Sztucer CZ550 Lux

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

Sztucer CZ550 Lux

Postprzez Mario6616 » 16 maja 2009, 13:10

Witam! Koledzy pytanie z tematu ?Chce zakupic ten sztucer!Chcial bym sie dowiedziec co sadzicie o tej broni, bo ja jestem zachwycony strzelalem na strzelnicy (jak dla mnie skladny i celny na 5 strz. trzy dychy i 2 osemki chyba nie tak kiepsko) ! Lowisko hmmm Dzik ,Sarna i tak mysle o kal. 7x64 ? Wiec chce poznac wasza opinie, mam na dzieje ze to nie tylko moje podpalenie sie na ten sztucer! Z gory podziekowania za opinie i pozdrawiam DARZ BOR!!!
Ps. a szklo moze Docter :!:
Mario6616
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 lutego 2009, 20:24

Postprzez Cyzio » 16 maja 2009, 17:31

Witam.
Broń dobra i szkiełka .
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez slawek.s » 19 maja 2009, 11:16

Witaj Mario ja mam taki karabin i ten kaliber. Do tego dobra optyka i na nasze łowiska wyśmienita sprawa. Strzelam normą "plastic point".Polecam nie bedziesz żałował. Po małym treningu nie bedziesz miał problemu ze strzeleniem 5 dych i skupieniu 3.5cm. Bardzo atrakcyjna cena do jakości.
slawek.s
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 listopada 2008, 19:18
Lokalizacja: krzeszyce

Postprzez olsto701 » 11 czerwca 2009, 13:28

Witaj Kolego!
Jestem dość młodym myśliwym, ale zawodowo mam dużo do czynienia z bronią. Co do CZ 550 Lux - to uważam, że ta broń jest fajna, ale nie warta tej ceny ( moje skromnie zdanie ). W Polsce spoglądamy na CZ jak na bożyszcze... A można kupić w tej cenie lub niedużo drożej coś znacznie fajniejszego - wczoraj widziałem Remingtona za 3100, znacznie ładniej wykonany i składniejszy, ale to też sprawa indywidualnej budowy ciała. Wejdź sobie na stronę np. Artemixa. W przedostatnim numerze albo jeden jeszcze wcześniej - Łowca Polskiego jest bardzo fajny artykuł na temat serbskiej Zastavy. Dużo tańsza, a ma super lufy i ładne wykonanie. Osobiście strzelałem z tej broni i jestem zachwycony. Generalnie preferuję broń amerykańską, bo jest niezawodna i te ponad 200 lat tradycji zbrojeniowej robi swoje...
Co do kalibru 7x64 - miałem w tym kalibrze włoski sztucer Antonio Zolli - powiem szczerze... kaliber celny, ale nie wybacza niedokładności, do tego daje mało farby. Dwa razy musiałem szukać postrzałka. Teraz mam 308 W - amunicja Geco i jest OK.
Szerzej na temat popularnych kalibrów amunicji - w wydaniu specjalnym Łowieckiej Braci - chyba ostatnie wydanie specjalne. Tam jest bardzo obszerny artykuł dotyczący większości kalibrów - fajnie napisany. Pozdrawiam - Darz Bór.
Avatar użytkownika
olsto701
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, 21:58

Postprzez Karo » 23 lutego 2010, 21:40

Sztucer Sztucer CZ550 Lux użytkuję od 10 lat i do tej pory mnie niezawiódł. Dlatego serdecznie go polecam. Do tego sztucera nie zapomnij o bardzo dobrej lunecie i będziesz SZCZĘŚLIWY.
DB
Karo
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 lipca 2005, 21:13

Postprzez artbos » 27 lutego 2010, 22:17

Witam.
Polowałem CZ 550-Lux około 10 lat.
Był w kalibrze 30-06, strzelałem głównie dziki z amunicji Lapua-Mega
Prawie wszystkie w ogniu, mam dwie garście pięknie "rozkwitniętych"
pocisków wyjętych z tuszy. Z czystym sumieniem polecam.
Nigdy mnie nie zawiódł.
Pozdrawiam Darz Bór.
artbos
 
Posty: 16
Dołączył(a): 22 grudnia 2009, 21:26
Lokalizacja: Opole


Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości