Praktyczna ochrona przed niedźwiedziem

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Praktyczna ochrona przed niedźwiedziem

Postprzez Survival3 » 1 lipca 2015, 05:42

Witam Wszystkich!

Jaką skuteczną metodę stosujecie lub o jakiej słyszeliście w zakresie obrony/ochrony przed niedźwiedziem.

Gaz na niedźwiedzie sprawdza się w dzień, gdy nie śpimy.

A co gdy nocujemy w lesie pełnym niedźwiedzi w namiocie, a nie jesteśmy w ambonie?
Oczywiście jedzenie trzymamy z dla od namiotu.
Podobno sprawdzony sposób to posmarować kostką do WC ok. 6 drzew w okręgu 15 m od namiotu i zwierzyna nie podejdzie.
Ale czy działa to także na niedźwiedzia czy tylko na mniejsze zwierzęta i niedrapieżne?

Będę wdzięczny za Wasze uwagi i doświadczenia.
Survival3
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lipca 2015, 05:21

Re: Praktyczna ochrona przed niedźwiedziem

Postprzez szymon » 9 lipca 2015, 23:29

Przenośny, elektryczny pastuch powinien dać radę
http://www.udap.com/bearshock.htm
Z tańszych rzeczy, to pies w namiocie jako system wczesnego ostrzegania i rozpraszacz uwagi.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Praktyczna ochrona przed niedźwiedziem

Postprzez januszg » 17 września 2015, 17:54

Ależ w czym problem? Zawsze zabieraj ze sobą słoik miodu. Przydaje się w czasie negocjacji z misiem. A jak go dobrze udobruchasz to moze i pozwoli ci się przytulić. W końcu dlaczego pluszowe misie są takie popularne. To dowód na to, że misie są kochane :). Z takich wielkich przyjaciół niech wymienię Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Misiu Yogi i jego koman Bubu...Odpuść sobie i nie targaj tego żelastwa do lasu.
januszg
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 lipca 2015, 16:49
Lokalizacja: Toronto, Kanada

Re: Praktyczna ochrona przed niedźwiedziem

Postprzez kamil328 » 18 września 2015, 22:49

januszg to skoro tak doradzasz to sam pewnie tak robisz :D jesteś mistrzem intelektu pogratulować naprawdę :)Kolega pyta bo może ma zamiar sie wybrać w tereny lub mieszka tam gdzie są miśki a ty nie wiem czym chcesz zabłysnąć na tym forum ? swoją głupotą? daruj sobie te głupie wypowiedzi!
kamil328
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 18:17

Re: Praktyczna ochrona przed niedźwiedziem

Postprzez januszg » 21 września 2015, 15:21

Oj Kamilku co ci na wątrobie siedzi. Co się stało z twoim poczuciem humoru?

A tak naprawdę to gdzie w Polsce (poza kilkoma w Tatrzańskim Parku Narodowym) jest tyle niedżwiedzi żeby trzeba było spać z jednym okiem otwartym? Ogarnij się chłopie i skończ z tym sarkazmem. Serio, wyluzuj. Stres skraca życie. Za młodu Polske zjeździłem od Bałtyku po Tatry i żaden misiek mi do namiotu nie zaglądał. Już samo pytanie w poście otwierającym wątek budzi moje wątpliwości. A gdyby autor mieszkał w innej częsci świata to by o tym wspomniał. Choć wtedy należało by zadać to pytanie lokalnym mieszkańcom a nie polakom w Polsce. To forum jest polskie i choć zarejestrwać się może każdy (tak jak ja choć mieszkam w Kanadzie) to dopóki nie wspomnimy, że pytaniedotyczy innego regionu świata, chyba można domniemać, że chodzi o Polske...nieprawdaż?

PS: Rzuciłem okiem na wszystkie osiem twoich wypowiedzi i też mógłbym odpowiednio w twoim stylu napisać. Ale nie chce mi się i tak naprawdę odwykłem od polskiego piekiełka.
januszg
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 lipca 2015, 16:49
Lokalizacja: Toronto, Kanada


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości