Polowanie z podjazdem

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Polowanie z podjazdem

Postprzez Kuccak » 21 września 2013, 09:48

Mam pytanie, pamiętam kiedyś, że dziadek mówił mi że z samochodu nie można polować, np poprzez wystawienie broni przez okno, bo to sytuacja nienaturalna. Ale co mówią dzisiaj przepisy? Czy można np jadąc na pace pickupa przymierzać się do strzału przy polowaniu na daniela, jelenia, na sarny czy nawet lisa? Kiedyś bawiliśmy się tak w rzucanie w siebie kartoflami xD, jadąc na pace samochodu. Teraz jak kupiłem pickupa swojego to przypominają mi się te czasy i zastanawiam się jak to połączyć z łowiectwem.
Kuccak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 września 2013, 15:36

Re: Polowanie z podjazdem

Postprzez borowik » 21 września 2013, 18:19

Nie. Podstawa prawna - Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz, zwane potocznie regulaminem polowań, paragraf 6 pkt. 3 podczas polowania nie strzela się do zwierzyny z pojazdów silnikowych i zaczepionych do nich przyczep, naczep lub innych urządzeń oraz pojazdów konnych, a także łodzi o napędzie silnikowym z pracującym silnikiem.

To roporządzenie to jeden z podstawowych aktów prawnych regulujących zasady wykonywania polowania. W Polsce nie można zostać myśliwym nie znając tego rozporządzenia po prostu nie da się zdać egzaminu dla nowo wstępujących do PZŁ.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Polowanie z podjazdem

Postprzez Kuccak » 22 września 2013, 16:08

Rozumiem, i słusznie. Jak widać jestem jeszcze przed kursem i egzaminami. Dobrze, że nie zadałem takiego pytania prowadzącemu bo by mnie wywalili z kursu. Kiedyś można było polować z konia, teraz najwyraźniej nie można. Wiec mój nowy Dmax będzie zostawał na skraju lasu, z drugiej strony jak to miałaby być niewielka zwierzyna to chyba lepiej rowerem pojechać i nie ryzykować, że ktoś dobierze się do auta. Jakim samochodami jeździcie na polowania?
Kuccak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 września 2013, 15:36

Re: Polowanie z podjazdem

Postprzez hullott59 » 31 stycznia 2014, 20:50

jedynie bezkrwawe łowy pozostały(najczęściej spotykane) aparatem fotograficznym , :) tego ustawa nie zabrania :)
Avatar użytkownika
hullott59
 
Posty: 107
Dołączył(a): 17 stycznia 2014, 17:00
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Polowanie z podjazdem

Postprzez WuEFO423 » 1 lutego 2014, 14:27

ja jeżdżę bordowym...
Avatar użytkownika
WuEFO423
 
Posty: 75
Dołączył(a): 21 stycznia 2014, 14:55
Lokalizacja: ZO Gorzów Wlkp


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości