśliwska
Kalendarz
Znalezione w sieci
Kynologia
Akty § Prawne
 
Strona główna
 
 
 
 
 
 
Ogłoszenia
login: hasło:
Zapomniałem hasła Zarejestruj się!
     

Wzorce ras

Springer spaniel angielski

Wrażenie ogólne.
Budowa harmonijna, zwarta, siła i dobre chody umożliwiające wytrzymałość oraz wydajność pracy.
Pies posłuszny, opanowany, dobry aporter, kocha wodę.

Głowa i czaszka.
Czaszka średniej wielkości, dostatecznie szeroka, nieco zaokrąglona i wyniesiona w stosunku do części twarzowej głowy. Czoło lekko wysklepione, guz potyliczny zaokrąglony - nigdy spiczasty. Bruzda między oczami stopniowo zanikająca w kierunku potylicy, policzki płaskie, nie okrągłe i nie pełne. Kufa o długości proporcjonalnej do długości czaszki, dość szeroka i głęboka - graniasta w kształcie. Szczęki silne, wargi mięsiste, choć niezbyt grube. Nos o szerokich nozdrzach, czarny lub ciemno brązowy.

Oczy.
Średniej wielkości, nie za małe i niezbyt okrągłe, nie wyłupiaste i nie osadzone za głęboko, pełne wyrazu i wesołe. Kolor oczu ciemno bursztynowy, żółte i jasne oko stanowi wadę.

Uszy.
Zwisające, dobrej długości i szerokości, jednak nie za szerokie i nie za długie, przylegające do głowy i osadzone na poziomie oczu.

Szyja.
Silna muskularna, średniej długości, lekko wygięta i stożkowato zwężająca się w kierunku głowy. Skóra cienka bez podgardla. Szyja owcza stanowi wadę.

Kończyny przednie.
Proste o mocnym kośćcu, dobrze wpasowane w korpus i pozwalające na łatwe przenoszenie ciężaru psa. Łokcie przylegające do tułowia, śródręcze mocne.

Tułów.
Prosty, mocny i proporcjonalny - nie za krótki i niezbyt długi. Klatka piersiowa głęboka i dobrze rozwinięta, żebra wyraźnie wysklepione. Zad lekko zaokrąglony, mocny i muskularny.

Kończyny tylne.
Uda długie, kolana nisko ustawione, staw skokowy katowany łagodnie. Nadmiernie grube stawy skokowe stanowią wadę.

Łapy.
Mocne i okrągłe. Palce zawarte, opuszki grube i mocne.

Ogon.
Przycięty, dobrze owłosiony, noszony z wyraźną akcją - nigdy powyżej linii grzbietu. (W wielu krajach odchodzi się od przycinania ogonów, bardzo często na ringach wystawowych można spotkać springery z ogonami.)

Szata.
Gładka, dość gęsta, przylegająca - chroniąca psa przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dopuszcza się falistość na podgardlu, piersi i brzuchu.

Umaszczenie.
Dopuszcza się każdy kolor występujący u spanieli lądowych jednak najbardziej pożądane jest umaszczenie biało brązowe i biało czarne.

Ciężar i wzrost.
Ciężar około 22,5 kg. Wzrost około 51cm - toleruje się jednak do 53cm.


źródło: www.springer-spaniel.pl

 
O nas kontakt Kontakt reklama Polityka prywatności Reklama strona główna Strona główna
Copyright © 2002 - 2020 knieja.pl.