Badania lekarskie (Warszawa i okolice)

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Badania lekarskie (Warszawa i okolice)

Postprzez piecho007 » 17 sierpnia 2015, 13:24

Darz Bór!

Koledzy, czy możecie opisać jakich badań i zaświadczeń potrzeba do uzyskania pozwolenia na broń? Na podstawie ustawy przypuszczałem, że czekają mnie jedynie wizyty u 2 lekarzy (med. pracy i psychiatra/psycholog) a po telefonie do przychodni LuxMed wyliczyli mi z 5 badań, kilka wizyty u lekarzy i c.a. 1000 zł kosztu. To rzeczywiście tak wygląda i wiąże się z takimi kosztami? Nie powiem, żona kiedy usłyszała o PZŁ od razu zzieleniała ale po opłaceniu egzaminu, wpisowego, składek a ostatnio wstawieniu szafy do domu i przemyśleniu konieczności uzupełnienia jej stanu nawet ja tracę kolory.

Niezależnie od powyższego, czy Koledzy mogą polecić lekarzy / przychodnie gdzie można wykonać niezbędne badania za rozsądniejsze pieniądze? Najlepiej Warszawa i bliskie okolice.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Paweł
piecho007
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 sierpnia 2015, 13:06

Re: Badania lekarskie (Warszawa i okolice)

Postprzez borowik » 17 sierpnia 2015, 23:50

1000 z l. to chyba lekka przesada. Parę lat temu robiłem badania bo rozszerzałem pozwolenie. Zapłaciłem między 200, a 300 zł. Teraz może być troszkę drożej. Nie robiłem w Warszawie tylko w Łodzi.
Badanie wykonują lekarz, psychiatra i psycholog uprawnieni do takich badań. Lista takich lekarzy na stronie internetowej policji. Zarząd Okręgowy też chyba wie jacy lekarze mają uprawnienia do takich badań. Lista badań do wykonania może wzrosnąć jeżeli np. lekarz w trakcie badania ogólnego stwierdzi wadę wzroku. Wtedy może skierować do okulisty.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Badania lekarskie (Warszawa i okolice)

Postprzez piecho007 » 18 sierpnia 2015, 08:25

Dziękuję za odpowiedź. Zgodnie z radą zapytam w ZO. Jak kolega pisze - właśnie badania zastanowiły. Na wstępie powiedziałem, że mam 29 lat, brak jakichkolwiek zdiagnozowanych problemów zdrowotnych, wzrok bez najmniejszej wady. Kiedy byłem w zeszłym roku u orzecznika pracy (umysłowy/praca głosem i przy monitorze) nie wysyłał mnie ani do okulisty ani do foniatry, a tutaj chcą z automatu robić mi nawet kardiologiczne.
piecho007
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 sierpnia 2015, 13:06

Re: Badania lekarskie (Warszawa i okolice)

Postprzez PawelC » 31 sierpnia 2015, 14:38

piecho007 napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Zgodnie z radą zapytam w ZO. Jak kolega pisze - właśnie badania zastanowiły. Na wstępie powiedziałem, że mam 29 lat, brak jakichkolwiek zdiagnozowanych problemów zdrowotnych, wzrok bez najmniejszej wady. Kiedy byłem w zeszłym roku u orzecznika pracy (umysłowy/praca głosem i przy monitorze) nie wysyłał mnie ani do okulisty ani do foniatry, a tutaj chcą z automatu robić mi nawet kardiologiczne.


CePeLek na ul. Koszykowej sie ogłasza, że robi takie badania, http://www.cepelek.mil.pl/index.php?opt ... Itemid=139 ,
WIML cena 540 PLN

tutaj 400 PLN http://www.psychotechnika.pl/pl/badania-na-bron

Za 400-550 PLN załatwisz sprawę w 3-4 godziny
PawelC
 
Posty: 103
Dołączył(a): 26 listopada 2013, 10:21

Re: Badania lekarskie (Warszawa i okolice)

Postprzez AsiaOlszewska » 7 września 2015, 15:23

Witaj, polecam CEPELEK, 400zl , badania robią w środy i czwartki o 8 rano ja jestem bardzo zadowolona
AsiaOlszewska
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 września 2015, 15:09

Re: Badania lekarskie (Warszawa i okolice)

Postprzez Rafrom » 13 listopada 2015, 12:02

ja polecam pracownie psychologiczną ANIMA, mają kilka punktów w w Warszawie, jeden z nich na odlewniczej gdzie są egzaminy na prawo jazdy (WORD), oni tez polecają lekarza- wszystko sprawnie załatwisz w jeden dzień no i na boga nie za 1000zł.

DB
Rafrom
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 października 2015, 10:44


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości