Wabienie rogacza na szczek.

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Wabienie rogacza na szczek.

Postprzez kubad1 » 11 lutego 2015, 19:47

Witam :) . Z okazji zbliżającego się sezonu na koziołki mam pytanie czy któryś z kolegów wabi lub wabił rogacze na szczek? Jak się za to zająć kiedy i czy w ogóle jest to skuteczne? :?:
Avatar użytkownika
kubad1
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 stycznia 2014, 16:43

Re: Wabienie rogacza na szczek.

Postprzez monikaaw » 22 czerwca 2015, 21:57

Może z "kolegów" nie jestem, nie jestem też myśliwym, ale posiadam taki wabik... Nim się nauczyłam go obsługiwać minęło trochę i myślę, że robię to dobrze. W każdym razie na moim terenie, gdzie tego jest tyle, że każdy zwykły spacer kończy się spotkaniem, szybciej zobaczę je czekając bądź spacerując właśnie niż nieraz się skuszą na wabienie... Niby działa, ale to zależy czy jest gdzieś daleko, czy już bliżej, czy go to w ogóle zainteresuje.
W każdym razie powiem tak: wiedzą skąd dźwięk dochodzi. Jeżeli jest się samemu, to nim go obejrzy się i zdecyduje na strzał, on już wie kim jesteś i gdzie i go nie ma. To jest fajne jak się zdjęcia robi. Nie decydujesz, tylko cykasz fotę nim zwieje. Ze strzelaniem jest przecież trochę inaczej, ale sam Pan wie, jest Pan, jak wnioskuję, myśliwym. :) Powodzenia i szkoda, że późno, ale może się przyda. Mimo to nie chcę zniechęcać, warto samemu spróbować. Zależy jak dużo takiego rodzaju zwierzyny ma Pan w swoim okręgu. Jak mało to warto, jak dużo... Sama przyjdzie :)
monikaaw
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 marca 2015, 18:19
Lokalizacja: Warmia


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości