Jaka wiatrówke kupic ?

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

Jaka wiatrówke kupic ?

Postprzez hazok » 2 września 2009, 13:15

Witajcie może mi ktoś poradzić jaką wiatrówke sobie kupic ? Chciałbym aby była mocna, celna i trwała. Mam na ten cel okolo 850zł. Najbardziej podchodza mi wiatrówki na CO2. Co polecacie ? z góry dzieki :)
hazok
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 stycznia 2009, 19:09

Postprzez PSXVI » 2 września 2009, 13:46

Avatar użytkownika
PSXVI
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 czerwca 2009, 21:00
Lokalizacja: Piekary Slaskie

Postprzez bini » 10 grudnia 2009, 11:30

hw 50s
bini
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 czerwca 2009, 22:50
Lokalizacja: zamość

Postprzez koziołek » 13 stycznia 2010, 16:11

ja bym ci radził www.militaria.pl wiatrówka Blazer z lunetą :wink:
koziołek
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 grudnia 2009, 13:21

Postprzez konia3 » 21 stycznia 2010, 12:25

ja na twoim miejscu bym kupił czeską porządną wiatrówkę o przystępnej mocy
konia3
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 17:53
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez jarek8135 » 21 stycznia 2010, 19:09

a jaki kaliber ciê interesuje??? :lol:
jarek8135
 
Posty: 41
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 21:19

Postprzez konia3 » 21 stycznia 2010, 23:16

ja myślę że jak kolega chce kupić wiatrówkę to tylko i wyłącznie 4,5... inne według mnie nie wchodzą w grę, w 5,5 jest za duża powierzchnia, prędkość spada, mniejsza celność
konia3
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 17:53
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Wilderer » 22 stycznia 2010, 15:42

Taakkk? A z czego to wynika?
Wilderer
 

Postprzez jarek8135 » 22 stycznia 2010, 16:57

te¿ my¶lê ¿e 5,5 to trochê du¿o...nie jest tak celna jak 4,5
jarek8135
 
Posty: 41
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 21:19

Postprzez konia3 » 22 stycznia 2010, 21:22

Wilderer napisał(a):Taakkk? A z czego to wynika?


Widzę, że Kolega nie miał chyba nigdy do czynienia z obydwoma kalibrami... Mianowicie wynika to z powierzchni śrutu, sprężyny wykorzystywane do 4,5 jak i do 5,5 są takie same. Energia śrutu w chwili wylotu z lufy nie może przekroczyć 17J, a jak Kolega Wilderer sądzi który śrut doleci dalej, a który zacznie wcześniej spadać, jeżeli energia śrutu w obu kalibrach podczas wylotu będzie wynosić 17J, Dalej doleci 4,5, a wcześniej zacznie spadać 5,5
Mam nadzieję że Kolega to pojął.

Z myśliwskim pozdrowieniem
Darz Bór
konia3
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 17:53
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Wilderer » 22 stycznia 2010, 22:28

Gdzie tam!!
To nie pojete dla takiego jak ja :)

1) skąd takie zalozenia ze obie maja byc konstrukcyjnie identyczne?
2) kto powiedzial ze obie maja miec takie same parametry tj 17J?

Jako ze juz odpowiedziałem ze to dla mnie nie pojete więc zapytam o te spadania i te dalej doloty :)

Wiec:
"jak Kolega Wilderer sądzi który śrut doleci dalej"

- a co ma dolatywanie do celności?

"a który zacznie wcześniej spadać,"

I co ma "spadanie" do celności?

Mnie się wydaje ze chodzi o to by rozrzut przestrzelin był jak najmniejszy. Ale w tych okolicznosciach to pewnie się jak zwykle mylę:)
Wilderer
 

Postprzez konia3 » 23 stycznia 2010, 13:31

Wilderer napisał(a):Gdzie tam!!
To nie pojete dla takiego jak ja :)

1) skąd takie zalozenia ze obie maja byc konstrukcyjnie identyczne?
2) kto powiedzial ze obie maja miec takie same parametry tj 17J?

Jako ze juz odpowiedziałem ze to dla mnie nie pojete więc zapytam o te spadania i te dalej doloty :)

Wiec:
"jak Kolega Wilderer sądzi który śrut doleci dalej"

- a co ma dolatywanie do celności?

"a który zacznie wcześniej spadać,"

I co ma "spadanie" do celności?

Mnie się wydaje ze chodzi o to by rozrzut przestrzelin był jak najmniejszy. Ale w tych okolicznosciach to pewnie się jak zwykle mylę:)



Więc tak:
1)Zdarzają się wiatrówki konstrukcyjnie identyczne, na przykład wiatrówka Lider 4,5 i Lider 5,5 (obie dziadostwo).
2)Rozpatrywałem "próbkę" wiatrówek o takich samych parametrach, aby udowodnić Ci która jest lepsza.
3) otóż dolatywanie do celności ma tyle, że jeżeli Lider doleci na 50m a na przykład Hatsan na 100m to w liderze moc będzie tak słaba że ze stojaka strzał w "dychę" będzie mugł mieć miejsce z tarczą oddaloną na 15-25m, natomiast w Hatsanie w którym jest użyta moc większa od Lidera punkt trafienia w "dychę" (9/10 strzałów) będzie oddalony o 40-50m(oczywiście z lunetką).
4) a jak kolega myśli co ma spadanie do celności????? Takiego głupiego pytania nie słyszałem dawno... ale wyjaśnię: jeżeli ustawimy dwa Hatsany o tych samych parametrach w tej samej odległości od tarczy (40m) z tym, że jeden z lufą 5,5 a drugi z lufą 4,5, ustawimy ich lunety identycznie, i wymierzymy w ten sam punkt to 4,5 będzie miało lepsze skupienie ponieważ jest lżejsze i dalej i celniej doleci, a 5,5 zacznie wcześniej spadać a co za tym idzie będzie miała mniejsze skupienie na kilka oddanych strzałów.
5) Właśnie wreszcie coś mądrego. Chodzi o to aby rozrzut przestrzelin był jak najmniejszy. A jak Kolega sądzi w jakim kalibrze będzie mniejszy rozrzut. :)

Darz bór
konia3
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 17:53
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Wilderer » 23 stycznia 2010, 13:50

1) Znacznie więcej jest konstrukcyjnie róznych więc odpowiedz jest bez sensu.
2)Nie udowodniłes - bez sensu
3) nie wiadomo co autor mial na myśli - bez sensu
4) tak głupiej odpowiedzi to się szczerze mówiac spodziewałem po tekscie o " wczesniejszym spadaniu" :)
5) jezeli ktokolwiek będzie rozpatrywał zagadnienie celności wyłacznie w kontekscie kalibru to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja większy kaliber jako celniejszy.
Powodem jest to, ze taka sama miarowo niedokładnosć wykonania (wymiary, masa pocisku) bedzie procentowo mniejsza w 5,5 a co za tym idzie dokładnosć strzału ze wzgledu na te błedy wieksza.

Konia3 ty chyba mie masz pojecia o czym piszesz, prawda?
Wilderer
 

Postprzez konia3 » 23 stycznia 2010, 14:12

ty chyba jesteś jakiś nienormalny :?: :?: :?: :?:

nie rozumiesz podstawowych praw fizyki.
Nie wiesz że jak coś jest cięższego to szybciej spada???????????
Nie wiesz że jeżeli coś ma większą powierzchnię a taką samą prędkość początkową od tego czegoś o mniejszej powierzchni, to to coś ( w tym przypadku śrut) będzie stawiało większy opór powietrzu i zaleci bliżej?????????

Gzie ty byłeś jak była fizyka, na wagarach????????

Tymi wypowiedziami zaprzeczasz wszystkim prawom fizyki człowieku zastanów się troszkę.

Dalszą dyskusję uważam za bezcelową nie będę już pisał w tym temacie(mam nadzieję że nie będę)

Darz Bór
konia3
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 stycznia 2010, 17:53
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez Wilderer » 23 stycznia 2010, 14:28

No to pieknie :)

Od kiedy to masa ma wpływ na szybkosc spadania?
Mówisz o wagarach... No widzisz trzeba było nie chodzić nie zrobilbys z siebie błazna. O przyspieszeniu ziemskim bys slyszał i jego satałej wartosci dla niewielkich wysokości od powierzchni ziemi. I o takim zjawisku jak grawitacja.
Gdybys o tym wiedział to mozna by porozmawiac o rozrzucie, a póki co to widac ze niestety nie masz pojecia o czym piszesz.

Tak więc zjawisko nienormalności i luki w edukacji to "kolego" możesz przypisac wylacznie sobie :)
Dalsza dyskusja jest faktycznie bezcelowa z uwagi na braki które uniemozliwiaja ci pojmowanie zjawisk zachodzacych podczas strzalu :)
Wilderer
 

Następna strona

Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości