Broń - wytrzymałość.

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 26 lutego 2012, 11:35

Czy ktokolwiek wie jakie parametry musi mieć materiał użyty do wykonania np zamka broni kulowej lub baskili?
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez borowik » 26 lutego 2012, 12:29

Informacje o rodzaju i wytrzymałości użytego do produkcji broni materiału fabryki trzymają w tajemnicy. Konkurencja czuwa. Podają informację w rodzaju specjalna stal lufowa, stop aluminium itp szczegóły są ich słodką tajemnicą zwłaszcza jak wymyśla coś nowego. Rusznikarze też pewnie wiedzą coś na ten temat ale raczej nie udzielają informacji chociażby z tego powodu żeby ludzie w domach nie eksperymentowali.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 26 lutego 2012, 12:53

Hmmm.
Chyba dałeś się nieco ponieść magii broni tak jakby to coś Bóg wie jak tajemniczego było.
Kiedyś to może i trzymały w tajemnicy takie informacje. Dziś wystarczy że taki przedmiot trafi do handlu i tajemnice diabli biorą. Jeżeli zaś ktoś miałby tu cokolwiek wymyślać no nie na etapie fabryki broni ale huty.
Rusznikarza - zapytam. Co zaś się tyczy kombinacji w domu - to nie problem rusznikarzy a chorego państwa.

Chciałem kupić broń ale podczas oglądania okazało się że ktoś strasznie zmaltretował śrubokrętem nie tylko śruby ale i baskilę wokół nich dlatego zastanawiam się jak to z tym naprawdę jest.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez borowik » 26 lutego 2012, 13:41

Poharatane śruby i powierzchnia baskili swiadczą o tym, że w broni ktoś probówał grzebać, a nie miał o tym pojęcia. Bez wizyty u rusznikarza bym jej nie kupował. Ludzie podpiłowują (żeby lepiej działały) różne elementy niszcząc utwardzone powierzchnie Taki element nadaje się tylko do wymiany.
Nie używa się do produkcji broni stali twardych bo są kruche.. Lufę bardzo łatwo zarysować.

Koncesjonowanie usług rusznikarskich nie jest objawem choroby państwa. Państwo bierze na siebie odpowiedzialność za dopuszczenie do obrotu bezpiecznych egzemplarzy urządzeń, które potencjalnie mogą być niebezpieczne np. broni, kotłów, zbiorników ciśnieniowych. zaworów bezpieczeństwa, wind itp. itd. Nabyca nie ma wiedzy ani możliwosci technicznych sprawdzania czy sprzedawany egzemplarz przy strzale nie urwie mu głowy. Od bardzo dawna we wszystkich krajach robią to państowe odpowiednie urzędy. Państwo też w kocesji określa rusznikarzowi co mu wolno robić ( z jego wiedzą i wyposarzeniem warsztatu) i jak daleko wolno mu w broń ingerować.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 26 lutego 2012, 14:10

Co ty opowiadasz!?
Państwo niczego na siebie nie bierze! Państwo jedynie bierze dla siebie.
Koncesja nie ma nic w spólnego z tym co piszesz, to forma reglamentacji. Organu koncesyjnego nie obchodzi jaką masz wiedzę i jakimi dysponujesz środkami. Interesuje go tylko to że trzymać cię będzie krótko za mordę, grożąc odebraniem gdy tylko zrobisz coś co nie spodoba się organowi koncesyjnemu.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 26 lutego 2012, 14:24

Co do stali to bardzo upraszczasz mówiąc że twarde = kruche. Tak by można jeżeli chodzi o węglowe.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez Cyzio » 26 lutego 2012, 16:30

Witam.
A tak z dozą pewnej niesmiałości zapytam co to patent i po jaką ch,,,,,,rę ktoś to wymyślał.Podają na stronie producenta że baskila to zrobiona jest ze stali molibdenowo-wanadowej z domieszką niklu,cynku,wegla,tytanu i innych takich tam dodatków.Broń św Hubercie abym się czepiał może coś ma mechanice technicznej i metaloznastwie przespałem.Skład stali w np baskili kniejówki to tajemnica producenta.Masz ochotę klepać z tej stali to kup patent.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 26 lutego 2012, 17:01

Bardzo dziękuję że mi to tak "po myśliwsku" wyjaśniliście.

Tylko że ja się nie pytam ani o patenty, ani o składy stali, ani o to kto z czego co robi i gdzie robi.
Zdziwiło mnie jak mocno można pokancerować jakby nie było bardzo istotny element broni.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez Cyzio » 26 lutego 2012, 18:20

Witam.
Mam problem z pytaniem albo :roll: Bo zawracanie kijem Odry mija się z celem.Napisać i wiedzieć o co ,,biega,, to dwa oddzielne tematy.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 26 lutego 2012, 18:38

:shock:
To ja na pewno źle trafiłem - przepraszam.

CYZIO napisał(a):Mam problem z pytaniem


MichalP napisał(a):jakie parametry musi mieć materiał użyty do wykonania np zamka broni kulowej lub baskili?


Znaczenia których wyrazów nie znasz?

CYZIO napisał(a):Bo zawracanie kijem Odry mija się z celem


Jet to niewątpliwie odkrywcze, ale chyba juz bardzo dawno stwierdzone więc po co powtarzać?

CYZIO napisał(a):Napisać i wiedzieć o co ,,biega,, to dwa oddzielne tematy.


Teraz tez to wiem, ale w takim razie po co piszecie jak nie wiecie?
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez Cyzio » 26 lutego 2012, 20:04

Witam.
ad MichałP na wpis z dn 26.02.2012 godz 11,35 jaki dokonał Kolega w w/w temacie otrzymał Kolega dokładną odpowiedz od Kolegi borowika z dn 26,02,2012,z godz 13,35.I wystarczyło ale jak się pewnych spraw nie ,,łapie,, daję sobie sianka.I dalej jestem zdania badania dla myśliwych co 5 lat.O ile ktoś jest myśliwym a nie kandydatem na w/w.Jeśli to takie zawiłe przykro mi.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 26 lutego 2012, 20:52

Oczywiście ma kolega rację.
MichalP napisał(a):jak się pewnych spraw nie ,,łapie,, daję sobie sianka.

I to kolega powinien zrobić.
Z odpowiedzi powyższej wynika tylko to że kolega Borowik tak jak i kolega CYZIO nie wiedzą o czym piszą ale piszą. Tak po myśliwsku! Tylko po co?

Pierwsza bzdura to utrzymywanie w tajemnicy składu stali. Spektometr masowy i po tajemnicy.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez MichalP » 26 lutego 2012, 20:54

Co do badań - jak widać nic nie dają.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez Cyzio » 26 lutego 2012, 20:56

Witam.
Oooo coś nowego ale konstruktywnego.Tak trzymać.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Broń - wytrzymałość.

Postprzez Cyzio » 26 lutego 2012, 20:58

Witam.
Tak to jest zgoda.Koniec wakacji zimowych czas do szkoly.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Następna strona

Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości