Ogłoszenia kupię sprzedam

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez klarnet11 » 17 lutego 2012, 09:33

Przeglądam sobie czasami ogloszenia o sprzedazy /kupnie broni i tak sobie mysle

o co w tym chodzi :?:

dlaczego oferty niektórej brońi uzywanej w ogloszeniach (np u Janickiego) sa wyzsze niz ceny broni nowej w sklepie

Czy taka oferta jest obliczona na naiwnośc kupujacego :?:
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez Cyzio » 17 lutego 2012, 10:07

Witam.
A ,,magia,, portalu i następnie uciecha tego co kupił i sprzedał :lol: To ile zarobił ew ile utargował.
Pozdrawiam.
Barz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez klarnet11 » 17 lutego 2012, 10:15

slusznie
tego nie przewidywalem -wystarczy jeszcze troche podkrecic towarzystwo na forum i największy sztrucel idzie jak cieple buleczki

Należe do starego pokolenia pamietajacego czasy gdy wytwór samochodopodobny polskiego przemysłu motoryzacyjnego nabierał wartosci jak wino wraz z upływem czasu

Sprzedałem i kupilem w zyciu kilkanascie jednostek broni - te sprzedane zawsze szly za 3/4 wartosci albo i mniej
moze jestem nie dostosowany do nowych czasów :?:
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez Cyzio » 17 lutego 2012, 21:56

Witam.
A jak mawiał klasyk naiwnych nie sieją oni się rodzą. :lol: A jest nadmiar broni w komisach chcąc sprzedać naprawdę trzeba trafić na chętnego.
Pozdrawiam.
Darz Bor.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez taros998 » 18 lutego 2012, 10:56

klarnet11 napisał(a):moze jestem nie dostosowany do nowych czasów :?:


No może w końcu coś zrozumiałeś...

Droższe bo nieraz coś jest poprawiane, przerabiane, dodana luneta, nowa kolba czy inne historie... Z wiekiem też niektóre drożeją przez wygląd, ilość, markę itd.
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez Cyzio » 18 lutego 2012, 13:15

Witam.
I tak i nie,na wszystko jest kupiec.Jak mam dać np za ZKK-600 kal 30-06 z lunetą 4x32 stary Zeiss 2 tys zł gdzie sprzedajacy pisze olejowana kolba,i inne bajki no bez przesady.A tzw okazje to zostają zazwyczaj w okolicy i za ,,myśliwskie,, pieniażki.Nie piszemy o sytuacjach losowych np śmierć myśliwego.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez klarnet11 » 18 lutego 2012, 16:13

"coś dodane ............"

wszelkie ulepszenia raczej dyskwalifikuja bron w oczach kupujacego -moze miec on inne zdanie


ale jeszcze inny kwiatek z ogloszeń :
"MANNLICHER ORYGINAŁ NIEMIECKI " zaznaczę że sprzedaje jeden ze sklepów :D :D

moze dla sprzedajacego Dritte Reich jeszcze istnieje
a moze ma racje bo w koncu austryjacy tez gadaja po niemiecku i róznica między nimi zadna

ale tu rodzi sie nastepne pytanie "
Czy kupilibyscie bron od czlowieka (półanalfabety ) ktory nie potrafi nawet poprawnie przepisac nazwy broni

np drylingi z Szul lunety Kachelsa itp .


czy te zabiegi maja raczej zwrócic nasza uwage na ogloszenia

taros 998 moze ty jestes specem od marketingu i potrafisz to wyjasnic :?:

nazwę lunety Kahles'a juz róznie słyszałem wymawiane -dziwi to tym bardziej że osobnikom ktorzy tak kaleczą wymowe prostego slowa bez problemów wychodzi wymowa słowa ch.j -nie mówią ceh.j ale prosto krotko przez h

tak jak by nie mogli wymowic "Kaales " jak wszyscy na świecie -bo gdy u nas występuje "C" nieme u niemców jest to "H"

czy tak trudno napisać ze strzelba pochodzi z Suhl (czyli wymawia sie "ZUUL")
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez taros998 » 19 lutego 2012, 23:52

Jak by admin zmienił tło to byś miał czarne na białym napisane no ale jak CI trzeba dokładnie pisać to ok...

Coś dodane CZYLI: przykład: kupiłeś sztucer za 1k dodałeś lunetę za 1k i sprzedajesz, więc cena będzie przekraczać cenę sztucera, teraz jaśniej?
Ulepszenia: przykład: poprawiony spust, czy to dyskwalifikacja?

Przykładów jest tyle ile ludzi pisze ogłoszenie...

Znowu obrażasz ludzi ale w Twoim przypadku to norma, nie kupujesz to co analfabeta napisał ale to co sprzedaje, jeżeli będzie trzeba wyjaśnić to chętnie...

Specem nie jestem ale mnie to nie przeszkadza jak ktoś się pomyli, czy źle napisze, każdy sam stwierdzi czy warto zobaczyć czy nie...

Spytaj Niemca czy czy łucznik dobrze wypowie, wcale nie muszę znać jak się mówi gdzieś tam tu mieszkam i mówię po Polsku...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez taros998 » 19 lutego 2012, 23:53

PS. masz jednak na białym... :D
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez klarnet11 » 20 lutego 2012, 08:59

Yes

wydeliberowałes mi to akuratnie czarno na białym saros998

czyli jak kupie nowa bron doloze montaz i lunete to to powinienem zsumowac wszystkie ceny dodac wlasna robocizne + 5 % zysku
a moze dać wiekszy procent zysku bo podpilowałem pilnikiem spust aby byl miekszy ,wykreciłem kluczem do rur troche lufe bo tak radzili na łowieckim aby poprawic celnosc , montaz do lunety skleiłem klejem którego nie jest w stanie ruszyć żaden rozpuszczlnik ani rusznikarz
Jeszcze troche uciąłem laubzegą kolbe bo była za dluga i "poprawiłem" chwyt

Czyli moja cezetka osiągnęłaby teraz cenę Blazera z luneta albo i lepiej :?:
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez taros998 » 20 lutego 2012, 11:08

Jakie TY leki bierzesz???
Dopiero o analfabetyzmie pisałeś a sam lepszy nie jesteś!
Nie pisz nic na temat moich postów ani mnie, szkoda na Ciebie czasu nawet tłumaczenie jak dziecku w przedszkolu czarne na białym Ci nie dało narysuj sobie to w piaskownicy może zrozumiesz...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez MichalP » 20 lutego 2012, 12:10

klarnet11 napisał(a):wydeliberowałes mi to akuratnie czarno na białym saros998


I ten sam autor:

Postprzez klarnet11 » 12 stycznia 2012, 08:11
"nie jest ładnie przekrecac czyjś nick"

Poza tym ładne to czy nie, to po co gadasz taros z człowiekiem który ma problemy emocjonalne i mentalne?
Podobno to wolny kraj a mimo to facet nie potrafi przejść obojętnie obok ogłoszenia sprzedaży broni.
Przecież każdy ma prawo oferować swój towar za cenę jaka akurat jemu pasuje. Jak klarnet kiedyś sobie kupi broń tez będzie mógł ją wystawić u Janickiego za cenę taka jaką będzie chciał. Ba nawet teraz może.
Też może napisać że ma np "Mannlichera - oryginalnego rosyjskiego".
Ludzie - epoka w której mentalnie siedzicie dawno minęła! Ceny okresla sprzedający z kupującym a nie odgórna regulacja.
Przecież nikt wam nie każe kupować u tego czy innego sprzedającego!
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez klarnet11 » 20 lutego 2012, 12:41

Wielkie Sorry -taros998 za literówke w nicku


własnie chciałem sobie kupić bron i dlatego zalozłem topik- był kiedys taki temat w polityce
"czy kupiłbys samochod od tego czlowieka "

jesli mam juz kupic kambodzanskiego" oryginal" Sauera to chcialbym wiedziec czy moge wierzyc ewentualnie na ile mogę wierzyć sprzedającemu
Zazwyczaj niechlujstwo językowe przeklada sie na niechlujstwo ogólne -wypada zyczyc tylko sukcesów i podziwiac naiwnośc nabywców tychże bockdrylingów z Szul

Gdy pójde kupic do sklepu po swa "pierwszą" broń to chcialbym aby sprzedawca był kompetentny i wiedzial co mówi i pisze
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez MichalP » 20 lutego 2012, 13:08

No to popatrz na swoje własne wypowiedzi :) Polskich znaków nie nauczyli stosować? Czy to zwykłe niechlujstwo z twojej strony?
A jak będziesz szedł po tę swoją pierwszą broń to idź do takiego sklepu gdzie mówią płynnie po niemiecku :)
Zapewne odniesiesz sukces.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: Ogłoszenia kupię sprzedam

Postprzez klarnet11 » 20 lutego 2012, 14:31

zapewne tak zrobie
w przeciwieństwie do ciebie kolego -bo obśmieszyles sie na tym forum niezle z powodu nieznajomosci jęzka niemieckiego
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Następna strona

Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości