sztucer WEATHERBY

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

sztucer WEATHERBY

Postprzez caros » 21 lutego 2009, 20:47

witam. chcialbym zapytac co sadzicie o sztucerze marki WEATHERBY kal 223rem z powodu moich naglych klopotow finansowych szukam czegos taniego bo nie stac mnie na blasera. ta jednostka mialaby by slozyc do polowania na lisy, sarny i strzelnice. ten kaliber wybralem z powodu cen amunicji. chcialbym zamontowac na niej lunete delty 4,5-30x50 albo 2,5-10x56. wybralem takie z uwagi ze moge strzelac na znaczen odleglosci. 300-400 metrow nawet. nie jestem jeszcze mysliwym, wiec nie mam doswiadczenia, ale licze na pomoc z waszej strony. ps egzaminy w tym roku :)
caros
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 lutego 2009, 20:23

Postprzez caros » 22 lutego 2009, 12:41

czytajac forum nansunelo mi sie koljne pytanie.

tym razem chodzi o bron i wiekszy kaliber. pierwsze pytanie to czy jest sens wydawac wiecej kasy na sztucer? chcialbym tutaj poznac wasze argumenty za i przeciw. chodzi o WEATHERBY i styer ssg 04 ? roznica cenowa jest znaczna. czy jeli wydam wiecej kasy na ssg to w czym on bedzie lepszy? czy jest to tylko taki "szpan" ? oba sztucery mialyby byc w kla. 308WIN.

drugie pytanie jest takie:

ktory kaliber? 308win czy moze 300 win mag i zamontowac odrzutnik i pochlaniacz energi i wszystkie bajery jakie wymysla, dla zmiejszenia odrzutu itd. ? prosze wziac pod uwage cene i dostepnosc amunicji i czy wogole sa to tak wielkie roznice miedzy tymi dwoma kalibrami ?
odlegosc na jaka bede strzelal moze byc duza ( chociaz wiem ze przepisy to ograniczaja ) ale zalozmy 300-400 metrow

to takie pytania teoretyczne ktore pomoga mi w podjeciu ostatecznej decyzji jeli chodzi o zakup wiekszego kal.
dziekuje za pomoc i odpowiedzi.

ps. czy admin moglby przenies caly temat do wlasciwej kategori? mam na mysli watek " akcesoria mysliweskie"

darz bor
caros
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 lutego 2009, 20:23

Postprzez Stażysta » 23 lutego 2009, 22:48

Witam,
Kol caros na tyle ile bedę w stanie to ci z chęcia pomogę:)

Pierwsza i zasdnicza sprawa to musisz zdecydować sie na odpowieni kal. Jeśli juz wiesz na jakim terenie bedziesz polowac to i na co to jest sprawa najważniejsz, jesli zamierzasz polować na lisy, sarny i strzelnica a dzika jest mało i nie wchodzi w grę to zdecydowanie polecam kal 223 koszty zdecydowanie mniejsze a efekty bedę zadowalające.
Odpowiadajac na pytanie o rodzaj broni to uwazam że jesli przy dubeltówkach nie ma to większego znaczenia, tak sztucery zrególy warte są swojej ceny ale bardzo wazna jest luneta Nawet na najleprzym sztucerze słąba luneta nie da oczekiwanych efektów. Wiec kupno dobrzego, drogiego sztucera poprawi skupienie o pare mm napewno jednak na młodego niedoświadczonego stzrelca to uważam zę róznica nie bedzie widoczna a strzał na granicy dystansu w lisa nawet z cz warminta (polecam ) nie bedzie sprawiał trudności - obowiązek dobra luneta delta w zupełności wystarczy choć nie powim zę zeiss nie byłby leprzy choćby o widocznosć w nocy.

Podsumowywując chciałbym ci doradzić ze jeśli cie nie stać na drogą broń kup taka na jaką cie stać nawet i tą z najnizszej półki bo najważnieszy jest strzelec a nie broń popatrz na wyniki lisiarzy z Bartoszyc cz warminty wyprzedzały sako, blaser, savage sporo, sporo droższe sprzęty.
Na broni zaoszczęć ile można a na lunecie nie polecałbym oszczędzania.

Pozdrawiam i powodznia na egzaminach
Stażysta
 

Postprzez caros » 24 lutego 2009, 07:25

wczoraj strzelalem z WEATHERBY 223 i o cos takiego mi wlasnie chodzilo. mam porownianie ze manlicher scout 223 i uwazam ze niczym nei odstaje, a chyba jest nawet lepszy, bo ma grubsza lufe i jakos tak fajnie wywazony. ( model w platiku ). w kazdym razie jesli chodzi o skupienie to oddalem 3 strzaly i wszystkie miesily sie w 1 zl z tym ze to taki model wystawowy i luneta ktora tam byla bussnell czy jakos tak, nie byla najlepsza, tez nie wiem czy byla dobrze ustawiona, w kazdym badz razie skupienie jak pisalem wyzej, miescilo sie w 1 zl.

co do lunety: wymyslilem sobie ze wybiore delte 4-30x50 wiem ze w nocy ona nie bajlepiej bedzie sie spiwywac, ze lepszy bylby zeiss, albo swarowski, albo nawet docter, ale problem polega na tym. ze tu trzeba dolozyc do doctera 5-7 stowek, do zaiss kolejne pare a wtedy to juz nie wiele zostaje do swarka, no i ze sprzetu za 4 tys zl zrobil sie za 10tyz zl. a ma to byc sprzed tylko na lisa i sarne, a malego dzika tez z tego strzele... w zwiazku z tym zeby faktycznie sie wykazac to musialbym miec selekcjonera, a na to jeszcze przyjdzie mi poczekac, na pierwszy rzut zdecydowalem sie na tego weatherby, ewentualnie moge sie skusic jeszcze na troche lepsza lunete.

dlaczego tak to sobie wymyslilem?? ano dlatego ze chce zakupic jeszcze jeden sztucer w 308WIN i tam chcialbym kupic juz jakas dobra lunete. ten sztucer ma mi sluzyc na drubsza zwierzyne, jak pojde z kolega np. po byki ( tam gdzie bede polowac wychodza cale stada po kilka nascie-dziesiad sztuk! ale kolejne pytanie. czy warto wydawac na drogi sztucer i droga lunete, czy wystarczy kupic sztucer sredniej klasy, ale w lunete juz warto zainwestorwac? kolejne pytanie czy kupic nowa lunete czy moze uzywana? mam na mysli swarka? jestem zwolennikiem nowych rzeczy ale na najnowszego swarka 10 tys ( mozna troche tez taniej znalesc ) szkoda mi wydac kase, ale znalazlem gdzies w ogloszeniach za 3500 calkiem fajnego swarka, z tym ze uzywany i cholera wie czy jak go nie kupie i wezme na polowanie okaze sie ze cos z nim jest nie tak. miem ze jest gwarancja, ale to tez beznadziejny pomysl kupic lunete i czekac pol roku na naprawe gwarancyjna... a moze swarek przereklamowany i znajde cos innego w tanszej cenie? hmm nie wiem co z tym wzystkim zrobic. mam jeszcze w sumie troche czasu. narazie kupie tego 223 i sie troche na strzelam. wiadomo, zawsze na poczatku nowe rzeczy bardzo ciesza :)

darz bor
caros
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 lutego 2009, 20:23

Postprzez caros » 3 marca 2009, 21:15

witam. chcialbym sie pochwalic ze jednak zakupilem ten sztucer, tylko wymienilem 223rem na 243. amunicja troche wiecej kosztuje, ale za to na dalekie strzaly lepiej sie nada. teraz czekam na lunte 4,5-30x50 i zobaczymy jak lisy beda z tego obrywac... chociaz ich ostatnio bardzo malo w moich okolicach :( podobno skorka kosztuje juz 300 zl ? moze to ktos potwierdzic??
caros
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 lutego 2009, 20:23

Postprzez olsto701 » 11 czerwca 2009, 13:37

gratuluję Ci dobrego zakupu. Ja mam Weatherby Vanguard 308W i jestem zachwycony. Komplet wyniósł mnie z optyką poniżej 4000 zł. - po co przepłacać.
Po różnych eksperymentach stwierdzam, że amerykańska broń jest to to, o co nam chodzi, niezawodność, celność i skuteczność.
Darz Bór.
Avatar użytkownika
olsto701
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, 21:58

Postprzez bini » 10 grudnia 2009, 10:59

witam
czy może ktoś z kolegów robił coś przy swoim spuście bo mam wanguarda sub moa 308, strzela sie z niego cudnie tylko ma ten mały mankament iż ma dość twardy spust. moim marzeniem jest zrobienie przyspiesznika, bo wówczas niestraszne były by mi zawody w strzelaniu długodystansowym np.600m;)
bini
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 czerwca 2009, 22:50
Lokalizacja: zamość

Postprzez latin1970 » 10 grudnia 2009, 16:29

W Artemixie wymienią Ci na przyspiesznikowy mechanizm spustowy za 600-800 zł. Ewentualnie dobry rusznikarz, pewnie będzie taniej.
latin1970
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 października 2009, 14:50


Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości