Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez canoe22137 » 13 lutego 2015, 12:19

Witam!
Na początku przestawiam się i witam. Jestem sympatykiem łowiectwa i mieszkańcem powiatu starogardzkiego.
Chciałbym poruszyć problem pojawienia się wilków w naszych stronach. Jednych to cieszy, drugich martwi. Jestem raczej z tej drugiej grupy. W mediach różnej masci ekodziałacze mocno lobbują na rzecz ochrony wilka. Populacja się odrodziła, choć eko twierdzą, że powinno być ich nawet 1600-1800. Czy to nie idzie za daleko? Pod Skórczem wilki zagryzły psa, w samym Skórczu sarnę, regularnie ludzie widują na osiedlu Leśnym wilczycę z dwoma młodymi. Dodatkowo eko twierdzą, że nigdy (sic!) nie było ataku wilka na ludzi, a pewna wiodąca w tym pani doktor wręcz twierdzi, że strach przed wilkiem jest irracjonalny i prawdopodobnie kiedyś jakieś ataki się zdarzały.
Jest bardzo dużo udokumentowanycvh ataków wilków na ludzi, zwłaszcza na kobiety i dzieci (wilk to świetny selektor). Do tej pory się to zdarza (Indie, Syberia, środkowa Azja). Uważam, że czas coś z tym zrobić!
Wilk pozbawiony presji ze strony człowieka zrobi się jeszcze bardziej zuchwały. Wiele osób w rejonach nawiedzanych przez wilcze watahy (np wzdłuż drogi zblewo-grudziądz) musi przemieszczać się po zmroku polno-leśnymi drogami (dzieci do szkoły, na autobus). Tylko czekać na jakąś tragedię. Wiele osób chodzi całymi rodzinami na grzyby i jagody - dla niektórych to spory zastrzyk gotówki.
Plus redukcja populacji kopytnych - czasami zbyt duża.
UWażam, że należy podjąć kroki/akcję informacyjną, burzącą mit wilka jako "swiętej krowy" i pluszowego, cudownego pieska. Oraz podjąć działania, które spowodują, że wilk wróci na listę zwierząt łownych.
Nie dajmy się zwariować eko-ludkom i nie wierzmy w te bajki o łagodności wilka. Uważam, że czas na racjonalne podejście to tematu wilka i ograniczenie jego populacji.
W jedności siła. Założyłem na fb stronę stop wilkom - ale na razie jest goła, wesoła, bo średnio mam teraz czas i umiejętności. Po kwietniu powinno być z tym lepiej (egzamin specjalizacyjny).
W skali kraju, zwłaszcza w rejonach podgórskich liczba ataków na zwierzęta gospodarskie idzie w setki przypadków.
Wszelkie pomysły, inicjatywy mile widziane. Są wśród nas prawnicy, którzy na pewno wspomogą nas od strony prawnej.
Osoby myślące inaczej - zapraszam do rzeczowej i merytorycznej dyskusji.
Pozdrawiam, JC
canoe22137
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lutego 2015, 11:57

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Hunter11 » 13 lutego 2015, 15:42

canoe22137 . Bardzo śmiałe masz poglądy .Jestem Za.
Avatar użytkownika
Hunter11
 
Posty: 168
Dołączył(a): 5 stycznia 2014, 17:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez szymon » 13 lutego 2015, 21:23

"Pod Skórczem wilki zagryzły psa, w samym Skórczu sarnę"

No, to faktycznie poważna sprawa jak już się za sarny wzięły lol
Nad czym tu rzeczowo dyskutować? Nie podajesz żadnego konkretnego powodu "za". Bo gdzieś na Syberii, w Indiach... podobno kogoś napadł (podobno) wilk. Ile było w zeszłym roku potwierdzonych przypadków w Polsce? Dla jasności chodzi mi o ataki na ludzi, nie sarny.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 22:35

canoe22137 napisał(a):Witam!
Na początku przestawiam się i witam. Jestem sympatykiem łowiectwa i mieszkańcem powiatu starogardzkiego.
Chciałbym poruszyć problem pojawienia się wilków w naszych stronach. Jednych to cieszy, drugich martwi. Jestem raczej z tej drugiej grupy. W mediach różnej masci ekodziałacze mocno lobbują na rzecz ochrony wilka. Populacja się odrodziła, choć eko twierdzą, że powinno być ich nawet 1600-1800. Czy to nie idzie za daleko? Pod Skórczem wilki zagryzły psa, w samym Skórczu sarnę, regularnie ludzie widują na osiedlu Leśnym wilczycę z dwoma młodymi. Dodatkowo eko twierdzą, że nigdy (sic!) nie było ataku wilka na ludzi, a pewna wiodąca w tym pani doktor wręcz twierdzi, że strach przed wilkiem jest irracjonalny i prawdopodobnie kiedyś jakieś ataki się zdarzały.
Jest bardzo dużo udokumentowanycvh ataków wilków na ludzi, zwłaszcza na kobiety i dzieci (wilk to świetny selektor). Do tej pory się to zdarza (Indie, Syberia, środkowa Azja). Uważam, że czas coś z tym zrobić!
Wilk pozbawiony presji ze strony człowieka zrobi się jeszcze bardziej zuchwały. Wiele osób w rejonach nawiedzanych przez wilcze watahy (np wzdłuż drogi zblewo-grudziądz) musi przemieszczać się po zmroku polno-leśnymi drogami (dzieci do szkoły, na autobus). Tylko czekać na jakąś tragedię. Wiele osób chodzi całymi rodzinami na grzyby i jagody - dla niektórych to spory zastrzyk gotówki.
Plus redukcja populacji kopytnych - czasami zbyt duża.

Na początek to strzel sobie w łeb i będzie jednego wilka mniej! Hehehe!
UWażam, że należy podjąć kroki/akcję informacyjną, burzącą mit wilka jako "swiętej krowy" i pluszowego, cudownego pieska. Oraz podjąć działania, które spowodują, że wilk wróci na listę zwierząt łownych.
Nie dajmy się zwariować eko-ludkom i nie wierzmy w te bajki o łagodności wilka. Uważam, że czas na racjonalne podejście to tematu wilka i ograniczenie jego populacji.
W jedności siła. Założyłem na fb stronę stop wilkom - ale na razie jest goła, wesoła, bo średnio mam teraz czas i umiejętności. Po kwietniu powinno być z tym lepiej (egzamin specjalizacyjny).
W skali kraju, zwłaszcza w rejonach podgórskich liczba ataków na zwierzęta gospodarskie idzie w setki przypadków.
Wszelkie pomysły, inicjatywy mile widziane. Są wśród nas prawnicy, którzy na pewno wspomogą nas od strony prawnej.
Osoby myślące inaczej - zapraszam do rzeczowej i merytorycznej dyskusji.
Pozdrawiam, JC
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 22:37

Na początek to strzel sobie w łeb to będzie o jednego wilka mniej! Hehehe!
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez canoe22137 » 13 lutego 2015, 22:55

Pomijam tu odpowiedzi ludzi takich jaj ryjjec bo to ani merytoryczne, ani kulturalne. Totalny brak kultury - niestety, tego nie można się nauczyć.

Natomiast co do wypowiedzi Szymona.

Wilki w Indiach na pewno zagryzają ludzi - są to potwierdzone i udokumentowane fakty a nie "podobno".
Wpisz sobie wolf attacks on humans wiki - jest dość obszerny artykuł, z równie obszerną listą bibliografii na angielskiej wikipedii. Angielska wikipedia jest dość solidna, na pewno solidniejsza od polskiej.
Poza tym, dla osób rosyjskojęzycznych - dane o zagryzieniu 10 latka. Co prawda z 2013 roku, tak na szybko rzuciłem.
http://www.ntv.ru/novosti/491376/
Nie chodzi mi o fakt zagryzienia sarny - w końcu wilk to wilk. Natomiast doszło do tego nie w lesie, a na osiedlu domków jednorodzinnych. Ludzie regularnie widują tam wilczycę z młodymi. Po zmroku chodzą tam dzieci - 10 lat wzwyż, przecież jest ryzyko ataku. Gdyby latał jakiś duży pies, też byłoby niebezpiecznie.
Przecież nie trzeba czekać na tragedię, jak to u nas zwykle bywa.
Nie nawołuję do bezmyślnego wybicia wilków, tylko do zastanowienia się, dokąd zmierzamy i do racjonalizacji gospodarki jego zasobami. Podobnie zresztą jest z krukami. W moim rejonie jest duża koncentracja kruka - około 40 par na obszarze 10 km 2 - nie ma zajęcy, kuropatw, ale kruk jest nie do strzelenia.
Kraje skandynawskie - powierzchnia milion km2, ludzi jakieś 20 mln, pustkowia - i wilków łącznie jest może 1000. Mniej więcej tyle co u nas.
Szymon, skąd jesteś? Mieszkasz w terenie, w którym regularnie bytują wilki? Podchodzą Ci pod dom?

Pozdrawiam, JC
canoe22137
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lutego 2015, 11:57

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 22:59

Hehehe, kolego tak też myślałem, że zabraknie Ci odwagi! Hehe! Kup sobie od ruskich kałasznikowa...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 23:03

Mi podchodzą pod dom pseudostrzelacze! Hehe! Ale się napaliłeś, nie masz nic mądrego do roboty! Hehe...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 23:07

Cyzio, ratuj przed takimi "zabijakami" na forum! Hehe...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez canoe22137 » 13 lutego 2015, 23:11

Nie jestem Twoim kolegą. Dyskusja ma być merytoryczna. A Ty ją zaśmiecasz.
canoe22137
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lutego 2015, 11:57

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Cyzio » 13 lutego 2015, 23:25

Witam.
A zaraz zacznie się ,,jazda,, dla jasności jestem za kontrolowanym odstrzalem wilka.Wszystkie istoty mają prawo do egzystencji ale nadmiar jest szkodliwy.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 23:30

Przywykłem już do tego, że jak nie biję brawo to zaśmiecam portal! Hehe. Zanim pykniesz sobie za dużo wilków
z powodu chorej wyobraźni to zapoznaj się ze wstępem z obecnego na rynku Łowiec Polski! Hehe. I jeśli jesteś
myśliwym to czekam tu na pouczające wnioski! A jeśli jesteś strzelaczem i mięsiarzem to s...j! Bo brudzisz dobre imię
dawnego PZŁ!
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez Cyzio » 13 lutego 2015, 23:33

Witam.
Panie ryjec to było do mnie? Niesmiało zapytałem. :oops:
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 23:35

Cyzio, zostaw chwilowo wilka i jedź na np na Podlasie! Trochę tam rolnicy mają za dużo dzika! Może nie będą
musieli blokować stolicy...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Wilki - może czas rozpocząć odstrzał?

Postprzez ryjjec » 13 lutego 2015, 23:36

Cyzio napisał(a):Witam.
Panie ryjec to było do mnie? Niesmiało zapytałem. :oops:
Darz Bór.


Chwilowo to tego PANA CANOE... coś tam...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Następna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości