Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez klarnet11 » 24 marca 2012, 11:09

ma prawo czy nie ma prawa ? -malo istotne
uznaniowośc urzednika jest poza wszelkimi prawami

jęsli zażyczysz sobie decyzji na 10 szt jako mlody mysliwy -urzednik policyjny zawiesi postepowanie administracyjne i postanowieniem zażyczy sobie wyjaśnień co do ilosci broni
a wtedy moze uznac lub nie twoje wyjasnienia

jęsli ktos ma ochotę czekac ponad pół roku na decyzje oraz na wymiane korespondencji urzędowej to proszę bardzo

ja zalecałbym zacząc od 4 szt
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez Lubomir » 24 marca 2012, 16:11

Właśnie dlatego że większość kuli ogon i woli mieć szybko ale bezproblemowo urzędnicy zamiast przestrzegać prawa mają swoją wizję rzeczywistości zgodna z ich "widzimisiem". Jedynym sposobem zmiany tej sytuacji jest brak akceptacji dla w/w praktyk.
A jak WPA sie pyta o uzasadnienie, to należy grzecznie odpisać że brak jest umocowania prawnego dla ich prośby - wszystkie dokumenty zgodnie z ustawą zostały już dołączone wraz z wnioskiem. Czeka się na pozwolenie trochę dłużej, ale dostaje się na tyle sztuk ile się chciało, a nie ile się panu milicyjniakowi podoba.
Lubomir
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 maja 2011, 21:39

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez wiking79 » 27 marca 2012, 19:04

Witam w Łodzi nie ma problemu ja dwa tygodnie temu otrzymałem pozwolenie na 10 jednostek broni w podaniu wymieniłem jakie jednostki mnie interesują i krótko je uzasadniłem DB.
wiking79
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 marca 2012, 12:52

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez klarnet11 » 28 marca 2012, 08:10

jaki sens ma kupowanie 10 szt broni na początku przygody łowieckiej czy nawet pózniej :?:

dla samej chęci 'mienia" ?
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez Lubomir » 28 marca 2012, 15:49

Nie musisz ich kupować. Chodzi tylko o to że jak sie pierwszy raz starasz o pozolenie to deklarujesz na ile sztuk broni i urząd nie ma prawa ingerować w ta ilość. Jak kiedyś będziesz chciał więcej sztuk to będziesz musiał ponownie płacić za decyzję (242 zeta jak pamiętam) i dodatkowo uzasadniać dlaczego potrzeba ci więcej - co jest już zupełnie uznaniowe dla Policji, i moga się zgodzić lub nie a wszystko w majestacie prawa.
Dlatego żeby nie robic sobie problemów w przyszłości, lepiej i taniej od razu wystapiuc o XXX sztuk broni, niz przez ileś lat być skazanym na np. 2 sztuki, bo urzędnikowi sie nie podoba że może chciałbyś więcej...
A nawet jak dostaniesz pozwolenie na tysiąc sztuk, to nie ma żadnego obowiązku kupowania wszystkiego. Możesz do końca życia biegać z jedna sztuką :) Ale jak będziesz miał ochotę pójsc do sklepu to nikogo sie nie trzeba pytać o zgodę.
Lubomir
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 maja 2011, 21:39

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez klarnet11 » 28 marca 2012, 16:18

To jest bardzo sensowna odpowiedz Lubomir -chyba jedyna jaka ma sens w tej sprawie na moje prowokacyjne zapytanie

wielu kolegow miota sie z tymi problemami gdy chce kupic nowa bron a musi pozbyć sie starej aby zwolnic miejsce w pozwoleniu -pozostaje im albo sprzedac za bezcen albo zlomowac -lub czekac miesiacami az ktos kupi
Sam mam pozwolenie z dawnych lat gdy egzemplarz broni nazywany był "jednostką" i nie bylo to okreslane ilosciowo - osiem lat temu zapragnąłem kupic sobie nową bron na strzelnicę
Musiałem rozszerzać decyzje (za rozszerzenie płaci sie chyba pół normalnej oplaty ) zrobic badania
zrobiłem
troche póżniej znow wystapiłem o rozszerzenie - i tu odczułem teror milicjantów
kontrole sposobu przechowywania broni byly dwie jedna po drugiej -ta druga juz w wykonaniu milicji z komendy wojewodzkiej
nowy wywiad srodowiskowy dzielnicowego
czekalem chyba ze 4 miesiące ale dostałem -teraz mam na 8 szt

umozliwia to szybki zakup broni bez koniecznosci szybkiego zbycia innej
mam zawsze dwie promesy wolne

Pozdrawiam
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez klarnet11 » 28 marca 2012, 16:18

To jest bardzo sensowna odpowiedz Lubomir -chyba jedyna jaka ma sens w tej sprawie na moje prowokacyjne zapytanie

wielu kolegow miota sie z tymi problemami gdy chce kupic nowa bron a musi pozbyć sie starej aby zwolnic miejsce w pozwoleniu -pozostaje im albo sprzedac za bezcen albo zlomowac -lub czekac miesiacami az ktos kupi
Sam mam pozwolenie z dawnych lat gdy egzemplarz broni nazywany był "jednostką" i nie bylo to okreslane ilosciowo - osiem lat temu zapragnąłem kupic sobie nową bron na strzelnicę
Musiałem rozszerzać decyzje (za rozszerzenie płaci sie chyba pół normalnej oplaty ) zrobic badania
zrobiłem
troche póżniej znow wystapiłem o rozszerzenie - i tu odczułem teror milicjantów
kontrole sposobu przechowywania broni byly dwie jedna po drugiej -ta druga juz w wykonaniu milicji z komendy wojewodzkiej
nowy wywiad srodowiskowy dzielnicowego
czekalem chyba ze 4 miesiące ale dostałem -teraz mam na 8 szt

umozliwia to szybki zakup broni bez koniecznosci szybkiego zbycia innej
mam zawsze dwie promesy wolne

Pozdrawiam
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez wiking79 » 28 marca 2012, 18:51

Właśnie o to mi chodziło Lubomir mam teraz pozwolenie na posiadanie 10 jednostek broni a promese na 2 jednostki jedną kulową i jedną śrutową
wiking79
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 marca 2012, 12:52

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez ANTEQQ » 27 maja 2014, 10:15

Uznaniowość wróciła w Krakowie, Tarnowie jako wydział zamiejscowy WPA Kraków, powołując się na wyrok NSA II OSK 2124/12 - Wyrok NSA http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/2F7F5CF0B8 w sprawie dotyczącej broni sportowej i w zasadzie kwestii braku wystarczającego uzasadnienia do wniosku o daną ilość jednostek uważają, że ten wyrok wprowadza właśnie uznaniowość co do ilości przyznanych jednostek i umożliwia komendantowi określać na ile jednostek wyda decyzję.
Jeszcze miesiąc temu twierdzili przy składaniu wniosku, że ten wyrok pozwoleń na broń do celów łowieckich nie dotyczy a przy wydawaniu decyzji miesiąc później już się na niego powołują.
ANTEQQ
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2014, 10:05

Poprzednia strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości
cron