Prośba o rady

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Prośba o rady

Postprzez sztr » 3 marca 2007, 22:53

Zwracam sie do Was z prośbą o rady .
Jestem na etapie rozglądania sie za bronią . Mam zamiar kupic kocka , varminta i coś "grubszego " . Prośba o rady w miare konkretne czego dlavczego byście nie kupili , i odwrotnie
1. Bock zastanawiam sie miedzy miroku , berettą z tych tańszych , i winchesterem
2 . Varmint - trochę trudno zdecydowac mi się na kaliber . Początkowo zamierzałęm , ze względów balistycznych , kupić 243 i dołączyć do tego sztucer 308 . Ale słyszę ze to trochę za blisko siebie :( . Jka wyglada porównanie 243 i 222 lub223
3 Sztucer , jak to wyzej opisałem chciałbym 308 ,ale może uznając racje tych którzy odradzają tak bliskie sąsiedztwo kalibrów , zamiast tego jakieśmałe 9,3 . I tu pytanie dodatkowe sztucer początkowo chciałem kupić w półautomacie ale znowu sie nasłuchałem " mało celny a poza tym nikt z tego nie strzela " . Jak to jest czy rzeczywiście takie kłopoty z celnością i sprawnością czy tylko konserwatyzm ?

Będę wdzięczny za wszelkie KONKRETNE rady i wskazówki
Pozdrawiam
sztr
 

Postprzez novi » 4 marca 2007, 01:30

Ja tam daleki jestem od doradzania komukolwiek czegokolwiek - juz predzej coś odradzić, ale zastanawia mnie moda na varminty?

Czym się ludzie kierują ze to kupują?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez sztr » 4 marca 2007, 08:51

W moim przypadku z varmintem jest tak : chec postrzelania na strzelnicy i polowania na dłuzszych dystansach na lisa .
Czyli chyba jak większosć zainteresowanych varmintami
sztr
 

Postprzez novi » 4 marca 2007, 10:33

Czyli dla przyjemności posiadania?

Tylko nie pisz ze chcesz strzelać na więcej niż 200m bo cie moga ugryźć :)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez Wania » 4 marca 2007, 19:06

Uważam, że racjonalne porady udzielane przez doświadczonych użytkowników broni są niezwykle potrzebne. Z przynajmniej dwóch bardzo prostych powodów.
Po pierwsze: jesteśmy obiektywnie biednym społeczeństwem i większość myśliwych po prostu nie stać na zakup większej ilości dobrej jakościowo broni aby wybrać to co najbardziej im odpowiada.
Po drugie: obwarowania prawne (mniej) oraz praktyka postępowania Policji (bardziej) powodują, że nawet osoby majetne przechodzą prawdziwą gehennę jeżeli chcą posiadać więcej sztuk (nie cięrpię słowa jednostek) broni niż te przeciętne 2-3 maksimum 5.
Poza tym przecież dział akcesoria myśliwskie istnieje także po to aby bardziej doświadczeni i zasobni finansowo mogli doradzić tym z mniejszym stażem, biedniejszym lub po prostu nie będących fascynatami broni myśliwskiej. Jeżeli ktoś nie chce to nie musi udzielać takiej pomocy.
D.B.
Wania
Wania
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lutego 2007, 12:27
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez wizard » 4 marca 2007, 19:19

Pytanie bardzo ciężkie - podaj chociaż orientacyjnie ile chcesz "wsadzić" w zakup w podziale na poszczególne jednostki (czy nowe, czy z kolejnej ręki..itp); no i co z optyką - masz czy też trzeba dokupić; Takie dane są potrzebne, aby wiedzieć jakie to gatunki doradzać - a może nie tyle doradzać co podać ich ewentualne wady lub zalety (a co nabędziesz to i tak ostatecznie TY zadecydujesz).
Pozdrawiam
DB
Avatar użytkownika
wizard
 
Posty: 636
Dołączył(a): 16 grudnia 2006, 17:44

Postprzez Wujek Dobra Rada » 4 marca 2007, 19:54

Aby Ci doradzić, musimy wiedzieć:
- ile chcesz przeznaczyć na poszczególną flintę
- ile chcesz przeznaczyć na optykę
- jaka to ma być optyka? Polujesz częściej nocą czy za dnia
- na co polujesz? Zwierzyna gruba czy np drapieżniki lisy itp
- nowa flinta czy używana?

Pozdrawiam i DB
Avatar użytkownika
Wujek Dobra Rada
 
Posty: 92
Dołączył(a): 9 stycznia 2007, 18:39
Lokalizacja: z plemnika i jajnika

Postprzez Wania » 4 marca 2007, 21:34

Novi zastaniawia się skąd bierze się popularność varmintów ? Jeżeli przyjmiemy, że varmintem jest ponadstandardowo starannie wykonany sztucer z dobrą osadą i długą grubościenną lufą, to trudno się dziwić, że ludzi ciągnie do takiej broni. Niektórzy chcą mieć taką "zabawkę" nawet jeżeli mają świadomość, że nie są w stanie wykorzystać jej zalet w całości. Słowa "zabawka" użyłem świadomie, mam bowiem takich kolegów których naprawdę bawi strzelanie z varmintów i na strzelnicy i w łowisku. I to na dozwolone przepisami prawa odległości. Stać ich na któryś z kolei sztucer w kolekcji, bawi ich to, więc co komu szkodzi, że dają zarobić sprzedawcom broni i amuncji a sobie sprawiają frajdę. Mnie to nie przeszkadza. Można powiedziec nawet, że cieszę się ich radością :lol:
D.B.
Wania
Wania
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lutego 2007, 12:27
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez rob14444 » 4 marca 2007, 22:16

Kolega pytał tylko o broń a nie optykę.
Avatar użytkownika
rob14444
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 16:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez wizard » 4 marca 2007, 22:51

rob...
a jak sobie wyobrażasz strzelanie z varminta bez optyki?
DB
Avatar użytkownika
wizard
 
Posty: 636
Dołączył(a): 16 grudnia 2006, 17:44

Postprzez rob14444 » 5 marca 2007, 15:42

A może on już ma 10 lunet w domu? :lol:
Avatar użytkownika
rob14444
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 16:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez wizard » 5 marca 2007, 16:36

rob...
czytaj uważniej - i nie tylko ostatni post.
DB
Avatar użytkownika
wizard
 
Posty: 636
Dołączył(a): 16 grudnia 2006, 17:44

Postprzez novi » 5 marca 2007, 19:20

Nooo tak,
To można zrozumieć, to prawie tak jak z facetami którzy kupują rózne rzeczy np motocykle które można w 5s rozpędzić do setki a przelotowa to 220km/h albo jeszcze lepiej.

Tyle ze te varminty które są proponowane na "rynku" niczym się nie wyrózniaja od analogicznych modeli sztucerów które nie są warmintami.
A to tak jak by z ETZ250 obudować laminatami zeby na szlifirkę pozowała.

A i prosze tego nie odczytywać ze ci co mają, mieli lub chcą miec varminta są beeee
Sam kiedyś na to chorowałem. teraz badam jak taka choroba objawia się u innych.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez wizard » 5 marca 2007, 20:07

ad Novi:
(może Ci się przyda do Twoich analiz obserwacyjnych)
u mnie objawia się to tak:
dopiero zaczynam się zastanawiać po zakupie hehe.
aż w końcu dochodzę do wniosku, że to jeszcze nie to i szukam nowszych rozwiązań na zaspokojenie tego czegoś co można nazwać "chęcią posiadania" :wink: .

DB
Avatar użytkownika
wizard
 
Posty: 636
Dołączył(a): 16 grudnia 2006, 17:44

Postprzez sztr » 5 marca 2007, 20:55

Witam
Rzeczywiście nie sprecyzowałem poziomu kosztów
Fajnie by było gdybym z trzema sztukami broni zmieścił sie w jakichs 12.000 ; a może będę musiał zatrzymać sie na razie na dwóch sztukach

Lunety nie mam i zastanawiam sie miedzy Docter VZF 3-12X56 popdświetlana a Docterem VZF 8-25X50( bez podświetlenia ) obie wpodobnej cenie około 3700 - 3900

Bardzo interesuje mnie , oprócz wszystkiego o co już pytałem , to czy któryś z Was ma doświadczenie własne w porównaniu celności broni półautomatycznej z repetierami ; a moze jakaś wirygodna publikacja rzuciłą się komuś w oczy :)
sztr
 

Następna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości