Mańkut

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

Postprzez dr. Latoszek » 20 lutego 2010, 21:00

Wolf

Pewnie by tak było.
Tylko ze problem polega na tym ze mnie się wydaje ze ja potrafie liczyć.

Mamy rok 2010. Ty polujesz lat dwa - jak twierdzisz. Ok, załózmy ze trzy.

To trzy lata temu był rok 2007 i wtedy to własnie ( od roku 2005) obowiazywało Rozporzadzenie Ministra Środowiska z 27 grudnia 2005 w sprawie uprawnień do wykonywania polowania ktore to rozporzadzenie wymagało posiadania uprawnien podstawowych przez co najmniej lat ...3

Oczywiście to rozporzadzenie jak słusznie zauważyłes jest juz niewazne, poniewaz ukazało się nowe ( w grudniu 2009) rozporzadzenie które w paragrafie mówi... dokładnie to samo.

Więc moze młody stażem i wiekiem mysliwy wyjaśni jakim cudem udało mu się tego dokonać? Tzn zostac tym myśliwym i selekcjonerem jednocześnie?
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez PIOTRku » 20 lutego 2010, 22:40

cuda doktorku cuda :lol:
Avatar użytkownika
PIOTRku
 
Posty: 44
Dołączył(a): 7 grudnia 2008, 18:43
Lokalizacja: Polska

Postprzez macik78 » 20 lutego 2010, 23:38

Witam
Jak to możliwe że dr.Latoszek i Wilderer to ta sama osoba ? Cuda ? Czy następny nawiedzony :!: :!: :!:
macik78
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2008, 19:50
Lokalizacja: krakowa

Postprzez dr. Latoszek » 20 lutego 2010, 23:42

No jak to możliwe? No niebywałe! Olśniony!!!
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez ryba84 » 21 lutego 2010, 02:47

szymon
jesten swiezakiem ktory nigdy nie strzelal z luneta a teraz rozgladam sie za jakims sztucerem z dobra optyka wiec nie wiem czy sa jakies przeszkody kordynacyjne ruchu. i do tego mam wade wrodzona i nosze okulary wiec raczej jest to nie wygodne, lub sie myle
Avatar użytkownika
ryba84
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 lutego 2010, 12:58
Lokalizacja: sandefjord norwegia

Postprzez szymon » 21 lutego 2010, 16:10

Nie noszę okularów więc nie wiem czy i jak to przeszkadza. Po prostu naucz się zamykać lewe oko i celuj z prawego. Ja też mam naturalną łatwość zamykania prawego i celowania lewym ale o wiele łatwiej jest się nauczyć zamykać drugie oko niż przestawić się na strzelanie z drugiego ramienia. No, i jak widać, dość trudno i drogo jest znaleźć odpowiednią broń dla mańkuta. Podobno okiem dominującym celuje się precyzyjniej ale w książkach które czytałem i o których czytałem nie ma na ten temat wzmianki a wręcz są stwierdzenia, że to nie oko jest najważniejsze a stabilny skład i pozycja. Celuję więc z oka niedominującego i nie przeszkadza mi to trafiać zadowalająco.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Mańkut

Postprzez ryba84 » 24 marca 2010, 15:05

na strzelnicy probowalem obu oczu i jednak lewe jest w 70% lepsze skupienie i celnosc w 10 a prawe oko teraz nie wiem albo tak zepsuty wzrok a moze i lewa reka jest slabsza od prawej i moze to ma wplyw na celnosc i skupienie.wiec bede musial zmienic sztucera na lewa reke. nie mam duzych problemow co do prawego sztucera ale jest bezpieczniej przeladowywac z zewym zamkiem. pozdrawiam
Avatar użytkownika
ryba84
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 lutego 2010, 12:58
Lokalizacja: sandefjord norwegia

Re: Mańkut

Postprzez szymon » 27 marca 2010, 12:43

Nie wydaje mi się, żeby ta "jakość" oka wpływała na celność. Po prostu jest to dla ciebie mniej naturalne zamykać i celować z innego niż zwykle. Pewnie za bardzo się skupiasz na tym zamiast na strzelaniu. Rozprasza cię to zwyczajnie i stąd takie wyniki. Tak mi się wydaję ale okulistą nie jestem i nie wiem jaką masz wadę wzroku czy różnice dioptrii ani jaki to ma wpływ, jeśli w ogóle, na celność.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Poprzednia strona

Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości