Wabienie

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Wabienie

Postprzez rafex87 » 7 lipca 2009, 17:05

witam wszystkich. Chciałbym sie nauczyc wabienia lisów na wabik(pisk myszy) tylko nie wiem jakiego wabika urzyc? doradzcie mi cos . Z góry dziękuje Darz Bór :)
rafex87
 
Posty: 61
Dołączył(a): 7 lipca 2009, 16:47
Lokalizacja: z daleka

Postprzez andrzejml » 17 sierpnia 2009, 20:52

http://wabiki.pl/index.php?id=20 kolego tutaj masz link z przykładowym brzmieniem pisku myszy, ale na sam pisk myszy nie zwabisz lisa (no chyba ze siedząc na ambonce go zauważysz w ok 100-150m wtedy go mozesz spróbować podciągnąć pod ambonę na pisk myszy. Zazwyczaj wabik pisk myszy stosuje się po kniazieniu kiedy lis jest już za blisko na ponowne kniazienie a jeszcze za daleko na strzał śrutowy. Pzdr
andrzejml
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 sierpnia 2009, 20:25

Postprzez =Marcin= » 19 sierpnia 2009, 11:00

tak jak napisał mój szanowny przed mówca, jeśli chcesz zwabić liska to wpierw musisz użyć kniazienia zająca, ale w okresie nie zimowym lisy za bardzo na to nie reagują, kniazienia używa się w okresie zimowym gdy lisowi jest trudno zdobyć pożywienie. Piskiem myszy lisa ściąga się na odległość strzału (lis słyszy pisk myszy nawet ze ok.100m!! ). Co do kupna wabika ''pisk myszy'' to nie jest konieczne, taki dźwięk możesz wydać ustami - nie wiem jak to nazwać ale spróbuję opisać: ściskach mocna usta i i próbujesz wciągnąć trochę powietrza i wtedy z Twoich ust wydobywa się pisk.

Znam kilku myśliwych którzy tak robią, sam też próbowałem i lisy na to reagują.
Avatar użytkownika
=Marcin=
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 sierpnia 2009, 14:20
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andrzejml » 19 sierpnia 2009, 11:38

Kolego Marcin, dużo racji w tym co piszesz a ten pisk myszy na ustach jest zwany ,,cmokiem'', a tak pozatym to jeżeli chodzi o kniazenie to w tym sezonie już dwa liski przyszły mi na wab z czego jednego własnie dzisiaj strzeliłem ( w innym temacie jest opis ). Ale na lisy o9becnie w porze letniej albo księzycowa noc albo wczesny ranek jeszcze troszke ciemnawo a gwarantuje Ci ze lis przyjdzie na wab. :lol:
andrzejml
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 sierpnia 2009, 20:25

Postprzez =Marcin= » 19 sierpnia 2009, 11:58

Nie mogłem znaleźć odpowiedniego słowa do tego piku - dzięki za uzupełnienie. A co do twojego lisa do gratulacje. Wracając jeszcze do wabienia na kniazienie zająca to nie wiem czy wiecie, ale nie trzeba odgrywać pełnej pieśni (Przestrach>atak>....) wystarczy grać samo zdławienie.
Avatar użytkownika
=Marcin=
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 sierpnia 2009, 14:20
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MiKołaj23 » 24 sierpnia 2009, 14:44

Bardzo prosze o pomoc doświadczonego wabiarza.Ponieważ od pewnego czasu spodobało mi sie polowanie z wabikiem.Jako,że nie jestem jeszcze myśliwym ja wabie,a mój wuja posługuje się sztucerem.Problem polega na tym,że gdy uda mi się zwabić lisa na kniazienie zająca, rudy podchodzi w nasza stronę,ale po chwili zmienia kierunek i sznuruje w bok od nas odchodzac.Czy wyczuł nasz zapach???Prosze o pomoc...
Avatar użytkownika
MiKołaj23
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 sierpnia 2009, 18:33
Lokalizacja: Wielkopolska


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości
cron