Wywiad z Michasiem w Łowcu Polskim.

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Wywiad z Michasiem w Łowcu Polskim.

Postprzez bodek » 13 lipca 2004, 07:40

W ostatnim numerze Łowca Polskiego ukazał się wywiad z prezesem NRŁ Michasiem. Cóż on tam nie nagadał. Popis bełkotu znanego z dawnych lat. Ponoć jak zmienimy model łowiectwa to będziemy mogli tylko do naganki iść :shock: a wszyscy którzy myślą inaczej to "indywidualni egoiści" a poziom ich egoizmu mierzymy "wysokością ich kont bankowych oraz prymitywą żądzą zawłaszczenia innym dóbr i praw". NO TEGO TO JESZCZE NIE BYŁO. Toć to Michaś mógłby pisać teksty do filmów Barei!!! Złotouste, apolityczne dziecko SLD :D
Avatar użytkownika
bodek
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 kwietnia 2004, 21:54
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez jemot » 8 października 2004, 16:23

Szanowny Kolego. Brawo! Sam lepiej bym tego nie podsumował. Zwróć uwagę, że takim bełkotem cechuje się dzisiaj wielu ,,na górze" a pensje ministerialne. I tu Ciebie chyba zasmucę. Już widać gołym okiem, że robi się wszystko ( oczywiście w Zarządzie Głównym) aby po wyborach zostało jak jest!!!
jemot
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 października 2004, 19:24

Postprzez bodek » 10 października 2004, 11:49

Ad.Jenot.No tak, ale można powiedzieć, że będziemy mieć to, czego chcemy. Polskiemu łowiectwu brakuje wymiany pokoleniowej, a i ta, biorąc pod uwagę częstą "dziedziczność" członkowstwa w PZŁ, może niewiele zmienić. Ja bardzo często zadaję sobie pytania: "co mam ze składek na PZŁ ?" "co ma moje koło ?" "co ma polskie łowiectwo?" Odpowiedź jest smutna!
Avatar użytkownika
bodek
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 kwietnia 2004, 21:54
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez CAMUFLAGE » 13 października 2004, 08:58

Koledzy nic dodać nic ująć . :cry:
Avatar użytkownika
CAMUFLAGE
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 września 2004, 07:21
Lokalizacja: zagłębie

Postprzez jemot » 16 października 2004, 21:57

ad Bodek. Poluję dopiero 30 lat. Pierwszy raz w życiu ( w moim Kole)zdarzyło Mnie się, że na prawdzie której wszysce oczekiwali, a wszysce obawiali się głośno powiedzieć ,,zajechałem" w PZŁ bardzo daleko. Czyli jest zapotrzebowanie na ludzi mówiących prawdę. Możemy obwiniać Nasze władze o wiele. Jednak najpierw zacznijmy od własnych kół. Jeśli będziemy mocni ,,na dole" to Nasze władze będą po naszej myśli. Zaczynajmy porządek od dołu!!! Skróćmy kumoterstwo i prywatę, głupotę i niewiedzę a wtedy pogadamy dalej.
jemot
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 października 2004, 19:24

Postprzez bodek » 17 października 2004, 08:54

Ad. jemot.Twój post brzmi trochę jak wypowiedzi chłopców z KC w dawnych latach. "Zwiększmy wydajność, napiętnujmy nierobów, konsumujmy ser zamiast mięsa a PRL za kilka lat przegoni USA!!!" Otóż NIE!!! Tak jak zbankrutował PRL bo SYSTEM był ZŁY taki i nasze łowiecto musi zostać zreformowane. Jest kłusownictwo bo nikt nie pilnuje "niczyjej zwierzyny" Myśliwi MUSZĄ płacic składki z których kilku cwanych kolesi funduje sobie uposażenia (niezłe) oraz żyje jak conajmniej dyrektorzy departamentów. itd itp. NIe mozna zlikwidować kumoterstwa i prywaty mówiąc:"zlikwidujmy kumoterstwo i prywatę". Musi być stworzony mechanizm który to uniemożliwi. Wiadomo powszechnie jak przyjmowiani są nowi członkowie do PZŁ- jest tak dla tego, że myśliwy w Polsce MUsi być członkiem PZŁ a chłopcy z ZO którzy organizują kursy i przyjmują egzaminy też to wiedzą i chcą żyć! Trzeba po prostu uwolnić się od dogmatów. Myśliwy nie musi znaczyć członek PZŁ na przykład bo chcę wydawać swoje pieniądze na łowiectwo a nie na samochód służbowy dla Łowczego Krajowego itd. Zapewniam Cię, że testy o polskim modelu łowiectwa drukowane w Łowcu to ciemnota wciskana gawiedzi przez chłopców żyjacych ze skałdek na PZŁ.
Avatar użytkownika
bodek
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 kwietnia 2004, 21:54
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez bodek » 17 października 2004, 12:06

przepraszam: teksty oczywiście a nie testy.
Avatar użytkownika
bodek
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 kwietnia 2004, 21:54
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez jemot » 27 października 2004, 20:15

ad.bodek. Trochę chyba zagalopowałeś sie. Weź pod uwagę dzisiejsze realia gospodarczo-polityczne. Chcemy zmian? Róbmy to w zgodzie z panującymi zasadami. Okazja jest blisko. Starczy wybrać kompetentnych przedstawicieli na Zjazdy Wojewódzkie, Krajowe, i kto wie? Jak wyobrażasz Sobie mechanizmy likwidujące wszelkie anomalia? Czy ktoś ma odgórnie za nas to zrobić? Przecież wszyscy doskonale znamy te zasady. Mówisz slogany i zupełnie źle je umiejscawiasz odnośnie likwidacji wielu patalogii ( kumoterstwo, głupota,itp). Nie, nie Kolego. To nie jest KC. To nie są slogany. To jest rzeczywistość, z którą w wielu kołach nie można walczyć, w innych walczy się a w jeszcze innych walka zakończona została sukcesem. Takim sukcesem możemy pochwalić się w kole, którego mam zaszczyt być członkiem.Powtarzam: to nie są slogany to jest rzeczywistość. To raczej Ty powinieneś dać propozycje reformowania PZł. I jeszcze jedno. Czy wyobrażasz sobie 100 tysięczną rzeszę myśliwych bez koordynatora? Bez pracowników etatowych, bez możliwości planowania w skali makro? Propozycje rozpadu Związku na organizacje regionalne mamy na szczęście za Sobą. Czy uważasz, że inni oceniając Nasz Związek, uważając model Naszego łowiectwa za wzorcowy prawią Nam nieuzasadnione komplementy? Czy Nasi działacze we władzach międzynarodowych to fikcja? Mówię w ten sposób: zmiany - tak, wymiana pokoleniowa - jeśli na jeszcze bardziej kompetentnych ludzi - tak, rewolucja - nie!
jemot
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 października 2004, 19:24

Postprzez bodek » 28 października 2004, 18:21

ad.jemot. Nie, nie zagalopowałem się a jedynie wyartykułowałem swoją opinię. Powtarzam jeszcze raz: To nie wypaczenia generują zły system a odwrotnie. Zły system generuje wypaczenia. Czy sądzisz, że jeśli wybierzemy "kompetentnych delegatów" to łowczy krajowy zrezygnuje z służbowego samochodu oraz niezłej gaży fundowanej z naszych składek? Czy wierzysz, że zrobią to inni etatowcy w PZŁ? Czy uważasz, że np. zniknie dotychczasowa formuła kursów dla nowowstępujących a sądy łowieckie staną się niezależne? Uwierz mi zawsze etatowi wynajdą setki bezsensownych dowodów na to, że konieczne są biura (może nawet w powiatach bo rodzina się rozrasta), delegacje, wyjazdy, samochody, sprawozdania itd. Wszystko oczywiście finansowane z cudzej kieszeni-czyli naszej! Co do oceny naszego modelu łowiectwa to po pierwsze ja nie chcę go zmieniać! Istnienie bandy urzędników ma się nijak do naszego modelu. Ocena naszego zwiazku jako "wzorowego" przez innych-co to za hasło? Czy sądzisz, że pan z zagranicy który wpadł do Polski, strzelił Byka w OHZ (na nasz koszt) następnie odwiedził biuro na Nowym Świecie i zjadł w Bristolu kolację (na nasz koszt) z łowczym krajowym wie lepiej od rzeszy polujących kilkadziesiat lat myśliwych jaki jest PZŁ??? Człowieku dziś już nikt w Polsce nie mówi o PZŁ jako o wzorowej organizacji! Sam napsiałeś, że "robi się wszystko aby po wyborach pozostał tak jak jest"- to normalne, że nikt nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi. Jedno jest przesłanie dla tego stanu. Przesłanie już sprawdzone wielokrotnie: "NIe lękajcie się koledzy" Musimy odmienić oblicze polskiego łowiectwa bo prędzej czy później i tak my za wszystko zapłacimy!!!
Avatar użytkownika
bodek
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 kwietnia 2004, 21:54
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez jemot » 28 października 2004, 21:28

ad. bodek. Czytam z wielkim zainteresowaniem Twoje posty, również te na pzlow. Jak już wcześniej pisałem w niektórych stwierdzeniach popieram Ciebie całkowicie, w innych mniej a w jeszcze innych wogóle. Nie wnikajmy z czego to wynika. Może z niższego stopnia inteligencji, może z innego z racji wieku spojrzenia na całokształt a może z czegoś czego nie potrafimy wytłumaczyć. Doszedłem do wniosku, że bardzo chętnie Ja i chyba nie tylko bralibyśmy udział w dalszej polemice( oczywiście dla dobra Łowiectwa), gdybyś wskazał w punktach Twoim zdaniem niezbędne kroki dla polepszenia działalności Związku ( niezależnie od nazwy), niezbędne zmiany i co Mnie najbardziej interesuje: jak wyobrażasz Sobie funkcjonowanie Związku ( lub innego tworu) bez etatowców? Już w tej chwili zgadzam się z Tobą, że gdyby zlikwidować Okręgi a pozostawić Województwa, to Mamy 50% ,, czapy" w kieszeni.
jemot
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 października 2004, 19:24

Postprzez Leon » 7 listopada 2004, 20:42

Sprzedam kompletną prenumeratę Łowca Polskiego z lat 1974-1994.Część w twardej oprawie.Przystępna cena.Tel.608035613
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 183
Dołączył(a): 31 maja 2004, 16:25


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 76 gości