Początek przygody z myśliwstwem

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

Początek przygody z myśliwstwem

Postprzez Thedeerhunter » 16 grudnia 2016, 13:58

Witam

Nie udało mi się znaleźć kategorii, która pasowałaby do mojego postu, więc wrzuciłem ją tutaj. Jeśli jest taka kategoria to bardzo proszę adminów o przerzucenie tam mojego wątku.

Chciałbym zostać myśliwym i mam w związku z tym kilka pytań. Na wiele pytań znalazłem odpowiedź na stronach kół łowieckich oraz na forach jednak nie wszystko jeszcze wiem.
Chciałbym uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy staż kandydacki da się skrócić czy musi on wynosić rok? (Muszę go odbyć ponieważ mam wykształcenie wyższe informatyczne, ale to niestety nie zwalnia ze stażu gdyż zwolnione są osoby z wykształceniem wyższym lub średnim leśnym, a ja mam niestety wyższe informatyczne).
2. Czy koszt szkolenia i egzaminów przeprowadzonych przez koło łowieckie wynosi zawsze tyle samo czy może się on różnić w zależności od koła?
3. Chciałbym być na razie myśliwym niezszerzonym. Czy wobec tego od razu po przejściu stażu kandydackiego, szkolenia i zdaniu egzaminów mogę wystąpić o pozwolenie na broń?
4. Czy szkolenie i egzaminy muszę odbyć w tym samym kole, w którym odbywałem staż kandydacki?
5. Czy po pozytywnym przejściu stażu kandydackiego, szkolenia, egzaminów, pozytywnych badaniach lekarskich i byciu niekaranym za wszelkie przestępstwa, które wykluczają posiadanie broni decyzja o wydaniu pozwolenia na broń może być negatywna?
Wiem, że w przypadku starania się o pozwolenie na broń w celach sportowych decyzja o wydaniu pozwolenia na broń może być negatywna pomimo pozytywnego przejścia wszystkich etapów, bo zależy od decyzji komendanta policji, który może mieć akurat zły dzień i nie wydać pozwolenia.

Dziękuje za udzielone odpowiedzi.

Pozdrawiam
Thedeerhunter
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 grudnia 2016, 13:51

Re: Początek przygody z myśliwstwem

Postprzez borowik » 16 grudnia 2016, 18:42

1. Staż kandydacki wynosi 1 rok. Nie da się go skrócić. Bieg stażu liczy się od dnia zarejestrowania stażysty z Zarządzie Okręgowym PZŁ.
2. Szkolenia i egzaminy przeprowadzają Zarządy Okręgowe PZŁ. Koszt kursu zależy od ilości kursantów, egzaminu chyba jest stały. Jeżeli stażysta chce
zdawać egzamin poza okręgiem PZŁ na terenie, którego ma stały meldunek to musi uzyskać zgodę właściwego dla miejsca zameldowania Zarządu
Okręgowego PZŁ.
3. O pozwolenie na broń można wystąpił z chwilą wstąpienia do PZŁ. Zarząd Okręgowy PZŁ wydaje zaświadczenie o członkostwie w PZŁ do przedłożenia w
Wydziale Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji.
4. Patrz pkt. 2.
5. Jeżeli człowiek jest niekarany za przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu, mieniu, przejdzie pozytywnie badania lekarskie i psychologiczne, udokumentuje
ważny powód posiadania broni (np. przynależność do PZŁ), wywiad środowiskowy (przeprowadzany przez policję - dzielnicowy) daje wynik pozytywny to
policja pozwolenia na broń nie odmawia.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01


Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości