Cztery pytania.

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Cztery pytania.

Postprzez Lowca1q1 » 26 października 2008, 19:07

Witam.
Mam cztery pytanie.
1. Ile trzeba mieć lat żeby pójść na staż kandydacki i zostać członkiem koła łowieckiego.
2. Żeby uzyskać pozwolenie na broń zdaję się jakieś testy czy coś jak tak to na jaki temat.
3. Gdzie trzeba złożyć podanie o pozwolenie na broń od 18 lat.
4.Czy ktoś z kolegów i koleżanek posiada materiały z kursu na myśliwego jak tak to porosze o odpowiedz.
Za odpowiedzi z góry dziękuje.o.
Lowca1q1
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 października 2008, 18:53

Postprzez borowik » 28 października 2008, 21:35

Najpierw należy odbyć staż w kole łowieckim. Staż trwa 12 miesięcy. Po uzyskaniu pozytywnej opinii o odbyciu stażu - wystawia ja zarząd koła, w którym odbywałeś staż robisz kurs dla nowowstępujących do PZŁ. Kursy te organizują Zarządy Okręgowe PZŁ. Po zaliczeniu kursu zdaje się egzamin. Po zdaniu pozytywnym egzaminu mozna uzyskać członkowstwo w PZŁ i wystąpić do policji o wydanie pozwolenia na broń myśliwską. Całą tę procedurę możesz zacząć przed ukończeniem 18 lat. Ważne żeby z chwilą składania do policji podania o wydanie pozwolenia na broń myśliwską mieć ukończone 18 lat. Pi razy oko można przyjąć, że te wszystkie manewry, o których pisałem zajmą około 15 - 16 miesięcy.
Teraz już możesz zacząć czytać literaturę łowiecką i podręczniki. Jest tego sporo. Łowiectwo to dość rozległa wiedza.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 43 gości