Luneta Nikko Stirling 3-12*56IR Platinum

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Luneta Nikko Stirling 3-12*56IR Platinum

Postprzez zamek79 » 29 listopada 2008, 08:44

Mam pytanie.
Jestem młodym myśliwym i mam do kupienia okazyjnie lunetę firmy Nikko Stirling 3-12 ×56IR Platinum. Czy ktoś z kolegów poluje może przy użyciu takiej lunety lub mógłby mi doradzić czy warto ją nabyć?
Za poradę z góry dziękuję. :wink:
zamek79
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 listopada 2008, 19:23

Postprzez bock » 29 listopada 2008, 20:33

Nie jest to rada ale...najrozsądniej byłoby ją wziąść w łowisko i porównać z inną lunetą (że tak ujmę z ugruntowaną marką ).Sporo niejasności sam byś sobie wówczas wyjaśnił ! Zakup optyki to bardzo istotna sprawa i być może spełni Twoje oczekiwania.Nic tak nie oddaje realiów jak pobyt w łowisku i ocena pola widzenia,czystości obrazu i rozpoznawalności oraz refleksów swiatła (świecących w obiektyw),ktore sa często zmorą myśliwych.Dobrze żebyś zaświecił latarką w okular i zwrócił uwagę czy nie ma tam zanieczyszczeń.Oczywiście kontrola ostrości,wszelkich luzów,płynność krzyża ,podświetlenia w tym wypadku .Z tego co się orientuję do kraju sprowadza te modele Incorsa.
DB bock
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php

Postprzez zamek79 » 29 listopada 2008, 22:15

Dziękuję za wskazówki. Myślę ze każda z nich jest warta uwagi i pozwoli mi dokonać oceny tej lunety oraz przyczyni się do dokonania właściwego wyboru. :)
zamek79
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 listopada 2008, 19:23


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 96 gości