Jaki sztucer ...

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Jaki sztucer ...

Postprzez Deer Hunter » 22 czerwca 2008, 18:26

Witam wszystkich...w najblizszej przyszlosci chcialbym zostac mysliwym i juz teraz chcialbym sie zorientowac jaki sztucer ...na poczatek polecilibyscie Panowie nowicjuszowi.
Myslalem o czyms w miare uniwersalnym zarowno w cenie jak i w kalibrze(dzik, sarna moze jelen?...no i lis oczywiscie) :P
Za porady z gory dzieki
:)
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez Deer Hunter » 23 czerwca 2008, 10:22

No to moze tylko pytanie o kaliber ...jaki jest najbardziej uniwersalny? Przepraszam jezeli pytanie jest glupie, ale jestem zielony a gdzies sie trzeba zaczac uczyc.
Z gory dzieki za info
:D
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez qwerty7854 » 23 czerwca 2008, 10:48

najpierw zalicz staż łowiecki , zdaj egzaminy i dostań pozwolenie na broń myśliwska to wtedy będziesz mógł sie zastanawiać nad kupnem broni
qwerty7854
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 kwietnia 2008, 10:27

Postprzez Deer Hunter » 23 czerwca 2008, 11:22

Dziekuje bardzo za zwiezla "odpowiedz"...znajomy przestrzegal mnie ze czesc braci mysliwskiej jest naprawde bardzo "zyczliwa". Tak sie zlozylo ze strzelnice mam 10 min od domu i chcialbym potrenowac strzelanie nawet jak najbardziej sportowe...z tego co wiem chyba nie trzeba byc mysliwym zeby strzelac? No chyba ze cos ominalem...ale nie sadze. A jezeli Panu qwerty nie chce sie odpowiedziec na proste pytanie, to niech sobie swoje porady zatrzyma dla swoich dzieci.
Zycze troche wiecej zyczliwosci i mniej zlosliwosci!!!
Pozdrawiam
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez qwerty7854 » 23 czerwca 2008, 12:29

Kolego prosiłbym sie nie unosić bo taka jest kolej rzeczy ze po zdaniu egzaminów myśli sie o broni .
a na strzelnicy możesz postrzelać ale pod okiem instruktora lub osoby mającej pozwolenie na broń z której strzelasz . I tylko z nim możesz przenosić,przenosić jego bron .
qwerty7854
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 kwietnia 2008, 10:27

Postprzez Deer Hunter » 23 czerwca 2008, 15:07

Alez ja sie nie unosze :) Prosilem o prosta odpowiedz...a co uzyskalem?
To ze nie jestem jeszcze mysliwym to nie znaczy ze nie moge znac odpowiedzi na pytanie ktore zadalem. W koncu to forum jest dla ludzi ktorzy interesuja sie lowiectwem i chca poszerzac swoja wiedze w tym temacie. Tym czasem to takie bardzo polskie ze ci co maja najmniej do powiedzenia pierwsi zabieraja glos ktory notabene niczego nie wnosi do dyskusji!
Nie chce sie powtarzac ale jezeli bede mial taka ochote to bede mial pozwolenie na bron sportowa(mysliwskie sztucery tez sie do niej zaliczaja) i Panie qwerty nic Panu do tego!
Juz mam dosyc tekstow co mam najpierw zrobic, zdac egzamin czy nie, jezeli nie zna Pan odpowiedzi na moje Pytanie to prosze sobie uprzejmie odpuscic i nie zgrywac medrca forumowego, bo z tego co czytalem sa tutaj madrzejsi.
Jedyne co chcialem uzyskac to informacje jaki sztucer i jaki kaliber moglbym wykorzystac nie tylko na strzelnicy ale i byc moze w przyszlosci na polowaniu. I to wszytsko. Poprosze o konstruktywne odpowiedzi :D
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez qwerty7854 » 23 czerwca 2008, 15:26

Kolego jeśli uzyskasz pozwolenie na broń sportowa to nie uzyskasz promesy na zakup broni myśliwskiej bo br. myśliwska niejest sportową :)

a co do twojego pytania to wiele czynników wpływa na wybór broni tzn. możliwości strzelca,jaki kaliber ci pasuje,możliwości finansowe,jakie polowanie preferujesz,na co będziesz polował, jak będze na niem optyka i wiele innych wiec wymień chodź te co ja to polstramy sie pomóc .
Bo tak można tylko ci proponować i chwalić swoje .
qwerty7854
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 kwietnia 2008, 10:27

Postprzez trzasek » 23 czerwca 2008, 15:52

Zastanawianie się na tym etapie nad konkretnym modelem broni czy kalibrem jest wg mnie zbytnim wybieganiem w przyszłość.Pozwolenia na broń sportową też nie wydają od tak sobie,w większości przypadków niezbędna jest przynależność do klubu sportowego i wykazanie się uczestnictwem w zawodach i wynikami w nich uzyskanymi.Osobie niestowarzyszonej w żadnym klubie będą pewnie robić pod górkę tak skutecznie,że tego pozwolenia może nie dostać.nie oszukujmy się żyjemy w kraju w którym dostep do broni palnej jest ściśle reglamentowany i nie da się tego zmienić i może dobrze.
Hmmm cóż mogę koledze doradzić...oferta broni palnej na rynku jest tak szeroka że nie da się wskazać jakiegoś konkretnego modelu.Wszystko zależy od upodobań i zasobności kieszeni.Ogólnikowo mogę ci doradzić ..jeżeli ma to być broń i na polowanie i na strzelnicę dobrze by było zaopatrzyć się w varminta tzn sztucer z grubszą od standartowej lufą.kaliber??z małych 223rem,większe:6.5x55SE,308win,300win mag.
tak na koniec radzę dokładnie zgłębić temat bo nikt ci nic konkretnego nie doradzi.Z porządnym zasobem wiedzy i doświadczenia oraz precyzyjnymi planami sam najlepiej będziesz wiedział czego potrzebujesz i pewnie zadne rady nie będą ci potrzebne.
DB,powodzenia
Avatar użytkownika
trzasek
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13 października 2007, 11:50
Lokalizacja: Pawłowo

Postprzez Deer Hunter » 23 czerwca 2008, 16:02

[quote="qwerty7854"]Kolego jeśli uzyskasz pozwolenie na broń sportowa to nie uzyskasz promesy na zakup broni myśliwskiej bo br. myśliwska niejest sportową :)

hmm...z tego co wiem sa dyscypliny sportowe w ktorych wykorzystywana jest typowo mysliwska bron i nie chodzi mi tylko o strzelanie do rzutkow ale o dyscypliny zwiazane z bronia kulowa. Ale moge sie mylic.

dzieki za porady
Deer Hunter
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 czerwca 2008, 19:16

Postprzez PiotrL » 23 czerwca 2008, 17:23

Typy dokładnie te same - ale róznica w zastosowaniu. Z bronia zarejestrowana jako sportowa nie mozesz polować - mimo ze z identyczną ale rejestrowaną jako mysliwską / cel - łowiectwo/ mozesz i polowac i strzelac sportowo/ oczywiście pomijam tu ograniczenia regulaminowe poszczególnych konkurencji kulowych/.Na strzelnicy nie jest wymagane jakikolwiek pozwolenie na broń - nić w ustawie nie ma o koniecznosci strzelania pod okiem instruktora - tak stanowia jednak najczęściej regulaminy strzelnic.
Co moge poradzić w wyborze broni - wykorzystaj staż i wiedzę opiekuna - zobacz jakie będziesz miał łowisko - czy też jako niestoważyszony w jakich łowiskach będziesz mial okazje polować - bo inną broń doradza sie do łowiska polnego gdzie największą zwierzyna jest sarna - a inną np. w Bieszczady na grube dziki czy jelenie. Potem pochodź po sklepach i popatrz na ceny, wygląd, latwośc dostosowania montazu itd....Kazda broń zgodna z regulaminem polowań i sprawna technicznie nadaje sie do polowania - a dyskusja o przewadze jednej marki nad drugą czy też jednego kalibru nad drugim jest tak samo nieskończona co bezsensowna.
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez kuki » 23 czerwca 2008, 21:16

Oczywiście jest tak jak prawi PiotrL: naj jest ta kobieta z którą aktualnie jesteśmy w związku, naj jest ten samochód którym dziś jeździmy, naj jest ta broń z którą zamierzamy polować. Ja już za kilka, może kilkanaście dni, kupuję 6,5x55 SE. Żadne negatywne opinie o tym kalibrze nie zmienią mojej decyzji. Pozostaje kwestia wyboru marki broni. Ale to najmniejszy problem, prawda koledzy?
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Zdzisław » 24 czerwca 2008, 08:55

300 win mag? troche szkoda by bylo na strzelnice... :)
Zdzisław
 
Posty: 68
Dołączył(a): 9 stycznia 2008, 22:45

Postprzez rosomak » 24 czerwca 2008, 16:57

Witaj deer hunter ( czy kolega czasem nie jest pasjonatem gier z serii deer hunter?). 19 czerwca otrzymałem pozwolenie na kupno broni. :D
Broń mam zamówioną (tikka t3 w wersji dla leworęcznych) i prawdopodobnie w tym tygodniu będzie już w sklepie. :D kaliber 308 win. i do tego luneta docter 3-12X 56 z krzyżem 4 LP. Ale jaką broń ty sobie kupisz w przyszłości to twoja sprawa. niektórzy chwalą sobie coś a inni na to narzekają dlatego nikt ci nie napisze co masz kupić konkretnie. Ja częściowo posłuchałem rad jakich mi udzielano i postawiłem na tikkę i niedługo pewnie się przekonam czy był to dobry wybór. DB
rosomak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 28 lutego 2008, 17:45
Lokalizacja: Dolsk

Postprzez dr. Latoszek » 25 czerwca 2008, 18:35

Zamiast pisac o niczym, jedz do Ferlach i tam sobie pogadaj z majstrami.
Obstalujesz i bedziesz miał taki jaki będziesz chciał.
Ja na twoim miejscu bym tego co w polskich sklepach nizej Prechtla nie dotykał...
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez trzasek » 25 czerwca 2008, 23:12

A czego było by szkoda??Tarczy czy wału za nią??Nie bardzo rozumiem...
Avatar użytkownika
trzasek
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13 października 2007, 11:50
Lokalizacja: Pawłowo

Następna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości