sztucer na strzelnice

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

sztucer na strzelnice

Postprzez hunter_19 » 22 czerwca 2009, 19:51

darz bór !

Panowie jestem młodym myśliwym i nie za bardzo wiem jaki sztucer kupi sobie na strzelnice. Na polowania mam BROWNINGA EUROBOLTA kal. 30 06.
Stwierdzam ze nie jest on sportowa bronią. Dlatego moja prośba do was pomóżcie mi w wyborze sztucera na strzelnice.


z góry dziekuje
hunter_19
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 czerwca 2009, 19:40

Postprzez slawek.s » 23 czerwca 2009, 18:33

Wtam kolego mam może skromne doświadczenie na szczelnicy ale systematycznie kilka razy w roku uczestnicze na zawodach.Moim zdaniem musisz określić co dokładnie chcesz robić na szczelnicy. Czy masz ochote strelać wielobój strzelecki(w tym rogacz,lis i dzik w przebiegu. Czy raczej strzelanie długo dystansowe. Do wieloboju raczej 222R,223R ponieważ 10 strzałów do dzika z 3006 nie należy do przyjemności i po takiej seri długo nie będziesz chciał jechać na strzelnice. I to coś musi mieć lufe typu warmint.Z moich obserwacji i opini zawodników ANSCHIZ. Do dalekich strzałów 308W. np. remington 700 dla mnie rewelacja albo wysoka półka TRG, TIKKA T3 POLIS,. Pozdrawiam. DARZBÓR!
slawek.s
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 listopada 2008, 19:18
Lokalizacja: krzeszyce

Postprzez hunter_19 » 24 czerwca 2009, 12:53

Dzieki kolego pozdrawiam rowiez
hunter_19
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 czerwca 2009, 19:40

Postprzez Lord Vader » 24 czerwca 2009, 20:08

Witam! Jeśli chodzi o wybór sztucera( karabinu) na strzelnicę, doradzałbym najpierw dokonać wyboru odpowiedniego kalibru. Biorąc pod uwagę możliwość użycia broni nie tylko na strzelnicy, ale także w łowisku, najlepiej chyba wybrać 308 win. Przemawiają za tym również koszty zakupu i dostępność dobrej, fabrycznej amunicji wyczynowej w tym kalibrze.Wybór broni jest bardzo duży, każdy liczący się producent ma w swej ofercie broń w tym kalibrze.W zależności od zasobności prtfela można przebierać, jak w ulęgałkach.Za rozsądną cenę, można np. kupić sztucer Tikka Varmint kal 308 win, lub Supervarmint z regulowaną poduszką policzkową. Skupienie serii 3-4 strzałów jakie można uzyskać np. z amunicji Sako Range lub Lapua Scenar oscyluje od 5 do 7 cm na 300m. Trzeba jeszcze dołożyć dobrą lunetę ( np. IOR 4-14x56) założyć szynę Picantinny i strzelać.
Lord Vader
 
Posty: 114
Dołączył(a): 19 listopada 2008, 10:40
Lokalizacja: Z. Łęczycko-Sieradzka

Postprzez bock » 25 czerwca 2009, 15:34

Darz Bór!
hunter 19 ciezko wyczuc ile masz do dyspozycji na ten cel.Propozycja wyżej L V wydaje sie sensowna.Tyle ,ze bedziesz mial na skladzie dwa zbilozone kalibry. Osobiście skłonny byłbym do 223Rem (222Rem odpada),dlaczego? z czasem bedziesz selekcjonerem i masz jak znalazł kaliberek na rogacza a w porze zimowej cos do 200m na liska.Tikka Varmint piekna skladna bron,nie co taniej niezła japońska Howa lub dobry
Anschutz1770 (ale pewnie kosztuje koło 6000 pln)Remington 700 tez jest godny uwagi.Znam paru dobrych strzelców z CZ-ką wniosek bron ważna ale efekt końcowy to użytkownik ;) Optyka jak wyzej wspomnial LV IOR Bucaresti. Twoje pieniążki Kolego Twoj wybór .
Połamania giwerki .bock
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php

Postprzez tomi527 » 26 czerwca 2009, 19:22

Darz Bór.
Kolego Hunter 19 napisze Ci co ja zakupiłem.Mając już sztucer 7x64 na polowanie postanowiłem kupić coś na strzelnice i na rogacza.A wiadomo każdy myśliwy lubi postrzelać.A z karabinku którego polecam kulki są dużo tańsz od 30-06 i 7x64.Mianowicie zakupiłem CZ 527 Varmint cal.223Rem.Broń niewątpliwie sporo tańsza od markowych Varmintów z górnej półki,a niczym nie ustepująca jak już zdążyłem sie przekonać.Natomiast ja postanowiłem zainwestować w coś innego.Mianowicie w pożądną lunete Swarovski 6-24x50 i w nową varmintowską osadę dopasowaną idealnie do sylwetki.To bardzo ważna część broni.No i sprawa równie ważna Regulacja spustu w dobrej rusznikarni(uczmy sie strzelać sportowo bez przyśpiesznika).Taką broń koledzy sie kocha.A dlaczego odpowiedzcie sobie sami.
Ps.Tego Varminta używam do polowń zimowych po białej stopie na mykitę.Polujac z wabikiem i Varmintem dość czesto 5 sezonów nie pamiętam pudła.
tomi527
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 marca 2009, 22:51

Postprzez Adeb » 2 lipca 2009, 20:46

A dlaczego nie kupic sobie poprostu jakiegos karabinka na .22lr z mysliwskim lozem i trenowac na 50 metrow. Amunicja jak za darmo a cwiczenie strzelania wcale nie mniej wymagajace?
Sa takie tanie, ze mozna sobie pozwolic na jednostke tylko na strzelnice i zostaje kupe pieniedzy na inwestycje i optyki na bron na lowisko.
Adeb
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 czerwca 2009, 19:09

Postprzez protech » 8 lipca 2009, 00:47

Adeb napisał(a):A dlaczego nie kupic sobie poprostu jakiegos karabinka na .22lr z mysliwskim lozem


Ano kolego sympatyczny może dla tego:

§ 5. Pozwolenie na broń używaną do celów łowieckich może być wydane na broń palną, z wyłączeniem:

1) broni automatycznej,

2) pistoletów i rewolwerów,

3) broni wojskowej, która stanowiła lub stanowi uzbrojenie wojska, policji i innych formacji uzbrojonych,

4) broni bocznego zapłonu,

5) broni o lufach gwintowanych przeznaczonej do strzelania amunicją charakteryzującą się energią pocisku mniejszą niż 1000 J w odległości 100 m od wylotu lufy,

6) broni z lufą wkładkową zmieniającą kaliber tej broni, z wyjątkiem przypadków, gdy lufa wkładkowa stanowi dodatkowe fabryczne wyposażenie danego egzemplarza broni.


Nie każdy myśliwy musi być zaraz strzelcem sportowym :wink: choć pewnie by nie zaszkodziło :idea:
protech
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 maja 2009, 11:21

Postprzez Adeb » 8 lipca 2009, 18:17

A kolego sympatyczny masz racje.
Adeb
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12 czerwca 2009, 19:09


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 40 gości
cron