precyzja CZ 527 w 223 rem

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

precyzja CZ 527 w 223 rem

Postprzez radmor » 15 lutego 2009, 18:19

Jestem początkującym myśliwym to mój pierwszy sezon po egzaminie więc moje doświadczenie niewielkie i mam mały problem
zastanawiam się ( i zbieram kasę na coś w małym kalibrze typu 223 tzn. nabój już mam wybrany teraz czas na broń ) odbyłem już kilka rundek po Warszawskich Salonach gdzie proponowano mi oczywiści jak najlepsze jednostki broni po coraz większych cenach zachwalając zwykle na zasadzie im droższy tym lepszy.
Z tego wszystkiego najbardziej w ręku leży mi Sako i CZ z tym że od sprzedawcy usłyszałem że takie firmy jak Mauser, Blaser, Sako i inne z tej półki gwarantują skupienie serii strzałów takie lub inne a [b]CZ nie gwarantuje niczego [/b]co mnie trochę zniechęciło do tej marki.

interesuje mnie opinia wasza na temat tego zdania wiem że podobne tematy były poruszane tu nawet niedawno ale może ktoś jest w stanie podać jakieś osobiste wrażenia z porównania tych marek i odpowiedzieć na pytanie czy CZ jest 3 razy gorszy od znamienitych innych marek broni w tym kalibrze ( jest prawie 3 razy tańszy )

potrzebuje takiej broni na przysłowiowego lisa i strzelnicę dla szeroko pojętej grupy powszechnej

Fundusze jak u każdego są ograniczone a ja już nabyłem Sako 85 Hunter 308 win z Docerem classic i wykosztowałem się znacznie. Nie stać mnie na kolejne 7000 zł po szaleństwach waluty za kolejne Sako w tym a na CZ jeszcze się jakoś wysupłam

Jaki proponujecie montaż na taką CZ ? lunetka to będzie prawdopodobnie albo Doctor ( pasuje mi ) albo Nikon Monarch mam taką lornetkę i szkła mi pasują

Dzięki za podpowiedzi
radmor
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 czerwca 2008, 19:02
Lokalizacja: okolice Płocka

Postprzez robert81 » 26 lutego 2009, 15:27

nie jestem znawcą broni, ale zauważyłe że w Bartoszycach a zawodach z CZ też mają dobre wyniki, wiec nie jest chyba aż taka zła.
DB
robert81
 
Posty: 53
Dołączył(a): 8 listopada 2007, 18:31
Lokalizacja: Warmia

Postprzez PASJONAT-HB » 10 marca 2009, 19:50

Witam!
Od września 2008r. jestem posiadaczem varminta CZ 527 z czeskim montażem i lunetą Delta 4-16x42 Tytanium.
Jestem zadowolony, na lisa do 200m spełnia wymagania, pozyskałem ich ponad 20-cia, kilka ciążko przestraszyłem, ogólnie pełen sukces!
Niestety ma drobne wady, ale to kwestia porównania do sauera 202.
W takiej cenie sprawdził bym jeszcze Sawage jest cięższy, lecz to już kwestia preferencji co do sposobu polowania!
Problem może się pojawić na strzelnicy - przytoczę opinię mojego kol.Witka, " ... na sportowo, to nie to..." , miał CZ z przerobioną kolbą, itp. zmienił na TIKKE, chciał na SAKO podobno nie ma większej różnicy!
Pozdrawiam. :)
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez tomi527 » 11 kwietnia 2009, 11:22

Witam.Posiadam Varmint CZ 527 cal.223R.Jest to jedna z najprecyzyjniejszej jednostki jakie posiadalem.Posiadam kilka,posiadałem wiecej.To co napisał kol.PASJONAT-HB spewnoscią jast prawda.Jeżeli na taki Varmincie znajdzie sie luneta z mozliwoscia regulacji krotnosci chociażby do 12x,choć ja osobiscie polecam coś z wiekszym powiekszeniem np nawet 6-24x,a celny strzał na ok.200m do lisa nie bedzie przypadkiem.
-Montarz wystarczy fabryczny wózek.
-Varmint CZ 527 sobiscie uważam ze wymaga wymiany osady.Ale nie jest regułą.Jako że jestem strzelcem leworecznym sam wymieniłem osade na cieższa sportową.Teraz wyglada lepiej,nie wspomne o dużo leprzej stabilnosci w składzie,co odbija sie na wynikach w tarczy(nawet z wolnej reki).
-Strzelanie z takiej broni to wielka frajda.Strzał jest bardzo przyjemny.A kilkadziesiąt strzałów nie stanowi żadnego stresujacego wysiłku.
Polecam.Darz Bór.
tomi527
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 marca 2009, 22:51

Postprzez olsto701 » 11 czerwca 2009, 13:33

Ostatnio kolega kupił varminta Weatherby Sub Moa w kalibrze 223 Rem. Cena tej broni - około 3000 zł. - może troszkę ponad. na tym optyka amerykańska z krzyżem Mild Dot - nie pamiętam dokładnie typu siatki, ale na pewno jeden z "Dotów". Powiem Ci, że rewelacja - na 200 m. strzały celne, bardzo dokładne. Broń bardzo stabilna.
Avatar użytkownika
olsto701
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, 21:58

Postprzez hombre40 » 8 lipca 2009, 22:20

527 jest raczej "polvarmintem: co uwazam dla mysliwskiego wykorzystania jest zaleta. Przy okazji - na 200 m z kazdej dobrej lufy po dobrym przystrzelaniu trafi sie z dobrej (!) optyki w lisa.. wiec dzwiganie klasycznego ciezkiego varminta zostawiam najmlodszym zapalencom. Odradzalbym jednak 527 nei dlatego ze taka zla ale osada kiepska ani ladna ani ergonomiczna... Sa aletenatywy dosc ciekawe - amerykanskie albo japonskie
rozwazyc mozna np. sztucer Howa - z zielona osada "plastykowa" bardzo fajna, dobry chwyt i sklad a w ersji steinless mi sie bardzo podoba.
Spust do regulacji - brak przyspiesznika.
JA mam varminta a wlasciwie semi varminta aby nie byl zbyt cie4zki zlozonego z machanizmow CZ lufy LotharWalter 60 cm ryflowanej - osada zrobiona "pode mnie" wyszlo niedrogo strzela swietnie kaliber .243 win optyka , co wazniejsze jeszcze - dobra Zeiss Victory 6-24/56. Swietnie sie strzela takze o zmroku,
.223 rem dobry wybor na lisa kozy przelatki - odrzut maly huk tez wiec mlodemu adeptowi latwiej oddac precyzyjny strzal.
hombre40
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23 lipca 2004, 21:10
Lokalizacja: Ostróda

Postprzez maciek bisley » 4 marca 2010, 19:32

sprobojcie panowie remington 700 VTR 223 rewelacja,szybko sie wychladza, trojkatna lufa
maciek bisley
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lutego 2010, 15:59

Postprzez dr. Latoszek » 5 marca 2010, 10:37

Lufa trojkatna.... to jakaś kryzysowo oszczędnościowa wersja!
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez maciek bisley » 5 marca 2010, 18:50

O przepraszam troche sie wyglupilem mowiac o VTR,panowie widze gustujecie raczej w IZ CZ i temu podobnych wynalazkach
maciek bisley
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lutego 2010, 15:59

Postprzez dr. Latoszek » 5 marca 2010, 19:58

Ja odnosze wrazenie ze mniej lub bardziej swiadomie, ale robisz to cały czas :)
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez maciek bisley » 5 marca 2010, 20:29

Tak to prawda musialem sie wyglupiac widzac z jakimi fachowcami mam do czynienia.Dawno temu lowiectwo bylo tylko dla elity...te czasy bezpowrotnie minely
maciek bisley
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lutego 2010, 15:59

Postprzez dr. Latoszek » 5 marca 2010, 20:47

Fakt. Masz rację. Dziś za łowiectwo biorą się ludzie którzy prostego pytania zadać nie potrafią a oczekuja odpowiedzi.
Upadek...
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez PIOTRku » 5 marca 2010, 20:52

bisley- i ty może chciałbyś sie zaliczać do tej dawnej elity? jakoś marnie to widze z twoim podejsciem do innych kol na forum
Avatar użytkownika
PIOTRku
 
Posty: 44
Dołączył(a): 7 grudnia 2008, 18:43
Lokalizacja: Polska

Postprzez maciek bisley » 6 marca 2010, 18:48

Panie Latoszek chcialem powiedziec ze ja nie postawilem pytania tylko doradzilem jaka jest bardzo dobra bron w kal.223 o ktorej podejzewam ze nie ma Pan pojecia nie szkodzi wiem ze jest ona trudno dostepna w Polsce.Panie Piotrku jesli chodzi o elite to mialem na mysli tych ktorych jest stac na to zeby polowac.Dla Panow i ogolnie jest to w miare proste,staz w kole krotki egzamin i juz sie jest w rodzinie PZL.A le nikt nie zada sobie trudu zeby raz w tygodniu wybrac sie na strzelnice(i tu wlasnie chodzi mi o elite) zeby doskonalic sie w strzelaniu.Wszyscy opisuja polowania na rogacza strzal na komore 100 metrow rogacz lezy nie wazne czy dolna komora czy wysoka lezy.Zadnych wnioskow.W kraju w ktorym ja poluje takie zeczy sa ni dopuszczalne,podstawowe strzelania czyli 100,200,300 metrow musza sie miescic w srednicy spodu od szklani.Kilka lat temu bylem w Polsce na przedsezonowym strzelaniu gdzie byli mysliwi z kilku kol.Odleglosc 100 metrow bylo dla wiekszosci (makieta rogacza)byla nie osiagalna.Sprobujcie Panowie wypowiedziec sie w tej kwesti.Nie opisujcie tylko o swoich sukcesach w lowisku ale o tym co potraficie.Kazdego roku gdy jestem w Polsce na urlopie zawsze wybieram sie na strzelnice.Ostatnim razem gdy sztrzelalem skeet prowadzacy strzelnice zapytal gdzie ja strzelam ze on o mnie nie slyszal.Wiem ze zaraz odbiezecie to jako chwalenie sie ale na to juz nic nie poradze.I tu wlasnie chodzi mi o elite,jesli stac cie na polowanie musi byc cie stac na to zeby strzelac na strzelnicy innej opcji nie ma.Jesli kogos obrazilem bardzo przepraszam,mysle ze teraz Panowie zastanowicie sie czy mam troche racji czy nie
maciek bisley
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lutego 2010, 15:59

Postprzez dr. Latoszek » 6 marca 2010, 20:22

Tak prawde mówiąc to nie chce mi sie gadac na temat "elytarności" Pana Maćka.
Natomiast zainteresował mnie niesamowicie fakt ze tam gdzie on poluje niedopuszczalnym jest by rogacz trafiony na komore lezał.
To co on tam wtedy robi skoro nie lezy?

I mamy ..zagadkową niedzielę :)
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Następna strona

Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości