Odbycie stażu

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Odbycie stażu

Postprzez szuszlik » 25 marca 2006, 11:03

Witam. Mam następujące pytania. Chcę odbyć staż i w tym celu złożyłem do koła, w którego obwodzie mieszkam, stosowne podanie już rok temu. Do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi. Po przeczytaniu statusu PZł niestety nie dowiedziałem się konkretów które mnie w tym zakresie interesowały, a mianowicie ile czasu trwać może przyjmowanie nowych kandydatów? Czy zarząd koła ma obowiązek czy tylko dobrą wolę przyjąć nowego stażystę? Kiedy to się odbywa? Czy jest to określone konkretnym terminem? Czy to odbywa się raz do roku? Czy powinienem być poinformowany odpowiednim pismem o decyzji zarządu w mojej sprawie? Bardzo proszę o odpowiedź.
szuszlik
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 stycznia 2006, 03:56

Postprzez rob14444 » 25 marca 2006, 11:49

Jesli kolo nie bedziem mialo ochoty Cie przyjac, to nie musi.
Avatar użytkownika
rob14444
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 16:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez szuszlik » 25 marca 2006, 15:27

Chciałbym wobec tego wiedzieć od czego zależy "ochota koła", jakimi kryteriami koła się kierują przyjmując nowych kandydatów? Z pewnych źródeł wiem, że dwaj nowi stażyści zostali przyjęci mimo tego, że podania złożyli o wiele później niż ja ( kolega łowczego i były policjant). Czy przysługuje mi jakieś odwołanie, zażalenie? Czy jest to "twór" sam dla siebie,
czyli znajomi, kolesie, rodzinka itd...?
szuszlik
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 stycznia 2006, 03:56

Postprzez Hubertus » 25 marca 2006, 15:41

Nawet jesli decyzja zarządu koła była negatywna, tj. odrzucająca Twoją kandydature, powinieneś być poinformowany o takowej decyzji... Jeśli Twoje pismo rozpatrzone byłoby pozytywnie koło jest zobowiązane przesłać odpowiedni "druczek" z Twoimi danymi, do zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego, odpowiedniego dla Twego miejsca zamieszkania. Następnie, (teoretycznie, gdy juz zostałeś zgłoszony) otrzymujesz pismo od w.w zarządu zawierające formularz którą należy wypełnić swymi danymi osobowymi i odesłać w terminie do 7'miu dni bezpośredno do zarządu okręgowego. Wtedy dopiero zostajesz zarejestrowany jako stażysta odbywający staż w Kole Łowieckim (Ośrodku Hodowli Zwierzyny). Skoro nie otrzymałeś żadnego pisma z zarządu okręgowego, smiem domniemywać, iż nie zostałeś tam zgłoszony... tzn. nie zostałeś "zaakceptowany" przez zarząd Koła Łowieckiego.
Pozdrawiam Hubert.
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez Hubertus » 25 marca 2006, 15:46

Odwołanie?
Z tego co mi wiadomo możesz się zwrócić bezposrednio do zarządu okręgowego PZŁ z prośbą o przydzielenie Ci danego KŁ w celu odbycia stażu... W tej sytuacji ZO odgórnie umieszcza Cie jako stazyste w danym Kole Łowieckim...
Jakimi kryteriami kieruje się zarząd przyjmując kandydatów...?
Hmm... życie jest skomplikowane, w niektórych kołach blokuje się wstęp do grona mysliwych myśliwym z poza rodzin polujących... w moim kole do niedawna było tak, iż polować mógł bez przeszkód tylko jeden syn mysliwego, drugi miał mase kłopotów starając się o przyjęcie...
Rzeczpospolita? Równouprawnienie? Gdzieżby... Państwo w państwie, takie są realia...
Życze Powodzenia... Hubert.
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez szuszlik » 25 marca 2006, 16:08

Dziękuję za odpowiedź. Po cichu też i tak myślałem. Wypada mi tylko tym ubolewać, że tak się dzieje. Jak widać przepisy, regulaminy i podejście kół jest u nas, czyli Polsce, jeszcze archaiczne, przynajmniej w tym zakresie. Mam przyjaciół myśliwych za oceanem, tam po odbyciu kilkunastogodzinnego
przszkolenia i zdania egzaminu z wiedzy teoretycznej, zostaje się myśliwym. Jak widać i w tym temacie daleko nam jeszcze do normalności. Pozdrawiam
szuszlik
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 stycznia 2006, 03:56

Postprzez Łukasz>>> » 25 marca 2006, 16:20

Nachetniej przyjmójš do kół jezeli poluje w nim ktoœ z rodziny.
Avatar użytkownika
Łukasz>>>
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 marca 2006, 16:13
Lokalizacja: Pomorskie/Warmia-mazury

Postprzez novi » 25 marca 2006, 16:44

Szuszlik.
Tyle ze za oceanem są zupełnie inne warunki polowania. W Polsce sytuacja jest taka jaka jest i wcale nie znaczy to ze jest bardzo daleka od normalności. W obecnych warunkach ta sytuacja jest bardzo normalna.
Nie musisz być członkiem koła by być myśliwym, a polować możesz w OHZ, LP, Kołach na zasadach komercyjnych.

Złóz podanie do ZO i nie zawracaj sobie d...py tym kołem.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez szuszlik » 25 marca 2006, 16:46

Ja widocznie żle się urodziłem. Nie mam nikogo z najbliższej rodziny w kole. To, że lubię i pasjonuję się myślistwem, mam kolegów myśliwych, to za mało żeby dostać się w szranki myśliwych. Czuję się pełnoprawnym obywatelem naszego kraju, płacę podatki, wypełniam inne nakładane prawnie przez państwo na mnie obowiązki i chciałbym korzystać z przysługujących mi praw,
a nie być dyskryminowanym przez takie czy inne zrzeszenia, organizacje itp.
szuszlik
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 stycznia 2006, 03:56

Postprzez Hubertus » 25 marca 2006, 16:57

Podanie do zarządu Okręgowego PZŁ o przydzielenie na staż kandydacki do KołaŁowieckiego (Ośrodka Hodowli Zwierzyny) wystarczy aby zostać mysliwym, zresztą, to także czysto teoretycznie ponieważ po odbyciu stażu nie koniecznie zostaniesz przyjęty do KŁ o którym wczesniej wspomniałeś... Tj. do tego w obwodzie którego mieszkasz...
W każdym bądź razie.. Powodzenia.
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez novi » 25 marca 2006, 17:15

Szuszlik.
Ty chcesz być myśliwym? czy chcesz być członkiem tego Koła?
Bo ja odnosze wrażenie ze tobie bardziej zależy na kole. Nikt ci nie odbiera prawa bycia myśliwym.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez szuszlik » 25 marca 2006, 17:41

Z tego co wiem to żeby zostać członkiem koła i być zrzeszonym myśliwym potrzeba wcześniej odbyć staż, którego mi się odmawia, bo są inni lepiej urodzeni. Wiem, że po stażowym nie koniecznie musi mnie koło przyjąć. To jest odrębna sprawa. Mnie zastanawia dlaczego nie zostałem przyjęty do odbycia stażu? Choć moje podanie leży już zakurzone od ponad roku.
szuszlik
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 stycznia 2006, 03:56

Postprzez szuszlik » 25 marca 2006, 17:54

Chyba Was Panowie posłucham i złożę podanie do ZO niech wyższa instancja zadecyduje gdzie mnie umieścić. :? Pozdrawiam
szuszlik
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 stycznia 2006, 03:56

Postprzez rob14444 » 25 marca 2006, 17:54

Byc moze dlatego cie nie wzieli, bo maja duzo osob w kole i nie potrzebuja nadmiaru mysliwych. W kole ojca od 2 lat nie przyjmuja nikogo z zewnatrz, bo rodziny mysliwych w zupelnosci starczaja. To moze byc uzasadnienie. Warto miec w kole chociaz jakiegos kolege lub znajomego, wtedy duzo latwiej sie dogadac z zarzadem.
Avatar użytkownika
rob14444
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 16:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rob14444 » 25 marca 2006, 17:57

Jesli chcesz szybko polowac, to badz sobie nie zrzeszony i szukaj kola. Po jakims czasie pewnie cos znajdziesz.
Avatar użytkownika
rob14444
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 16:39
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości