Jaka wiatrówke kupic ?

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

Postprzez caninus » 24 stycznia 2010, 00:05

http://www.winchester.com.pl/topics3/2433.htm

Zainteresowanych wiatrówkami zapraszam na PW.
W linku powyżej moje "zabawki".
Trochę doświadczenia,vice 2008 NHFT i mistrzostwo Polski Sillhouette pp
więc myślę że moge coś doradzić.
By nie karmić tego TROLLA wilcośtama zapraszam na PW.

Darz Bór
caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55

Postprzez caninus » 24 stycznia 2010, 01:22

caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55

Postprzez konia3 » 24 stycznia 2010, 18:35

Witam witam!!!!!

Wreszcie ktoś znający się na rzeczy, może byś napisał parę zdań na temat kalibrów 4,5 i 5,5 który lepszy.

Darz Bór
konia3
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 17:53
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Wilderer » 24 stycznia 2010, 18:57

Wreszczie dotarło do ciebie ze nie masz pojecia o czym usiłowałes pisać :)
Wilderer
 

Postprzez konia3 » 24 stycznia 2010, 21:21

Człowiek u udowodniłem Ci już w kilku tematach, że jesteś upośledzony, a ty dalej trwasz w tej głupocie, wrzuć na luz i daj sobie spokój, nikt nie czyta tego co tu bazgrolisz, przestań się ośmieszać, próbujesz się dowartościować pisząc bzdety na jakimś forum, jeżeli ci to pomaga to pisz pisz i pisz, może się wyleczysz. Ja nie uważam że jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale nie jedną wiatrówkę i broń już miałem i mam pewne doświadczenie, mimo to zapytałem eksperta (jak sądzę) w tej dziedzinie, a ty od razu ripostujesz debilnym komentarzem, człowieku weź lek.

Darz Bór
konia3
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 17:53
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Wilderer » 24 stycznia 2010, 21:49

Nie dość ze nieuk to jeszcze prostak.
Wilderer
 

Postprzez caninus » 28 stycznia 2010, 18:32

Witam

Jestem na feriach i netuję okazjonalnie.

Kaliber 4,5 a 5,5 ... a moze 6 ,9 12 mm...
Można wszystko tylko po co?
trzeba wyjść z założenia że celnie strzelać można z 4,5 mm.
Jesli potrzebujemy efektów "mocy" kupujemy sztucer lub armatę.
Przy wiekszej średnicy śrutu mamy wiekszy opad.
Chodzi tu o siłę grawitacji F=mg która działa na śrut a jak widać jest zalezna od masy.
Przy wiekszym śrucie będzie wiekszy opad,mniejsza prędkość Vo ,większe poprawki w lunecie,mniejszy zasięg.
Osobiście proponuję 4,5mm
Tani,duży wybór i lepsza chrakterystyka balistyczna,wiecej strzałów z jednego ładowania PCP.

DB
caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55

Postprzez =wolf= » 28 stycznia 2010, 19:39

Wiederer a jednak konia3 miał rację... :wink:
Avatar użytkownika
=wolf=
 
Posty: 134
Dołączył(a): 23 stycznia 2010, 20:49
Lokalizacja: świętokrzyskie

Postprzez konia3 » 28 stycznia 2010, 19:52

No i co wiederereerererre kto miał rację hahhahahha

jak sobie przypomnę te debilne teorie fizyczne - zaraz padnę

nie masz o tym pojęcia a zabierasz głos

daj sobie spokój i zalicz maturę, jak cie dopuszczą (wątpię)

DB
konia3
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 17:53
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Wilderer » 28 stycznia 2010, 19:58

Jezuuuuu!!! jeszcze dwóch!!!!

Co za bzdury!:

"Przy wiekszej średnicy śrutu mamy wiekszy opad.
Chodzi tu o siłę grawitacji F=mg która działa na śrut a jak widać jest zalezna od masy."

Jak mozna wyciagac tak bzdurne wnioski??!!
Co siła grawitacji ma do opadu, skoro wartosc przyspieszenia jest STAŁA!!!!?????
A skoro ta wartosć jest stała, to w kazdej sekundzie jedna i druga srucina pokona taką samą drogę, czyli opad jest taki sam.

Ludzie! Opad mozecie sobie wyznaczyc z rownania ruchu. Nie zalezy on od masy pocisku tylko od predkosci. Czyli jak długo bedzie pokonywał droge miedzy wyjsciem z lufy a celem.
I nie ma to wpływu na wielkośc rozrzutu a chyba o to chodzi?
Wilderer
 

Postprzez Marcin887 » 28 stycznia 2010, 21:10

Jeżeli mowa o wiatrówkach- to są urządzenia pneumatyczne o energi uderzenia pocisku nie przekraczającej 17J- wg naszych przepisów. Powyżej tej wartości mówimy o broni pneumatycznej. Biorąc pod uwagę fakt że mamy limit energii śrut o mniejszej masie będzie miał większą prędkość w porównaniu ze śrutem o większej masie (aby tych 17J nie przekroczyć). Większa prędkość- bardziej płaski lot pocisku. Polecam kaliber 4,5mm. Poczytaj fora o wiatrówkach bron.iweb.pl lub inne. Tam koledzy Ci doradzą co kupić i od kogo. Kup używaną w dobrym stanie- po co kupować nową którą i tak musisz dać do fachowca celem przesmarowania lub dokonania poprawek.
Marcin887
 
Posty: 47
Dołączył(a): 5 kwietnia 2008, 21:58

Postprzez Wilderer » 28 stycznia 2010, 21:19

Konia, nie dosc ze jesteś bezdennie głupi to i prostak z ciebie niespotykany :)
Lub tez jestes tym którego mozna nazwac tak czesto przez ciebie uzywanym słowem... jestes poprostu debilem. Taaak, to musi byc to :)
Wilderer
 

Postprzez konia3 » 29 stycznia 2010, 08:19

Wiederererererererer

W tych swoich durnych przypuszczeniach niestety nie wpadłeś na coś takiego jak opór powietrza, a niestety im coś jest większe tym ma większy opór. Jeżeli twoje przypuszczenia były by prawdziwe to kule leciały by w nieskończoność ponieważ nie działała by na nie żadna siła hamująca.

DB
konia3
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 17:53
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Wilderer » 29 stycznia 2010, 09:27

"kule leciały by w nieskończoność ponieważ nie działała by na nie żadna siła hamująca."

Wychodzi na to ze facet ma problemy z liczeniem! I to nie jakims skomplikowanym, ale liczeniem do 2!!!!

A SIŁA GRAWITACJI geniuszu!!!!???

Ale zeby nie utrudniać... (choc to i tak zbyt skomplikowane dla niego)
Skoro powierzchnia większa i opór większy to... większy przedmiot bedzie spadal wolniej bo opór powietrza jest wiekszy :)
A skoro opór jest większy to jak moze spadac szybciej?
Wiec moze zastanów się nad bzdurami które tworzysz :)

Wlasciwie to facet moze odpuścić te fizykę. Znajdzie posadę u murarzy! .... jako beton!
Wilderer
 

Postprzez caninus » 29 stycznia 2010, 10:22

Kolego Wilderer

Potraktuj pocisk jako punkt poruszajacy się w polu grawitacyjnym.
Przyłóz do niego wektory sił działających na poruszujace się ciało.
Pierwsza siła sprawiła że ten pocisk w ogóle sie porusza.Nie bedziemy tu rozpisywac sie o energii kinetycznej jako zdolnosci do wykonywania pracy.
Druga siła to opór powietrza.Ma ten sam kierunek lecz przeciwny zwrot.
Trzecia siła jest właśnie siła grawitacji.Zauwaz że w trakcie trwania lotu pocisku siła nazwijmy to napedowa maleje,maleje opór powietrza ale siła grawitacji (cieżar) jest stały- F=mg dla DANEGO pocisku i w funkcji czasu powoduje że wypadkowa sił "przechyla" sie na korzyść ciazenia i dlatego
otrzymujemy parabolę.
Zauwaz że te same pociski (masa) przy róznych dawkach prochu przy elaboracji mogą "opaść" po innym czasie.
Bluzgasz wszystkich Kolegów a tak naprawde n ie masz pojecia o czym piszesz i trwasz w niewiedzy jak ten co twierdził że Słońce kraży wokół Ziemi.
Odpowiedz nam dlaczego kalkulatory balistyczne pytają o mase pocisku np. w grainach? www.chairgun.com
Nastepna sprawa.
Rozbuchałes się w obrażaniu Kolegów na tym forum.
Jest dla mnie niezrozumiałe dlaczego Admin nie reaguje?
Więc Kolego Wilderer.
Uczynię sobie za cel ustalenie do jakiego ZO należysz/sympatyzujesz.
Znajcych Cię Kolegów prosze o pomoc.Złożę stosowne pismo do Komisji Etyki i Zwyczajów Łowieckich o ustosunkowanie się do Twoich zachowań.
Wydruki Twoich popisów "łowiecko-koleżeńskich" dołączę.
Tu licze na pomoc Kolegów którzy podadzą mi Twoje dane.
Jeśli to się nie uda skorzystam ze zwyczajowej procedury policujno-sądowej z ustaleniem przynalezności Twojego IP do danych osobowych
gdyż moją osobe tez tutaj "szmacisz".
Kolegów chętnych do podpisania się pod wnioskiem zapraszam na PW.


Darz Bór

(nie dotyczy Wilderera)
caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości