Wabieie lisów

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Wabieie lisów

Postprzez Hawk'sEye » 8 listopada 2005, 21:28

Dziś kupiłem wabik na lisy Hubertus ( z jednej strony pisk myszy, z drugiej kniazienie zająca) ale bez instrukcji. Czy jest ktoś kto potrafi korzystać z takiego wabika, a konkretnie z jaką częstotliwością i w jaki sposób dmuchać w wabiki, żeby zwabić lisa? Z góry dziękuję za pomoc!!!

Tak w ogóle to jestem tu nowy i pozdrawiam wszystkich członków knieja.pl!!!
Hawk'sEye
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 listopada 2005, 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Graf » 15 listopada 2005, 12:04

Witam,

Raczej nikt ci nie odpowie na twoje zapytanie i instruując się na forum jak masz dmuchać :). Tego musisz się sam nauczyć (kniazanie zająca)słuchając kaset- dostępne w sklepach mysliwskich- a najlepiej ucząc się od kolegów którzy sie na tym znając (ja tak robiłem).
Sam nie eksperymentuje w łowisku bo wszystkie lisy przestraszysz.
Patent w skutecznym wabieniu lisów na kniazainie zająca polega nie tylko na dmuchaniu ale także na doborze odpowiedniej pory roku, miejsca, a zwłszcza pory dnia.
Pisku myszy możesz sie nauczyć sam przebywając w łowisku zwłaszcza w sezonie jesiennym gdy myszy harcują.

Darz Bór
Graf
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 listopada 2004, 11:51

Postprzez wuju(HUNTER) » 16 listopada 2005, 13:41

Witam!Posiadam wabik firmy billik-ale do tego wabika byla dolaczona kaseta z podstawowyn "kursem" wabienia-na pocztku w domu wychodzilo mi to dosc nieudolnie zapytajcie rodzine :D Ale w lowisku zwabilem pare razy lisa tak ze chyba bylo ok.Slyszalem od kolegi z kola ze Hubertus inaczek brzmi twierdzil ze przypomina kniazienie małego zajaczka ale nie bylo mi to dane sprawdzic.Taka jak napisal Graf lepiej nie ucz sie "grac"w lowisku...A wybor czy pisk mysszy czy kiazienie pozostawiam tobie ja wabie tylko na kniazienie ale koledzy z innych rejonow nawet na forum pisali ze u nich tylko na pisk myszy!Mysle ze zalezy to w duzej mierze od menu lisow w danym terenie a ze stanu zajaca wynika ze juz niedlugo wabiki beda imitowaly wylacznie pisk!PDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez MARS » 16 listopada 2005, 19:52

Poczytaj i posłuchaj tutaj:
http://www.lowiecki.pl/forum/read.php?f ... 9&t=124439

PS. Wiem że uprawiam forumową dywersję ale proszę admina (jeśli jeszcze tu zagląda) o wybaczenie.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cyzio » 25 listopada 2005, 22:15

Witam.
Do wabienia lisa i nie tylko popiskuję sobie ustami. Na kniaziowanie zająca lisy stawały w miejscu i po chwili dalej sobie pomykały.A na pisk myszy ciągły pod ambonę. Jedna rada jak podejdzie strzelaj i to celnie .
Raz wykiwany rudy nie da sie wykołować ponownie.Znam to. :oops:
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Hawk'sEye » 26 listopada 2005, 21:29

Dzięki wielki za Waszą pomoc! Teraz wiem jak wabići wiem, że nie będę siedział i gwizdał na daremnie... :wink:
Jeszcze raz dzięki i Darz Bór! Zycze wszystkim sukcesów łowieckich!
Hawk'sEye
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 listopada 2005, 21:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Hubertus » 7 grudnia 2005, 17:31

Początkującym wabiarzom radzilbym uzywanie "myszki", kniazienie zająca wymaga większego wyczucia i jest syszalne dalej, co przy nieudolnych próbach rozpędzi lisy w gląb lowiska :? Muszę się pochwalić, ze mam jedyne 18 lat a opanowalem juz do perfekcji wabienie jeleni-byków podczas rykowiska :) idą jak po sznurku :lol:
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 102 gości
cron