Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez novi » 15 grudnia 2010, 23:51

Richi - z logiką to u ciebie niestety nie tęgo.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez Pifko » 16 grudnia 2010, 08:49

Kol. novi proponuję żebyś przedzwonił do KW i się dowiedział jakie mają możliwości i co robią w takich wypadkach, a nie podważał wszystko co się pisze.
Znam też dobrze przypadek kiedy to dwóch sąsiadów miało wspólny wjazd i jeden na złość drugiemu postawił płot żeby utrudnić (oczywiście bezprawnie). Drugi natomiast musząc jakoś się przemieszczać wspomniany płot rozebrał (nie zniszczył, tylko po odkładał na kupkę sąsiadowi). Sprawa znalazła się w sądzie i od razu z automatu ruszyła procedura wstrzymująca pozwolenie na broń. Tak już wygląda u nas prawo i nic się nie poradzi.
Darz Bór
Pifko
 
Posty: 97
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, 09:40

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez novi » 16 grudnia 2010, 09:42

Pifko.
Ja natomiast proponuje byś przed kolejnym śmiesznym postem zamiast gdziekolwiek dzwonić, cokolwiek przeczytał.
Wówczas istnieje pewne prawdopodobieństwo, ze cokolwiek zrozumiesz i nie będziesz rozpowszechniał głupot jak te powyżej.

Znasz dobrze taki przypadek? To łaskawie powiedz co było podstawą do wszczęcia postępowania?

Obawiam się ze tak wygląda u was głupota nie prawo - i na to faktycznie nic się nie poradzi.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez richy » 16 grudnia 2010, 10:04

No cóż novi,nie każdy jest tak wybitnie uzdolniony jak ty,ale i z oewnymi niedociągnięciami też można żyć i to nieźle.
richy
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2 grudnia 2009, 13:05

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez novi » 16 grudnia 2010, 10:42

Oj! To dobrze :)
Richy - a gdybyś tak przypadkiem ZGUBIŁ prawo jazdy... to co nie pozostanie ci nic innego jak zgubić pozwolenie na broń :)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez richy » 16 grudnia 2010, 11:39

novi,co ma zgubienie do cofnięcia?
richy
 
Posty: 229
Dołączył(a): 2 grudnia 2009, 13:05

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez novi » 16 grudnia 2010, 12:03

Richy - to w końcu ty tej analogi używasz :) Ze jest bez sensu to dopiero teraz coś cię tknęło ze nie działa :)
Jak stracisz lejce za punkty to tez ci pozwolenie zabiorą?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez Pifko » 16 grudnia 2010, 12:20

novi podstawą wszczęcia procedury wstrzymującej pozwolenie było umyślne uszkodzenie mienia i wystarczy że sprawa jest w toku i procedura rusza.
A co do dzwonienia i dopytywania, albo czytania i przedstawiania argumentów, to ja napisałem to co się dowiedziałem bezpośrednio w KW, a druga sprawa dotyczy bezpośrednio członka mojego koła.
Jeżeli nie wierzysz a dalej Cię to interesuje to właśnie zadzwoń i dowiedz się bo nawet jak przytoczę akty prawne to albo wyjmiesz coś z kontekstu, albo zarzucisz że ja to zrobiłem lub twoja interpretacja przepisów będzie całkiem odwrotna i i tak nie dasz sobie przetłumaczyć.
Myślę że wyczerpałem możliwości i szkoda dalszej dyskusji.
Darz Bór
Pifko
 
Posty: 97
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, 09:40

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez novi » 16 grudnia 2010, 13:40

No wreszcie!
Gdybyś jeszcze zapoznał się z UOBiA to byś wiedział że broni nie może posiadać w szczególnosci osoba która dopuściła się przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu lub mieniu. Dlatego tez wszczyna się procedurę :)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez Dajrota » 16 grudnia 2010, 22:20

w związku z powyższym w teście "psychologicznym" na pozwolenie na broń znajduje się jakże podchwytliwe pytanie (a przynajmniej znajdowało, gdy ja takowy test wypełniałam): "Czy chodząc po lesie lubisz kopać grzyby?".

Człowiek maluczkiej wiary i słabej znajomości przepisów byłby skłonny sądzić, że rzecz się ma do ukrytych pokładów agresji, siły i woli destrukcyjnej, natomiast rozchodzi się o świadome niszczenie mienia, na dodatek grzybów, które zbierane w lesie państwowym stanowią majątek Skarbu Państwa! Jeszcze lepiej, gdy się w las sąsiada wejdzie - tu już kpiąc prawdziwka świadomie niszczymy mienie prywatne...
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez novi » 16 grudnia 2010, 22:37

To jest pikuś...
gdy zdawałem egzamin na..kr..pl... było czy takowej można użyć przeciwko ... kłusownikowi.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez muflon123 » 7 lutego 2011, 16:36

Teraz na bank. Patrz nowa ustawa.
muflon123
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, 12:09
Lokalizacja: lubuskie

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez jarecki43 » 15 listopada 2013, 20:50

obojetnie co by nie zrobil cokolwiek zwjazane jest z alkoholem maz jak w banku ze masz cofniete pozwolenie na bron .obawa jest to ze mozesz siegnac po nia I zrobic sobje lub komus krzywde.zgodzil bym sie gdybym tej broni uzyl wbrew przeznaczeniu lub mial ja w chwili powiedzmy jak to sie nazywa przestepstwa.o co chodzi ,o to ze mnie zatrzymano ,po piwku na skuterze jak przejezdzalem przez droge asfaltowa ,pomoc kolezenska ,,,,moja bron byla w komendzie policji w depozycie po blisko roku od zajscia cofnieto mi zezwolenie na ta bron ,a prawa jazdy musialem zrobic po to by mi je zabrali .bo nie mialem .parodja prawda .dlatego prawo powinno sie zmienic co do tego bo nie widze zwjazku jednego z drugim .czy byka jajka bola jak sie krowa cieli ,,,,cos tu nie gra wiec my jako mysliwi powinnismy wystapic z jakimis wnioskami do panstw co do tego prawa .naprawde jest to zle mamy okreslony regulamin poslugiwania sie bronja .wiec czemu tracimy zezwolenia na nia .gdy sprawa nie dotyczy broni I amunicji.mysle ze zabjeraja bo maja co ,,ale tego ze na zwyklych bazarach mozna kupic bron tego sie nie widzi ,I wyczytalem raz ze wystarczy ze zadzwoni ktokolwiek ze jest glosniej w domu lub piles a cie widzial zaraz masz po pozwolenju to chyba jakas manja typu fotoradar komendancji policji blagam jako mysliwy litosci
jarecki43
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 listopada 2013, 20:06

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez borowik » 15 listopada 2013, 22:42

Związek jest taki - jeżeli ktoś po piwku siada na skuterek, a wiadomo, że prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu jest zabronione prawnie i zagrożone surowymi sankcjami to prawdopodobnie jest od alkoholu uzależniony. Osobom uzależnionym od alkoholu i innych środków odurzających pozwolenia na broń nie wydaje się bo zabrania tego ustawa o broni i amunicji. Inna interpretacja jest taka - jeżeli ktoś po piwku...itd. to prawdopodobnie jest nieodpowiedzialny i stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia swojego i innych osób. Takim osobom ustawa o broni i amunicji zabrania wydania pozwolenia na broń.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Cofnięcie pozwolenia na broń myśliwską!!!!

Postprzez molok78 » 15 listopada 2013, 23:22

Penalizacja popełnionego czynu.
Avatar użytkownika
molok78
 
Posty: 188
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, 20:12
Lokalizacja: lubuskie

Poprzednia strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości