308W Barnaul 9,1g

Strzelectwo myśliwskie, zawody, komentarze

Moderator: Cyzio

308W Barnaul 9,1g

Postprzez Druciak » 23 stycznia 2009, 13:37

Koledzy mam takie ptanie czytając to forum odniosłem wrażenie niechęci do tej amunicji. Droższa lepsza bo skupienie perfekcyjniejsze.
Ale chciałbym się dowiedzieć z jakiej broni strzelaliście czy były to karabiny na bazie wojskowych podzespołow typu Mosin OWG Mauser itp.


Ponieważ nie mogę się zgodzić ,iż ta amunicja w/w kalibrze jest mało celna.
Nie ,żebym patrzył tylko i wyłącznie na cene tej amunicji.
Ale podczas użytkowania jej w łowisku nie miałem powodów do narzekań
A skupienie rzędu monety 20groszowej kula od kuli. Przy takim karabinie i tej amunicji jest do przyjęcia.

P.s Strzelałem z Sako i LApua itp chęć sprawdzenia każdego możliwego pocisku i nie zawuażyłem większych odchyłek.
Pozdrawiam i DB
Druciak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, 13:32
Lokalizacja: L-ca

Postprzez szymon » 28 stycznia 2009, 23:25

Ja tam ekspertem nie jestem ale wydaje mi się, że w amunicji, a zwłaszcza myśliwskiej, skupienie chyba nie jest najważniejsze. Tym bardziej, że ten sam pocisk da inne skupienie z różnych sztucerów. Jeśli ktoś się czepia taniej amunicji, to poza powtarzalnością i precyzją wykonania, ma pewnie na myśli działanie pocisków na zwierza. Te droższe to często nowoczesne konstrukcje, których działanie jest bardziej przewidywalne i mniej zależne od np. odległości strzału.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez dr. Latoszek » 29 stycznia 2009, 19:20

Jak dla mnie to:
Cena nie taka, opakowanie nie takie, wygląd nie taki, nazwa nie taka.
Wystarczy zeby omijac szerokim łukiem.
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez olsto701 » 5 lutego 2009, 21:13

Witam. Ja zdecydowałem się na Geco. Czechy siały po tarczy. Może ja mam jakiś dziwny sztucer? Geco jest tylko o jakieś 20 zł. droższe, a jakość o niebo lepsza.
Avatar użytkownika
olsto701
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, 21:58

Postprzez Udo Grubbe » 11 czerwca 2009, 11:02

Iż 18 toleruje ją na poziomie 1 1/2 MOA
Udo Grubbe
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lipca 2008, 10:21

Postprzez olsto701 » 11 czerwca 2009, 13:10

O jakim my skupieniu mówimy? Dla mnie jest to najmniej istotny czynnik. Jedni rozwodzą się nad lufami zimnymi, inni nad ciepłymi. W łowisku nie strzelamy seriami. Za zasiadce wiadomo strzał najczęściej pada jeden, czasem dwa. Miesiąc temu kupiłem sobie Iża 18 MH w kalibrze 7,62 x 39 mm. ( "Kałach" ). Pojechałem z tym na strzelnicę. Najpierw strzelałem z Czecha, a później z Barnaula. Starałem się strzelać z tzw. zimnej lufy ( długie odstępy czasu między pojedynczymi strzałami - tak jak się to robi w łowisku. Różnicy nie było praktycznie żadnej. Za każdym razem trafiałem w dziesiątkę na koźle. Czech kosztuje niecałe 50 zł. paczka, a Barnaul - 23 - 25 zł. Nie widzę potrzeby przepłacać, tym bardziej że jest to sztucer na drapieżniki i ewentualnie sarnę. Taki wynik na 100 m. jest do przyjęcia - do lisa i tak nie będziesz strzelał z dalszej odległości, a do sarny - bardzo rzadko taż dalej. To jest mój drugi sztucer. Pierwszy jak wspomniałem wcześniej jest w kalibrze 308 W ( Weatherby Vanguard ). Jestem zadowolony z obu jednostek broni i obu kalibrów.
Avatar użytkownika
olsto701
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, 21:58

Postprzez icer_cmg » 16 grudnia 2009, 23:32

Dużo czytałem u Barnaul'cie i sam postanowiłem się przekonać. A więc tak:

Broń: stary Mauser
Kaliber: 308w
Optyka: przerabiany Zeiss

Wyniki:
- na 100m do tarczy z kolanka 96/100
- na 200m do tarczy siedząc ze stojaka 92/100
- do dzików w łowisku (ok 150 m) 10/10

Tanie strzelanie i kiełbasa z dzika na Święta. Oceńcie sami.
icer_cmg
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14 września 2009, 10:41
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Strzelectwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości