Broń gwintowana.

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Broń gwintowana.

Postprzez jarcyś » 12 lipca 2004, 13:37

Mam propozycję odkupienia od rusznikarza sztucera Norconia z zamontowaną lunetą Norconia 6X42 w kalibrze 7X64.Czy ktoś z Szanownych Kniejowiczów może coś powiedzieć na temat takiej broni? Ja w dostępnej literaturze nie znalazłem tej marki.Jestem po egzaminach, po wszystkich opłatach niewiele pieniędzy mi zostało a ta propozycja jest kusząca.Broń wygląda przyzwoicie,jeżeli się zdecyduję rusznikarz w mojej obecności ją przystrzela.Proszę o poradę.
Avatar użytkownika
jarcyś
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2004, 21:12
Lokalizacja: Kąpino k. Wejherowa

Broń sztucer Frankonia.

Postprzez Cyzio » 12 lipca 2004, 19:36

Szanowny Kolego. :D
Jest firma chyba :wink: z Niemiec która robi sztucery Frankonia,
i kniejówki. :D Broń ma swoich zwolenników znam gostka który ma
3006 ok 28 lat :D Tłucze się z tym karabinem po lesie po strzelnicach
i nic się nie dzieje. :D Jeżeli to faktycznie okazja bierz. A jak nie reflektujesz daj znać . :o Ja szukam sztucerka.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez PiotrL » 12 lipca 2004, 19:51

Frankonia nie robi broni tylko ją firmuje - sztucery to Mausery 98 róznych producentów, broń łamana to przede wszystkim Sabatti i inne włoskie firmy.Norconia to koncern z kapitałem głównie koreańskim - produkują słabe lunety, wiatrówki - szczerze mówi.ac nie widziałem ich broni palnej.Jak rzusznikarz jest uczciwy, daje gwarancję i powie co to za broń naprawdę - mozna brać, jeżeli nie - lepiej nie ryzykować
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Broń gwintowana.

Postprzez jarcyś » 13 lipca 2004, 08:43

Najmocniej przepraszam Kolegów Kniejowiczów.Po Waszych odpowiedziach ponownie zajrzałem do rusznikarza-i wyszło że mi się wszystko pokręciło.Jest to sztucer marki "FRANCONIA",kaliber 7x64,z przyśpiesznikiem w jednym spuście,z bezpiecznikiem motylkowym,ładowany i rozładowywany magazynek od góry.Optyka to Zeeis 6x42,montaż lunety umożliwia strzał z otwartych przyrządów celowniczych.Sprawdziłem wszystko dokładnie.Oglądałem tyle egzemplarzy poprzednio,że się "zakręciłem".Te emocje przy zakupie pierwszej broni.Do sztucera u tego samego rusznikarza wybrałem używany bock Iż,kaliber 16x70.I proszę o odpowiedż,co sądzicie o takim zestawie na początek łowieckiej drogi? Pozdrawiam Kolegów. P.S.-sprzedawca sugeruje używanie czeskiej amunicji.
Avatar użytkownika
jarcyś
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2004, 21:12
Lokalizacja: Kąpino k. Wejherowa

Postprzez PiotrL » 13 lipca 2004, 10:36

Zestaw całkiem przyzwoity.Sztucer porządny, kaliber bardzo celny i miły w strzale, luneta Zeissa 6x42 znakomita. Sugestia używania czeskiej amunicji ma tylko jedną zaletę - amunicja czeska jest tańsza niż inna - i to wszystko.
Bok Iż 16/70 - solidna strzelba, kaliber akurat mój ulubiony - ale niestety odchodzący - na sport jest 12/70 a do polowań najmodniejszy jest obecnie 20/76
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Re: Broń gwintowana.

Postprzez xaaobao » 3 marca 2015, 08:44

umożliwia strzał z otwartych przyrządów celowniczych.Sprawdziłem wszystko dokładnie.Oglądałem tyle egzemplarzy poprzednio,że się???





Certkiller 220-802
xaaobao
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 marca 2015, 08:41


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości