Staż

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Staż

Postprzez RadekNad » 21 sierpnia 2014, 16:44

WITAM!
Chciałem się dowiedzieć jak wygląda przyjęcie na staż? Rozmawiałem z łowczym i powiedział że bez problemu mnie przyjmą. wysłałem wniosek o przyjęcie na staż 2 tygodnie temu i cisza. Jak zostanę powiadomiony o przyjęciu na ten staż? jak to wygląda?
Proszę o odpowiedź.
DB.
RadekNad
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lutego 2014, 19:53

Re: Staż

Postprzez borowik » 21 sierpnia 2014, 18:10

Zarząd Koła podejmuje uchwałę o przyjęciu na staż, przydziela stażyście opiekuna, zawiada Zarząd Okręgowy PZŁ o przyjęciu na staż. Bieg stażu liczy się od momentu wpisania na listę stażystów w Zarządzie Okregowym PZŁ. Najczęściej stażystę powiadamia o załatwieniu formalności sekretarz koła bądź opiekun stażysty. Stażysta odbiera w Zarządzie Okręgowym lub Zarządzie Koła dzienniczek stażysty. Dzienniczek powinien być opatrzony numerem (kolejny numer z listy stażystów prowadzonej przez Zarząd Okręgowy PZŁ) wypełnione odpowiednie strony przez Zrząd kola, podpisany przez członków Zarządu Koła.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Staż

Postprzez borowik » 21 sierpnia 2014, 18:15

Decyzje o przyjęciu na staż podejmuje Zarząd Koła, a on zbiera się nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Czyli jak złożyłeś wniosek na dzień przed zebraniem zarządu to decyzja moze być podjęta na drugi dzień. Natomiast jak złożyłes dzień po zebraniu zarządu to decyzja może być podjęta w czasie najblizszego zebrania zarządu czyli nawet za trzy miesiące.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Staż

Postprzez PawelC » 27 sierpnia 2014, 09:45

RadekNad napisał(a):WITAM!
Chciałem się dowiedzieć jak wygląda przyjęcie na staż? Rozmawiałem z łowczym i powiedział że bez problemu mnie przyjmą. wysłałem wniosek o przyjęcie na staż 2 tygodnie temu i cisza. Jak zostanę powiadomiony o przyjęciu na ten staż? jak to wygląda?
Proszę o odpowiedź.
DB.


Cierpliwości ! Mamy wakacje i Zarządy kół są w rozjazdach. Przyjdzie wrzesień to Zarząd zapewne się zbierze ( zgodnie ze Statutem PZŁ - nie rzadziej niż raz na kwartał) i rozpatrzy Twoje podanie. W zasadzie to możesz czekać na decyzję nawet i 3 miesiące - takie mamy przepisy. Skontaktuj się z Łowczym pod koniec września i zapytaj co z Twoim podaniem (o ile wcześniej nie dostaniesz odpowiedzi).
PawelC
 
Posty: 103
Dołączył(a): 26 listopada 2013, 10:21

Re: Staż

Postprzez szydlos » 25 października 2014, 21:24

hej mam pytanie czy staże w kołach rozpoczyna się w którymś konkretnym miesiącu czy koła ustalaja to inwidualnie?
Avatar użytkownika
szydlos
 
Posty: 440
Dołączył(a): 1 stycznia 2014, 19:58
Lokalizacja: Grajewo

Re: Staż

Postprzez leszek » 26 października 2014, 07:28

Zazwyczaj na pierwszym posiedzeniu zarządu po walnym zebraniu ,bynajmniej u mnie tak jest w drugim znajomego też .
leszek
 
Posty: 405
Dołączył(a): 13 stycznia 2014, 16:32
Lokalizacja: warm-maz

Re: Staż

Postprzez borowik » 26 października 2014, 22:06

Tak jak napisałem wyżej bieg stażu liczy się od momentu zarejestrowania stażysty w Zarządzie Okręgowym, do którego Zarząd Koła przesłał uchwałę o przyjęciu na staż. Może się to stać w dowolnym dniu w roku. Wszystko zależy od tego kiedy się złoży podanie do koła o przyjęcie na staż, kiedy koło podejmie uchwałę o przyjęciu na staż i kiedy ona dotrze do Zarządu Okręgowego.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Staż

Postprzez leszek » 27 października 2014, 06:58

U mnie w kole stażyści przyjmowani są raz w roku zpóżnisz się o dzień i czekasz cały rok
leszek
 
Posty: 405
Dołączył(a): 13 stycznia 2014, 16:32
Lokalizacja: warm-maz

Re: Staż

Postprzez Cyzio » 27 października 2014, 08:38

Witam.
Po wpłynieciu podania kandydata zarząd załatwia sprawę od ręki na tak.Trzeba nowej ,,krwi,, ludzi młodych i chcacych kontynuować swoją pasję czyli łowiectwo.Jest to nowe Koło i moc pracy.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Staż

Postprzez szydlos » 27 października 2014, 09:34

Nie zawsze tak niestety jest.Jestem w takiej sytuacji.Koło na staż chce mnie przyjąć,ale do koła nie.Podobno zarząd ustalił ,że przez najbliższy okres nie przyjmują nowych członków :? Czy można temu jakoś zaradzić?
Avatar użytkownika
szydlos
 
Posty: 440
Dołączył(a): 1 stycznia 2014, 19:58
Lokalizacja: Grajewo

Re: Staż

Postprzez borowik » 27 października 2014, 21:19

Złóż podanie o staż. Będziesz miał 12 miesięcy żeby ich do siebie przekonać. Jeśli się nie uda to i tak będziesz miał zaliczony staż i będziesz mół robić kurs i zdawać egzamin łowiecki.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Staż

Postprzez piotr69 » 18 listopada 2014, 09:01

Kolego szydlos wspomniałeś,że masz problem z ewentualnym przyjęciem do koła po odbytym stażu. Powiem Ci tak, jeśli jesteś prawdziwym pasjonatem łowiectwa, to na pewno przeskoczysz tę przeszkodę. Kiedyś miałem podobne przejścia w temacie- staż tak, członkostwo nie. Posłuchaj kolegę borowika, bo dobrze Ci radzi ! Nie ubiegałem się o członkostwo w kole, w którym odbywałem staż ale zawsze miałem odstrzał w kieszeni. Byłem aktywny w działaniach koła, dokarmiałem zwierzynę, rozwoziłem sól, zbudowałem własnoręcznie paśnik i solidną ambonę- wszystko na własny koszt, ot tak z łowieckiej pasji. Jeśli będziesz aktywny, cierpliwy i bezpretensjonalny, to koledzy myśliwi na pewno docenią Twoją pracę, czego Ci życzę .
Darz bór !
piotr69
 
Posty: 87
Dołączył(a): 27 października 2014, 19:58

Re: Staż

Postprzez szydlos » 18 listopada 2014, 16:28

Właśnie się o to obawiam ,że już docenili i to za bardzo.A oni nie lubią konkurencji i osób które wiedzą nieco więcej niż oni sami o łowisku i zwierzynie która tam bytuje :twisted: Ale jestem uparty i spróbuję ,bo gdzie bym niby miał jezdzić na staż jak mam bazę koła i kniejówkę 30 m od domu :) A wiem że miejscowym stażu nie powinni odmówić.
Avatar użytkownika
szydlos
 
Posty: 440
Dołączył(a): 1 stycznia 2014, 19:58
Lokalizacja: Grajewo

Re: Staż

Postprzez borowik » 18 listopada 2014, 20:50

Skąd masz taka pewność, że wiesz więcej o zwierzynie i łowisku od myśliwych z koła, do którego chcesz być prfzyjęty na staż?
Czy również wiesz od nich więcej o gospodarce łowieckiej, przepisach prawych, obowiązkach kola, obowiązkach mysliwych?
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Staż

Postprzez borowik » 18 listopada 2014, 20:57

Kolego szydlos
W dziale Zbieractwo piszesz, że drzewko jest zczomchrane - sprawdź dobrze bo raczej w języku łowieckim nie ma takiego słowa.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Następna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości