Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 23 lutego 2015, 07:47

davos napisał(a):Czytam Wasze wypowiedzi i muszę przyznać, że bliżej mi do stanowiska canoe niż jego oponentów. Jakoś bardziej odpowiada mi las do którego wchodzę bez obaw niż las w którym latają dzikie bydlęta z paszczą pełną kłów. Po co mi wilki w lesie? Wolę las bez wilków.


Zapewne miejscem odpowiednim dla ciebie będzie Dubaj, albo...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez davos » 23 lutego 2015, 08:42

Ja to pieprzę, zostaję w kraju a do Dubaju wyślijcie swoje wilki, najlepiej z zaświadczeniem z pieczątką, że wilk nie gryzie
davos
 
Posty: 124
Dołączył(a): 22 września 2009, 21:33
Lokalizacja: z krzaków

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 23 lutego 2015, 10:12

... albo w paszczy wilka... hehe
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez szymon » 23 lutego 2015, 10:41

Grzyby? Przecie to prawie sama woda. A jeszcze się można pomylić zatruć i na wątrobę umrzeć. W strumyku się można utopić, pod korą żyje pełno robactwa a ptaszki walą klocki z gałęzi prosto na głowy przechodniów. Ja tam wolę las bez grzybów i tego całego paskudztwa. A najlepiej w ogóle... Niczego, żeby nie było. Las powinien być przyjazny ludziom, więc nie może tam być niczego, czego ludzie nie chcą i nie lubią.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez szymon » 23 lutego 2015, 11:25

A, byłbym zapomniał o jednym z najpoważniejszych leśnych niebezpieczeństw, jakim jest chodzenie po lesie z bronią. Statystyki są nieubłagane. W Polsce od przypadkowych postrzałów, nawet z własnej broni, ginie nieporównanie więcej osób niż od pogryzień wilków.

A skoro już jesteśmy przy statystyce i wspominanych przedtem szkodach... Coś mi się wydaje, że strzelone przypadkiem zwierzęta chronione, gospodarskie i domowe nie kosztują nas wcale więcej niż te zjedzone przez wilki. Więc kto tu jest dla kogo większym zagrożeniem i uciążliwością? Wilk, czy obrońcy Czerwonego Kapturka?
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez davos » 23 lutego 2015, 11:44

A ja dalej nie chcę żadnych wilków w lesie!!! Niedługo zaczniecie krzyczeć, że trzeba chronić komary a ja pieprzę wilki i komary!!!!!!
Po mieście szwędają się lisy i dziki grasują po parkach, to jeszcze trzeba, żeby mi wilki grasowały między blokami na osiedlu? Gońcie się
davos
 
Posty: 124
Dołączył(a): 22 września 2009, 21:33
Lokalizacja: z krzaków

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Cyzio » 23 lutego 2015, 14:19

Witam.
Panowie spokojnie za dwa no max trzy latka na zielonym ,,kwitku,, bedzie wpisane
--- basior szt jeden
--- wadera szt jeden,
i po co te nerwy :roll:
---- a zapomniałem ,,pozostałe,, szt trzy.
ps. trzeba spokojnie bez zbednych emocji i z GŁOWĄ policzyć wilki.
Darz Bór.
ps oraz lubiących i nie lubiących wilki.Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez szymon » 23 lutego 2015, 14:56

Kto będzie komarów bronił? Brzecież mówię, że trzeba wyciąć i zaorać, żeby widok był ładny i komary nie cięły.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Cyzio » 23 lutego 2015, 16:42

Witam.
No pierwsze slyszę żeby komary cięły.Komar to spokojny facet lubiacy nektar a nie krew brr.A komary sa potrzebne :mrgreen:
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 23 lutego 2015, 20:26

davos napisał(a):A ja dalej nie chcę żadnych wilków w lesie!!! Niedługo zaczniecie krzyczeć, że trzeba chronić komary a ja pieprzę wilki i komary!!!!!!
Po mieście szwędają się lisy i dziki grasują po parkach, to jeszcze trzeba, żeby mi wilki grasowały między blokami na osiedlu? Gońcie się


Nieszczęśliwy człowieku palnij sobie w łeb to będzie o jednego komara mniej... hehe
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Cyzio » 23 lutego 2015, 20:54

Witam.
Alem sie rozpisał :oops: z tej sprawy jest jeden pozytywny aspekt tak tak mniej jest na okolicznych laskach,polach goniacych za ,,chetną.. suką wiejsko-miejskich adoratorów.Wilki swoje robią,wiejskie ciapki nie wychodzą za swoje obejścia,tak Panowie to jest prawda ale rolnicy mają pretensje że wilcy porywają pieski.Odsyłam do gminy niech tam idą na skargę.Brak śniegu mrozu.swoje robi.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez szymon » 24 lutego 2015, 18:49

Ja wiem CYZIU, że komar to facen nietnący. Mnie się rozchodziło o krwiopijne komarzyce ;)

A jeśli chodzi o tak zwane "zdziczałe" psy, to się zgadzam. Miałem okazję się przekonać o skali problemu prowadząc w Polsce badania nad łasicowatymi. Puszczane nocą wiejskie burki i porzucone w lesie, półdzikie psy zjadły mi jednego dnia połowę tuneli z przynętą. Tak się składa, że używałem wtedy również fotopułapek, więc wszystko zostało nagrane.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Lucek102 » 20 kwietnia 2015, 13:19

Od 1995 wilki zostały objęte ochroną w części Polski, a od 1998 są chronione w całym kraju. W uzasadnieniu do tej decyzji, podkreślono pozytywną rolę drapieżników w utrzymaniu równowagi ekologicznej w lasach. Minister do spraw środowiska może zezwolić na chwytanie, odławianie lub odstrzał wilków (w przypadku braku rozwiązań alternatywnych i jeżeli nie spowoduje to zagrożenia dla populacji), jeśli wynika to z konieczności ograniczenia poważnych szkód w gospodarce rolnej.
-----------
nauka czytania dla małych dzieci
Lucek102
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 kwietnia 2015, 13:13

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez monikaaw » 23 czerwca 2015, 00:38

Aż muszę się wtrącić... PANOWIE! Ja przepraszam... Owszem wilki żrą zwierzynę, nic nowego... Zacznijmy od tego, że znane mi są historie ataków wilka na człowieka, ale TYLKO wtedy, gdy brakowało zwierzyny leśnej. Stąd, przyznam rację, ataki wilków na ludzi SĄ w krajach zwykle ubogich, gdzie ciężko o łatwą zdobycz. Historie ataków wilków, które opowiadała mi babcia były TYLKO w czasie wojny, gdy zwierzęta masowo ginęły, a wilki musiały znaleźć inne wyjście. I atakowały tylko w grupie. Powiem tak, mieszkam w miejscowości gdzie wilki chodzą nocą pod same domy. Ludzie mają tu psy, wszystkie żyją. Zwierzyny jakby w ogóle nie ubyło, a ja sama parę dni temu miałam okazje stanąć blisko wilka... Całkiem dobra, zdrowa i silna sztuka. Powiem Wam, że tym przypadkowym spotkaniem był bardzo przestraszony. Sam się usuwał z drogi (pierwszy się cofnął) tak samo jak ja. Spokojnie i wolno. Oczywiście również uważam, że już przesadą jest to, że łażą po wsi, bo są ludzie którzy się panicznie boją samego słowa "wilk". Przejście z garaży na osiedlu do domu w środku nocy to kawałek drogi jest, a lampy się już nie palą w nocy. Ja się nie boję, ale są ludzie, którzy na widok wilka samochody parkują przed wejściem do domu. I to z jednej strony zabawne, z drugiej - tak być nie powinno... Wilka spotkałam przy samej wsi, gdzie bawią się dzieci, które nie wiedzą jak zachować się w czasie takiego spotkania. To tylko zwierze. Rozdrażnione to nawet koziołki potrafią nieźle zaatakować. Nie oszukujmy się, jeleń też może zabić (ja ważę mniej niż 1/3 byka, gdyby mnie zaatakował nie liczyłabym na przeżycie). Kwestia zachowania. Powiem jeszcze, że rodzi się dużo wilków, a ich przeżywalność też jest duża. Przyszło ich parę w zeszłym roku, a dziś spotyka się je już ciągle w lesie. I robią szkody... Każdy leśnik i myśliwy powie, że wilk robi szkodę. Jest lekko mówiąc i brzydko może - niepotrzebny. Lepszej selekcji dokonują myśliwi. Ale nie wytępimy wszystkich wilków, jednak za pozwoleniem na odstrzał jestem, szczególnie tych sztuk w danym terenie, które zbyt odważnie odwiedzają tereny zabudowane.
PS. Oczywiście z całym szacunkiem, ale jak pieska wilk zabije, to ludzie przeżywają. Ja rozumiem, to przyjaciel człowieka, ale moja babcia na zarzynane kury przez sprytne lisy narzekać nie mogła... Trzeba umieć żyć z tym co się ma. Jesteśmy istotami rozumnymi, które podobnież mają panować nad zwierzętami... Czyż nie? Więc mamy od tego myśliwych, selekcjonerów, ludzi pilnujących liczebności.
Także jak najbardziej odstrzały być powinny, ale nie najeżdżajcie już na wilki... I na siebie nawzajem. Wilki całkiem fajne stworzenia. Ludzie też. :) Ale najwidoczniej człowiek człowiekowi wilkiem... A na wilki gadacie. :(
monikaaw
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 marca 2015, 18:19
Lokalizacja: Warmia

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez leszek » 11 lipca 2015, 12:43

Monika nie daleko Ciebie zbieram zrzuty i jelenia tam już ciężko zobaczyć a były tam naj lepsze tereny w okolicy gdzie bez zrzuta się z wyprawy nie wracało wilki od was zaglądają i w moje strony . Z tego co wiem to w sąsiedniej wsi od Ciebie jakieś psy zostały ,,dziabnięte,, może miejscowych nie biorą .. Zaczęły się brać za dziki bo płowej już im brak .Moim zdaniem niech są ale nie w za dużych ilościach .
leszek
 
Posty: 405
Dołączył(a): 13 stycznia 2014, 16:32
Lokalizacja: warm-maz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 65 gości