Pytanie o Egzamin poprawkowy

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Pytanie o Egzamin poprawkowy

Postprzez Stażysta » 4 lipca 2009, 19:08

Koledzy kto moze mi powiedziec lub gdzie mogę znaleść informacje dotyczącą ile można mieć poprawek na egzaminie ustnym.
Dzięki i Pozdrawiam

Darz Bór
Stażysta
 

Postprzez lukasz25 » 5 lipca 2009, 09:13

To jest podstawą przecież takie wiadomości :) Ale oki przysługuje Ci prawo do jednej poprawki z którejkolwiek części egzaminu. A jeśli mi nie wierzysz to proponuje przeczytać rodział polowanie w " Vademecum Myśliwego" S.Godlewskiego. Pozdrawiam.
lukasz25
 
Posty: 85
Dołączył(a): 28 lipca 2008, 19:30
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez .30-06 » 5 lipca 2009, 19:36

a jeśli poprawki się nie zda to co wtedy ? czekać na wiosnę do egzaminów ??
.30-06
 
Posty: 64
Dołączył(a): 28 stycznia 2007, 15:33

Postprzez Stażysta » 5 lipca 2009, 21:53

Witam,

Własnie kol. w vademecum myśliwego S. Godlewkiego w temacie Staż Kandydacki jest wyraźnie napisane że Egzamin poprawkowy można odbyc dukrotnie a na egzaminie okręg powiedział ze to jest pierwsza i ostatnia poprawka i zapraszaja za rok na kurs. I dlatego szukam potwierdzenia w przepisach zę jest tylko jedna poprawka. Wiem ze jest mozliwosć odbycia egzaminu w innym okręgu niz macierzyste.

Jesli ktoś z kolegów wiedział by dokładnie to proszę o odp.

Darz Bór
Stażysta
 

Postprzez Hubertus17 » 7 lipca 2009, 07:24

moze poprostu wystarczy się przyłożyć? jeśli sie wychowales w rodzinie mysliwych to niemożliwe żebys miał problemy, prawo lowieckie i regulamin polowań, testów porobić i bezstresowo podejść do egzaminu. Ja od dziecka sie tym interesowalem wiec ktoś kto CHCE to nie mysli o poprawce.
Avatar użytkownika
Hubertus17
 
Posty: 100
Dołączył(a): 20 października 2007, 11:48
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez kopik » 7 lipca 2009, 17:19

Jak można mieć poprawkę z egzaminu ustnego, albo się nie naddajesz, albo ktoś nie chce żebyś polował. Bo nie wyobrażam sobie, że osoba która chce się poświęcić pasji łowieckiej nie zna podstawowych rzeczy z zakresu biologii, broni i bezpieczeństwa, etyki słownictwa itp. dla mnie to jest nie wyobrażalne.
Ale powodzenia
Darz Bór.
kopik
 
Posty: 106
Dołączył(a): 4 grudnia 2008, 21:33
Lokalizacja: tarnów

Postprzez Hubertus17 » 7 lipca 2009, 18:51

Tak jak to K. kopik ujął :) Poprostu również nie wyobrażam sobie żeby wogole iść na taki egzamin i poprostu myśleć aby udało sie zdac.. Niechciałbym polować z Tobą, choć zycze Ci jak najlepiej. Darz Bór.
Avatar użytkownika
Hubertus17
 
Posty: 100
Dołączył(a): 20 października 2007, 11:48
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez Stażysta » 7 lipca 2009, 22:20

Właśnie koledzy jest ten problem ze nie moja wiedza tu ma znaczenie tylko poprostu dawne zatargi z rodziną z pzrewodniczacym komisji który publicznie musiał przeprosić mojego ojczulka. Nie ma mozliwosci zdania egzaminu w swoim okręgu, Chciałem uzyskać dokumenty od okregu ażeby zdawać w innym napisałem podanie i powiedzieli że nie ma takiej opcji ze bedą zdawał w swoim macierzystym okręgu! I co mam zrobic?, nie ma wyjścia musze sie przemeldować isc jeszce raz na kurs i mozę sie uda. A na koniec egzaminu pzrewodniczacy mówi tak z szyderczym uśmiechem: No sympatyczny kol. Ichciński zapraszam jeszce raz na staż, kurs i od nowa egzaminy a ja na to : Przykra sprawa ze osoba sprawdzajaca moja wiedze nie zna podstaw pprawnych w kwesti zę staż odbywa sie raz na całe życie.!! poczym pzrewodniczacy zrobił sie czerwony a ja wyszedłem.
Koledzy zryczałem sie jak dzieciak ale co moge poradzić ?? nic odwołać sie ?/ co to da ?? nawet nie powiedzieli dlazcego nie zdałem tylko: kol uzyskłą 8pkt, egzamin nie zaliczony! dziekuje! To sa uroki polskich stowarzyszeń !!!
Co zrobic koledzy ?? prosze o jakieś pomysły
Darz bór
Stażysta
 

Re: Pytanie o Egzamin poprawkowy

Postprzez Ciekawski2015 » 30 czerwca 2015, 21:20

Witaj Kolego, poradziłeś sobie z tym egzaminem ? Mam podobny problem. Chcę zdawać poprawkę w innym okręgu.
Ciekawski2015
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 czerwca 2015, 21:18

Re: Pytanie o Egzamin poprawkowy

Postprzez borowik » 1 lipca 2015, 07:28

Na chłopski rozum biorąc egzamin jest warunkiem zaliczenia kursu więc nie da się, moim zdaniem, zdawać go w innym miejscu niż chodziło się na kurs. Natomiast kurs można robić w dowolnie wybranym okręgu w Polsce (oczywiście po zaliczeniu stażu) za zgodą właściwego dla miejsca stałego zameldowania Zarządu Okręgowego.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Pytanie o Egzamin poprawkowy

Postprzez Ciekawski2015 » 1 lipca 2015, 09:14

Już znalazłem rozporządzenie z 2009 roku w tej sprawie. Egzamin i poprawki zdaje się przed tą samą komisją. A co wtedy jak mam wstręt do komisji po niezdanym egzaminie ? Albo ktoś z komisji mnie nie lubi z jakiegoś powodu, to co ? Poprawki/poprawek też mogę nie zdać w tym okręgu, bo będą tak pytać i drążyć, a przecież ocena jest subiektywna - przewodniczący komisji dyktuje punkty za odpowiedzi udzielone przez kursanta. Chory przepis. Do tego egzaminy są teraz w czerwcu, a poprawki w Gdańsku robią dopiero we wrześniu, a np. w Elblągu robią za tydzień w lipcu. Termin poprawek w Gdańsku nieznany. A do tego czasu połowę się zapomni i zakuwanie od nowa. Poprawki powinny być w ciągu 7-14 dni (przepis mówi, że min. po 7 dniach), kiedy umysł świeży, wiadomości przyswojone i zapamiętane.
Ciekawski2015
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 czerwca 2015, 21:18


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości