iz-18 i mosin

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

iz-18 i mosin

Postprzez BatekKnieja » 16 czerwca 2010, 15:10

Witam!Koledzy proszę Użytkowników!! tych dwóch jednostek o opinie na temat tej broni:)
Darz Bór:)
Avatar użytkownika
BatekKnieja
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 czerwca 2010, 15:23
Lokalizacja: Września woj. Wlkp

Re: iz-18 i mosin

Postprzez mastalerz » 17 czerwca 2010, 11:42

Witam

Miałem obie jednostki
Pewnie zaraz odezwą się esteci co to powiedzą że to złom - ale nie każdy może mieć mercedesa ;-) prawda ??
Tak więc
w jednym i drugim przypadku to broń dla tych co lubią podłubać coś przy broni a nie tylko postawić do oglądania i brylować wśród kolegów podkreślając cenę

Iż 18
Mam w .223
wersja sklepowa drewna - do pieca !
przerobiłem na coś ładniejszego
trochę zabawy ze spustem i mam doskonałą i nie brzydką ( nie tylko moim zdaniem) broń na lisy i sarny - a i na strzelnicy daję łupnia takim na B i M
ogólnie super lufa trzymająca skupienie- choć może akurat mój egzemplarz tak ma - bo słyszałem różne opinie

Mosin
Miałem Mośka z 1953 roku ;-))) ale w stanie magazynowym z zapasów nienaruszalnych WP ( w latach 90tych była wyprzedaż )
przerobiłem osadę - reszta była bez zmian.
Między innymi zabezpieczenie przekręceniem zamka a nie dorobionym bezpiecznikiem jak w OWG i Buss
Broń nie do zajechania, kaliber 7,62x53R też nie jest zły - choć coraz mniej popularny
Mosiek jak Mosiek ;-)0 klekoczący , nie piękny , ale niezawodny
sprzedałem jednak z jednego strasznie mnie denerwującego powodu - bezpiecznik !!!
nadawał się tylko na zasiadkę
przy podchodzie szybkie odbezpieczenie broni to tylko marzenie

Osada i stan broni były takie, że sprzedał się szybko o bez problemów- w przeciwieństwie do niektórych egzemplarzy wiszących w ogłoszeniach na necie od kilku lat
DB
mastalerz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 grudnia 2006, 20:00
Lokalizacja: Częstochowa

Re: iz-18 i mosin

Postprzez Bubinos » 6 grudnia 2010, 23:34

Kolego!
Posiadam od 16 lat dwa Mosiny. Jeden w wersji krótkiej z zapasów wojska i jeden z długa lufą także z wojska (Grudziądz). Oba w kal. 7,63x53R. Mają jedynie jedną wadę - wagę. Poza tym obyś miał tylko do czego się złożyć. W obu sztukach od razu wymieniłem osady. Ten długi ze stoczoną lufą od rkm (długość ok. 70 cm) posiada zamontowaną lunetę Leupold 4,5-14x50. W sierpniu strzelałem sobie ot tak do tarczy na 200 m. Dziesięć przestrzelin ułożyło się w kole średnicy 8 cm. Tego typu wyniki osiąga się z niego regularnie. Oczywiście Mosin z wyglądu to nie Sauer i zamek też pracuje dość cięzko ale jeśli szukasz broni taniej, celnej i nie do zdarcia to Mosin jest super. Ze względu na wagę ten dłuższy karabin używam na zasiadkę, a ten krótki mam do biegania po lesie. Na koniec jedna ważna uwaga. Stać mnie na zakup sztucera i za kilkanaście tys. zł tylko nie widzę sensu w wyrzucaniu kasy i snobiźmie. Natomiast Mosin w porównaniu z tańszymi sztucerami (np. czeskimi) bije je na głowę wytrzymałością lufy.
Bubinos
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 grudnia 2010, 23:17


Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości