Regulacja zbieżności luf

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

Regulacja zbieżności luf

Postprzez MichalP » 11 stycznia 2012, 10:27

Witam.
Jakże zaspokoiłem żądze zakupu broni pytanie brzmi:
kto w Polsce (który rusznikarz) potrafi na nowo zlutować lufy w bockdrylingu tak by było to wykonane fachowo i ładnie. Problem polega na tym że mała kula z dużą strzelają 35cm jedna od drugiej na 100m w poziomie i niemal idealnie w pionie.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez Cyzio » 11 stycznia 2012, 14:09

Witam.
A tak niesmiało zapytam z jakich stron naszego zacnego Kraju to Kolega mieszka.Jak co to polecam
--pan Adamkiewicz
--pan Szymkowiak
obaj z Poznania i znaja się na swojej pracy.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez D@N » 11 stycznia 2012, 18:03

Ja, zanim zabrałbym się za akcję zgrania luf, najpierw kupiłbym kilka rodzajów amunicji tej dużej i tej małej (po kilka sztuk) i spróbowałbym postrzelać. Może się okazać, że amunicja producenta A ma dobre skupienie i kule układają się z jednej strony tarczy, natomiast amunicja producenta B lub też amunicja tego samego producenta ale w inne j wadze/z innym pociskiem układa się z drugiej strony tarczy i też daje dobre skupienie. Taka sama różnica może dotyczyć wyżej/niżej.

Darz Bór
D@N
D@N
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31 października 2006, 16:46
Lokalizacja: pomorskie

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez klarnet11 » 11 stycznia 2012, 18:25

Tak jak pisze kolega powyzej
do lufy bijacej wysoko dobrać nabój z cięzkim pociskiem ,a do lufy bijacej nisko nabój z lekkim

nie wierzę że justowanie luf przez rusznikarza cos da i coś zmieni - zawsze będziesz niezadowlony

to bron kombinowana ze wszelkimi konsekwencjami dla uzytkownika -czyli mowiąc ogledniej trzy lufy w kupie z których kazda ma inną balistyke zależna na dodatek takze od rozgrzania kazdej z luf

DB
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez MichalP » 11 stycznia 2012, 20:51

Ad CYZIO
W krainie 1000 Jezior...czyli Mazury cud natury.


Ad D@N
Nie mam zbyt wielkiego wyboru.
8x57IR + .22 Hornet.
Co mogłem wypróbować juz wypróbowałem. Z RWSa jest najlepiej ale mała ucieka w prawo ok 35 cm.
Ja nie chce żeby mi jedna strzelała "z jednej strony tarczy" a dtuga z drugiej. Chodzi o to zeby strzelały tak samo.
Wysokość jest do przyjęcia, a mała kula z lewej strony więc trzeba by ją trochę odsunąć i powinno być git.

klarnet.
Masz dziwną przypadłość pisania o wszystkim bez względu na to czy cokolwiek wiesz czy nie, niby te dyrdymały nie przeszkadzają, ale po co?
Jak kiedyś będziesz miał swoją broń to sobie zweryfikujesz to jak strzela cięzki a jak lekki pocisk.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez Cyzio » 11 stycznia 2012, 21:37

Witam.
A Kolego masz w Olsztynie dwa zakłady? rusznikarskie i oba mają dobrych szpeców,nie abym reklamował ale wykonano mi tam świetną robotę z bronią.A i kolega D@N dobrze prawi.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez klarnet11 » 11 stycznia 2012, 21:48

a więc zycze sukcesów w lutowaniu i rozlutowywaniu :D :D

swoja pierwsza bron miałem juz przeszlo 30 lat temu
przygode z drylingiem Merkel zakończyłem po dwóch sezonach jeszcze w latach osiemdziesiątych
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez Cyzio » 11 stycznia 2012, 21:56

Witam.
Aż mam stracha na dniach jadę po drylin Merkla 7x65R i 16/70 jak będą zle zlutowane lufy.Obecnie w swojej szafie nie mam żadnego sztucera tylko same tzw ,,łamańce,, a jak wiadomo nieszczęscia chodzą po broniach.A nasz kolega ma ciekawą broń o kal nie wspomnę.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez klarnet11 » 11 stycznia 2012, 22:05

cyt"Chodzi o to zeby strzelały tak samo."

nie da sie tego zrobic bo to jest wbrew prawom fizyki

dryling to nie samochod z ktorym mozna podjechac do mechanika i podregulowac zbieznosc :D
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez MichalP » 11 stycznia 2012, 23:04

W Olsztynie to nawet trzy, ale trochę się ich obawiam. Myślę że Szymkowiak. To co pokazuje na swojej stronie internetowej dobrze o nim świadczy.

Tak klarnecie, dlatego celem regulacji drylinga trzeba się udać do rusznikarza a nie mechanika samochodowego.
Na kursie dla nowo wstępujących ci pewnie wytłumaczą :)
A do fizyki to się bardziej przyłóż!
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez klarnet11 » 12 stycznia 2012, 08:11

nie jest ładnie przekrecac czyjś nick

problemem jest to ze raczej to ty kolego sie nie przykładałeś na kursie dla nowowstępujacych czy też na lekcjach fizyki w gimnazjum

wyrażne niedouczenie połączone z tępotą wykazałeś w temacie lunet Swarovski Zeiss

kazdy rusznikarz cie wysmieje z tym twoim drylusiem i pomysłem "regulacji zbieżnosci"
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez MichalP » 12 stycznia 2012, 13:32

Tak sobie szukam w sieci informacji...
http://ciupis.pl/porady/pr10/pr10.htm

Panie klarnet11 nie posiada pan ani wiedzy, ani kultury, ani dojrzałości emocjonalnej.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez klarnet11 » 12 stycznia 2012, 16:59

szanowny kolego :!:
Imputowanie mi braku kulrury w twoim wykonaniu jest co najmniej śmieszne

odkad pojawiłes się na forum atakujesz mnie bez żadnych skrupółw i zenady w kazdym poscie -wiec kto tu raczej charakteryzuje sie brakiem kultury

Domyslam sie ze nalezysz do pokolenia tzw"wychowania bezstresowego" czyli mlodziezy wchodzacej aktualnie w zycie 25-30 latków
Nie dopuszczasz zdania odmiennego i innego jak chciałbys usłyszec/przeczytac do tego co sobie ubzdurałes bo tak zostałes wychowany -babcia zawsze bezkrytycznie przyjmowała twoje uwagi i sie do nich stosowała mrucząc cos o twym geniuszu
Jednak oprocz zwyklej tempoty ktora sie charakteryzujesz probujesz przypisywać innym slowa ktorych nie wypowiedzieli

Osmieszyłes sie sam wystarczajaco w poscie o lunetach próbując mi sugerować że twierdze że luneta 8x56 w.g mnie nie nadaje sie do polowania

w następnym poscie wroce do tematu lutowania luf
CDN
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez klarnet11 » 12 stycznia 2012, 17:23

wracając do tematu

piszesz ze przystrzelałes broń i masz na 100 m 35 cm różnicy w przestrzelinach
amunicja oczywiscie RWS ktora w.g ciebie jest kwintesencja jakosci i potarzalnosci strzałów
Nie uzywasz okreslenia ś.p.t. nie podajesz jakiej gramatury pocisków uzywałes
nie podajesz czy umiesz wogóle przystrzelac bron - i od razu bron do rozlutowania

prawdopodobnie dopiero ode mnie dowiedziałeś sie że sa pociski ciężkie i lekkie :D :D
wiedza twoja oparta jest na wyszukiwarce google i błędnym mniemaniu o sobie bo przespałeś wykład o broni dla nowowstępujacych

Duzo czasu spedzam na strzelnicy -widziałem delikwentów takich jak ty co po paru strzałach niesli do reklamacji nowiutkie markowe lunety -"bo rzuca po tarczy " :D :D

I tu jest mała dygresja - odpowiadał ci CYZIO z sensem myśląc ze wiesz co piszesz
ale różnica jest taka ze CYZIO to doswiadczony mysliwy ,instruktor i strzelec i wie co robi - jeśli sprzedał mosina i kupił dryling ktory nastepnie zawióżł do Szymkowiaka to zapewne maił ku temu podstawy
i tego ja nie kwestionuje -choc wiem ze juz nigdy nie bedzie z tego drylinga zadowolony

wracajac do twego wynalazka -czyli bockdrylinga to watpie czy znajdziesz rusznikarza ktory sie tego podejmie na tej broni

Nie zrobi ci takze tego zaden z rusznikarzy niemieckich mimo zblizonych cen -oni takich rzeczy nie robia bo prawdopodobieństwo ze cos sie uda polepszyc jest jak 1;10

Jesli kupiłeś tą bron do intensywnej eksploatacji w łowisku to popełniłeś wielki błąd
ta broń sie do tego nie nadaje
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Regulacja zbieżności luf

Postprzez MichalP » 12 stycznia 2012, 18:08

Nazywanie "popaprańcem" innego uczestnika forum wystarczająco świadczy o twojej kulturze tak więc jako równoprawny uczestnik mam prawo wyrazić swój zdanie co do twojej osoby, tak jak ustosunkować się do twoich poglądów, czyż nie?
Wydaje mi się że to forum dyskusyjne, a nie miejsce publikacji prawd objawionych z którymi w żaden sposób polemizować nie wolno.
MichalP napisał(a):Jednak oprocz zwyklej tempoty ktora sie charakteryzujesz probujesz przypisywać innym slowa ktorych nie wypowiedzieli

To może ustalmy kto tu charakteryzuje się tą "zwykłą tempotą"
klarnet11 napisał(a):piszesz ze przystrzelałes broń i masz na 100 m 35 cm różnicy w przestrzelinach
amunicja oczywiscie RWS ktora w.g ciebie jest kwintesencja jakosci i potarzalnosci strzałów


Proszę szanowny Panie klarnet11 wskazać miejsce gdzie napisałem że RWS jest "kwintesencja jakosci i potarzalnosci strzałów"

Co do tematu lunety 8x56 który pan porusza mogę wykazać że czytanie i rozumienie czytanego jednocześnie jest panu obce.

W związku z powyższym proszę nie zaśmiecać tematu.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Następna strona

Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości