Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Cyzio » 13 lutego 2015, 23:38

Witam.
Trzeba czasami popatrzeć w ekran tv Pan Matysek objasniał sprawe tamtejszych dzików.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 23:46

Jest już godzinka dla mnie na spanko, bo jutro ciężki dzionek, ale jak wpadł mi ten wpis o wilkach to nie mogłem się
powstrzymać od komentarza. Hehe. Ale po co zaraz te ostrzeżenia... Ktoś chce r...ć wilki i to jest OK,
ale jak ja sobie skowyczę że nie tędy droga to, to już jest naganne i posty ostrzegające się do mnie pisze...
Powtarzam, że lubię łowiectwo, ale...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 23:50

Cyzio napisał(a):Witam.
Trzeba czasami popatrzeć w ekran tv Pan Matysek objasniał sprawe tamtejszych dzików.
Darz Bór.

No nie oglądałem... Idealnie nie będzie! Ale nich będzie chociaż poprawnie. He he...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Cyzio » 13 lutego 2015, 23:51

Witam.
A to było pierwsze i aby ostatnie jakie wysłałem dla zalogowanych na Knieja.pl.Każdy ma prawo do swojego zdania ale to ale bez obrazania innych którzy mają swoje zdanie.Mamy prawo do odmiennych zdań .
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 23:56

I ja też z dobrym już humorem idę spać! Hehe...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Cyzio » 13 lutego 2015, 23:57

Na Knieja.pl nie dajemy kartoników z kolorkami bo po co.Zalogowani piszą co chcą i tu moze jest błąd.Wprowadzić cenzurę :evil: No bez takich tam a jak ktoś chce sie ,,popstykać,, z inną osobą to jest opcja ,,pw,,
Tyle w tym temacie bo zszedłem z temat jaki jest.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 14 lutego 2015, 00:05

Kolega canoe... sam się prosił w pierwszym swoim poście o komentarz osób myślących trochę odmiennie...
Też stał się osobą publiczną, której patrzy się na ręce... Jednak ostrzeżenia jak ja nie otrzymał...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Cyzio » 14 lutego 2015, 00:13

Witam.
No wczoraj był 13 i to piątek swoje emocje trzeba czasami powstrzymać.Nie jesteśmy anonimowymi w sieci,ludzie sa ludzmi.Jedno lekkie pykniecie palcem w stół i wielka mecyja.Zniknie :wink:
Darz Bór.
dziś są Walentynki :D
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 14 lutego 2015, 00:17

Ale Ci się popapraniec trafił! Hehe. Nie obchodzę takich...
Darz Bór!
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez szymon » 14 lutego 2015, 11:17

Przede wszystkim w Indiach występuje inny podgatunek wilka Canis lupus pallipes. Niby różnica niewielka, ale przykład renifera i karibu pokazuje, że czasem wystarczy. W przeciwieństwie do amerykańskich, podgatunki euroazjatyckie udało się udomowić, co świadczy o sporej różnicy potencjału genetycznego. Inna sprawa, że ostatni śmiertelny wypadek w przeludnionych Indiach, gdzie konflikt człowieka z dzikimi zwierzętami jest znacznie bardzie zaogniony, miał miejsce 10 lat temu. Porównaj ilu w tym czasie ludzi zagryzły psy. Nawet niekoniecznie te bezpańskie.
Dlatego pytam o przypadki w Polsce.
Obecnie mieszkam w Londynie. W Polsce jestem ze Świętokrzyskiego. Tak, mamy tam wilki. Niestety, jeszcze trochę za mało i prawdopodobnie nie na stałe.
Drugą stroną twojego apelu o włączenie wilka na listę gatunków łownych są odszkodowania, za szkody spowodowane prze te zwierzęta, jakie wam przyjdzie wtedy płacić. Jesteś pewien, że ci się to opłaca?
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez canoe22137 » 14 lutego 2015, 13:21

Nie wiem skąd wziąłeś takie dane. Np. dziewięciolatek został zagryziony w Indiach w 2013 roku. Źródło: list of wolf attacks - również wiki angielska z dobrą bibliografią źródłową.
Mieszkasz w Londynie, na codzień nie masz z nimi do czynienia, więc generalnie to tak, jakbym ja miał się wypowiadać na temat np ochrony gołębi w Londynie, które by Ci mocno paskudziły życie, a Ty nie mógłbyś im w zasadzie nic zrobić. I na dodatek część osób by krzyczała - wyprowadź się, to ich miejsce do życia, nie Twoje.
Przykład z reniferem i karibu???
W każdym bądź razie są udokumentowane przypadki zagryzień i to nie sprzed lat.
A watahy bezpańskich psów również powinny być bezpardonowo eliminowane.
canoe22137
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lutego 2015, 11:57

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez molok78 » 14 lutego 2015, 14:21

Tak jak w przypadku "dziwnych" okresów ochronnych na dziki lochy,rozsądni myśliwi zrobią swoje.Tak w przypadku wilków, populacja będzie odpowiednio regulowana.
Avatar użytkownika
molok78
 
Posty: 188
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, 20:12
Lokalizacja: lubuskie

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez szymon » 14 lutego 2015, 20:01

canoe22137 napisał(a):Nie wiem skąd wziąłeś takie dane.


Z angielskojęzycznej wikipedii, do której mnie odesłałeś.

W tym właśnie rzecz, że mnie ani gołębie ani wilki nie przeszkadzają.
Czego nie rozumiesz w kwestii karibu i reniferów? Tego, że dwa podgatunki z różnych regionów świata mogą wykazywać bardzo różne zachowanie?
Gdzie są te udokumentowane przypadki zagryzienia ludzi przez wilki w Polsce? Pytam poraz trzeci.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez canoe22137 » 14 lutego 2015, 22:00

W Polsce były udokumentowane przypadki ataków na ludzi - wbij sobie takie hasło w google, zobaczysz. Na tym kompie nie mam takiej możliwości, żeby Ci podać link. Poza tym wystarczy posłuchać wspomnień ludzi z Kresów dawnej RP - ile oni mieli tam problemów z wilkami.
Druga sprawa- przecież wyraźnie jest napisane, kiedy i jak zginęły ofiary w artykule list of wolf attacks. I nie jest to 10 lat temu tylko 2013.
Ciekawe ile jest tam przypadków nieudokumentowanych.
Jak jesteś taki mądry, zamieszkaj w pobliżu lasów, gdzie są wilki i niech Twoja żona idzie odprowadzić dzieci do szkoły albo na autobus kilkaset metrów, rano po ciemku po leśno-polnej drodze.
Wilk niech sobie jest - odpowiednio zredukowana populacja w odpowiednim, mało nawiedzanym przez ludzi miejscu.
canoe22137
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lutego 2015, 11:57

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 14 lutego 2015, 22:27

ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości