Broń - wytrzymałość.

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez borowik » 26 lutego 2012, 22:09

Kolego MichalP to bierz spektrometr masowy i sprawdzaj jaki to materiał. Widać, że jesteś fachowcem więc wiesz zapewne, że oprócz składu chemicznego na zachowanie fizyczne metali ma wpływ sposób ich obróbki (mechanicznej i termicznej).
Zauwazyłeś też zapewne, że na broni znajdują się cechy odbioru wybijane przez odpowiednie urzędy kontrolne. I nie ma to nic wspólnego z zamordyzmem państwa. W Polsce Urząd Dozoru Technicznego też nie jest po to żeby gnębić obywateli. Chociaż niektórym może się tak wydawać, a zwłaszcza tym, którzy muszą spełnić pewne wymagania coś produkując lub użytkując.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez klarnet11 » 27 lutego 2012, 08:40

No niestety
projektanci i technolodzy w "wytwórniach broni " prawdopodobnie nie biora wyplaty za darmo
Skład stali jest objety ochroną i nic tego nie zmieni - nawet jak ktos zatrudni proktologa ze spektometrem oraz tokarza CNC to Browninga raczej nie zrobi

Co do śrub w broni
-kiedyś zasadą pracy niemieckich rusznikarzy z Suhl bylo to ze w każdej broni ustawiali naciecia srub w osi lufy -jak to robili ? to także ich tajemnica
w kazdym bądz razie nie da sie takiej sruby odkrecic i ustawić tak samo
jesli naciecia srub nie idą w jednym kierunku nie są w osi lufy i nawet nie maja śladów uszkodz po srubokręcie to oznacza ze była ingerencja w mechanizmach -kasowano luzy lub wykonywano inna naprawę
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 2 marca 2012, 15:16

Kolego Borowik.
Nie bardzo rozumiem na czym polega kolegi problem. Czy na tym że kolega nie potrafi czytać czy tez na tym że nie posiada wiedzy i robi za pozera. Wydaje mi się że obie odpowiedzi są poprawne.
Zapytałem jakie parametry musi mieć materiał użyty do produkcji określonych elementów broni. Ok - można by pomyśleć że pytam o np kolor tego materiału. Że np. musi być różowy! Ale w temacie jak wół stoi że chodzi o wytrzymałość! Więc chodzi o parametry wytrzymałościowe. Co więcej, w trakcie rozmowy napisałem w czym problem. Spodziewałem się że dostane odpowiedz typu:
twardość powierzchni ....x HRC, rdzenia y HRC (ewentualnie HRB), wartości naprężeń dopuszczalnych = z itp.

Natomiast kolega oświadcza mi że to wszystko tajne przez poufne i składy chemiczne to tajemnica.
Tyle że ja nie pytam o składy chemiczne, symbole materiałów itd co tez nie jest tajemnicą gdyż można to niewielkim nakładem kosztów sprawdzić. Wiedząc jaki jest skład można określić symbol stali a co za tym idzie odczytać jej parametry bo te są jak najbardziej jawne. Można też zapytać ale jak widać nie tu.

Natomiast to o koncesjach a następnie o UDT to już zupełnie bredzenie od rzeczy i nie na temat.
To samo dotyczy też kolegi CYZIO - jak się nigdy w Urzędzie Patentowym nie było i patentu na oczy nie widziało to może lepiej się nie odzywać? Może to siebie samego kolega powinien zbanować? Nie pomyślał kolega o tym? I do szkoły wrócić, bo jak widać kolega rzeczywiście spał. Mówię o tym fragmencie na temat stopu stali z ... węglem.

Dziękuje natomiast koledze za kolejne doświadczenie które przekonuje mnie że jak się o coś pytać to tam gdzie wiedzą a nie specjalistów samozwańców. I sugestię co do rusznikarza ta akurat była trafiona.

klarnecie - to nie łatwe, ale poproś Panią w szkole żeby zorganizowała wam wycieczkę do jakiegoś zakładu obróbki mechanicznej, tylko takiego nowoczesnego! Tam się dowiesz, że w takich instytucjach są nie tylko tokarki CNC ale też inne maszyny. Dowiesz się tez jak się nazywa taki pan co te maszyny obsługuje.
A jak z nim porozmawiasz to dowiesz się również, że wykonanie Browninga to naprawdę niewiele operacji technologicznych i nic czego nie można powtórzyć nigdzie poza zakładami FN. A jak się rozwiniesz manualnie to i śruby będziesz wiedział jak wkręcić, żeby nacięcia w jednym kierunku były ustawione.

Dziękuję wszystkim za rozmowę, może nie była zbyt miła ale za to zabawna i pouczająca.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez Cyzio » 2 marca 2012, 17:07

Witam.
Co do szkoły to pozostawiam bez :wink: A co do tzw,,bana,, to robię na zawsze jeszcze mam taka opcję.A kolega ,,viagry,, nie wsadzał.
No i czekam na trafne wpisy moze nie zawsze z linią ,,moderatora,,
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez klarnet11 » 2 marca 2012, 18:30

twoja nienawiśc i zlośc jest objawem chorobliwym w okolicy psychozy maniakalnej -powinieneś cos z tym zrobic MichaleP

Bo inaczej twoje zycie uplynie tylko na pielegnowaniu złości zawisci i nienawisci do róznych klarnetów itp

za okolo 10 lat zaczniesz wychodzic z domu tylko po zmroku aby sobie ponienawidzieć przechodniów na ulicy -świat realny będzie dla ciebie zbyt nienawistny aby go tolerować

Nie sądze abys był mysliwym -nawet w tym kraju trudno o lekarza ktory takich jak ty dopuścił by do posiadania broni
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez borowik » 2 marca 2012, 20:26

Kolego MichalP
Zdrowia Ci życzę. Nie denerwuj się.
Masz rację mogłem Ci nie odpowiadać. A skoro się odezwałem do dostałem ładnie po łbie.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 2 marca 2012, 21:40

Kolego borowik.
Ja jestem daleki od tego by się denerwować z powodu rozmowy na forum. Natomiast śmieszą mnie i może trochę irytują te charakterystyczne wypowiedzi jak te tutaj. Jak czegoś nie wiem to się pytam, tylko dlaczego ktoś kto wie jeszcze mniej niż ja usiłuje wciskać mnie lub komuś kto też nie wie a chciałby się dowiedzieć, ciemnotę? W dodatku robi to w tak prostacki sposób jak jakiś cymbał czy inny instrument muzyczny.
Zapytałem was - wyszło ze nie wiecie. Zadzwoniłem do rusznikarza takiego co nie tylko remontuje ale i produkuje - powiedział. Z trudem, i właściwie to mu się nie dziwie że z trudem bo dla niego to praca a dla mnie kaprys.
Ale do twojej rady się zastosowałem i sam sobie sprawdziłem twardość Rockwellem natomiast za spekrometr zapłaciłem ... 50PLN i tez wiem.
I tyle w temacie.
Darz Bór i małe borki.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez borowik » 3 marca 2012, 09:56

Jako cymbal czy inny instrument jeszcze serdeczniej Cię pozdrawiam, życząc dużo zdrowia.
Borowik
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 3 marca 2012, 10:53

I wzajemnie :) a skoro się utożsamiasz to pewnie się przyda.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez Lupur21 » 18 kwietnia 2012, 11:58

Michale,
zadajesz pytanie, a potem wytykasz każdemu, że jest za głupi, aby w tym temacie się wypowiadać.
Jeżeli chcesz odpowiedzi na to pytanie, to napisz do jakiejś fabryki broni i ci wytłumaczą. Zdziwiłbym się, gdyby odpowiedz od fabryki zadowoliła cię. Zawsze znajdziesz jakieś "ale". Jeżeli zadając pytanie lepiej wiesz od innych, to się nie pytaj, bo robisz tylko z siebie.....
Lupur21
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 15:25

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 18 kwietnia 2012, 19:16

Lupur.
Przyznaje - wytykam!
Wytykam ponieważ się myliłem!
Myliłem się uważając że ktoś kto się autorytatywnie wypowiada ma jakieś pojęcie. Coś usłyszał, coś przeczytał, może do szkoły jakiejś chodził i coś wie.
Natomiast tu uzyskuje odpowiedź że coś jest tajne!!! a poza tym czerwone i ma smak waniliowy.

To ja się pytam, to forum łowieckie? Tu się wypowiadają myśliwi? strzelcy? pasjonaci?
czy banda LANSERÓW?
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez borowik » 18 kwietnia 2012, 20:18

Szanowny Kolego MachalP

Co tu gadać z lanserami. Napisz do fachowców, np. tu:
Holland&Holland
33 Bruton Street
London W1I6HH
To raczej dobra firma, powinni mieć doświadczenie i wiedzę w przedmiocie, który Cię interesuje.
Na świecie ludzie są życzliwi pewnie odpiszą i udzielą informacji.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 18 kwietnia 2012, 20:45

Szanowny Kolego Borowik.
Oczywiście że na świecie są ludzie życzliwi. Mało tego! Są tacy którzy czytać potrafią i co więcej rozumieją czytane.
A jak ty się pisać odważysz i wykorzystasz znany ci adres to może i tobie odpowiedzą i czegoś się dowiesz.
Pod warunkiem opanowania czytania i rozumienia jednocześnie :)

Ale z drugiej zaś strony... czy to nie będzie okrutne gdy okaże się że prysł mit tajemniczości a sekretny materiał można kupić... :lol: :lol: :lol:
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez Lupur21 » 19 kwietnia 2012, 06:42

"To ja się pytam, to forum łowieckie? Tu się wypowiadają myśliwi? strzelcy? pasjonaci?
czy banda LANSERÓW?

MichalP"

Taaaaak, to jest forum łowieckie. Zapewne pomyliłeś z forum inżynierii broni.
Tak, jak Kolega borowik ci doradził, napisz do którejś z firm produkujących broń. Pochwal się, jak dostaniesz odpowiedz, ale jak znam życie, ty wiesz lepiej od nich.
Lupur21
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 15:25

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 19 kwietnia 2012, 07:32

Gdybyście wraz z borowikiem rozumieli co czytacie to pewnie doszli byście do wniosku że informacje które mnie interesowały dawno zdobyłem i rady typu napisz tu albo tam są dawno spóźnione - no, ale to trzeba umieć czytać.
W kwestii tego jakie to forum.
Skoro pomyliłem - trudno ale trzeba było napisać wcześniej że tu nikt się tym nie interesuje i wątpliwe jest bym odpowiedz na pytanie uzyskał lub nie pisać nic.
W takim razie po co - delikatnie mówiąc - pleciecie głupoty na tematy o których nie macie pojęcia a gdy wychodzi że to głupoty tak się dziwicie że ktoś śmiał to obśmiać???
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości