Staż

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Re: Staż

Postprzez szydlos » 19 listopada 2014, 22:28

Więc jak określa się takie drzewko obdarte porożem przez zwierzynę?Chyba nie "spałowanie" bo to określenie zgryzania kory z drzewa.W moim terenie nie od jednej osoby słyszałem takie określenie "zczomchrane" i też takiegoż używam.
A co do mojej wiedzy o łowisku to raczej więcej nie może wiedzieć myśliwy który w ciągu roku jest w nim maksymalnie 4-5 razy i na jakimś polowaniu zbiorowym.Ja jestem w terenie kilka razy w tygodniu a ojciec codziennie :wink: .Ten obwód przy którym mieszkam jest oddalony o ponad 50km od miasta z którego i jego okolic pochodzi i mieszka 90% członków.Maja oni tam bardzo blisko dość zasobne w zwierzynę łowisko i z rzadka przyjeżdżają w moją okolicę.A jak przyjadą to się zrażają bo siadają zazwyczaj na najwygodniejszej ocieplonej ambonie przy której na prawdę nie ma czego szukać i dziwię się dlaczego postawiono takie fajne urządzenie w miejscu gdzie bardzo sporadycznie zagląda zwierzyna.
Na miejscu poluje aktywnie 3 myśliwych(miejscowi z okolicy) i robią co chcą i to głównie oni stanowią przeszkodę w przyjęciu mnie do koła.A co do mojej wiedzy o tematyce myśliwskiej i szacunku do natury,to jestem pewien że niejednego bym zaskoczył bo mam z tym styczność od dziecka i się tym interesuje od dawna.
Avatar użytkownika
szydlos
 
Posty: 440
Dołączył(a): 1 stycznia 2014, 19:58
Lokalizacja: Grajewo

Re: Staż

Postprzez borowik » 20 listopada 2014, 20:24

Wycieranie poroża to c zemchanie, a nie czomchranie. To drobny szczegół.

Jesteś bardzo pewny swojej wiedzy i można zaryzykować twierdzenie, że jesteś przekonany o swojej wyższości nad myśliwymi z koła , w którym chcesz odbywać staż. Dlatego chyba powinieneś poszukać innego koła, którego członkowie będą mogli Cię czegoś na stażu nauczyć. W stażu chodzi, chyba, o to żeby jakąś praktyczą wiedzę zdobyć. Czyli trzeba się uczyć od mądrzejszych, a nie głupszych od siebie.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Staż

Postprzez szydlos » 20 listopada 2014, 20:54

kol.borowik chyba złe mnie zrozumiałeś.Nie czuje się mądrzejszy od tutejszych myśliwych i na pewno wiele jeszcze nie wiem i mógłbym się od nich nauczyć to oczywiste.Mam tylko przekonanie ,że moja wiedza o tutejszym łowisku jest większa od osób które bywają tutaj sporadycznie,to chyba normalne.Nikogo nie mam za głupiego jak to określiłeś, na pewno jeszcze sporo nie wiem jeśli chodzi o część prawną.
Ale strasznie mnie denerwuje jak widzę nowych myśliwych ,którzy przez wujka czy tatę zostają myśliwym a pojęcia i zapału do tego mają tyle co moja 4-letnia córka!!!Ostatnio na zbiorówce zgadałem się z młodym myśliwym który poluje od 3 lat,zgadaliśmy się o byczkach jakie mają w tym drugim obwodzie bo głównie tam on poluje i się gość chwali że strzelił Pięknego 14-staka na srebro.Więc się pytam ile miał Pkt CIC a on że 2 czerwone :wink: więc zakonczyłem rozmowę bo chłopak i tak nie ogarniał tematu.Taka nasza rzeczywistość.
Avatar użytkownika
szydlos
 
Posty: 440
Dołączył(a): 1 stycznia 2014, 19:58
Lokalizacja: Grajewo

Re: Staż

Postprzez traperczłopa » 23 listopada 2014, 17:51

szydlos napisał(a):kol.borowik chyba złe mnie zrozumiałeś.Nie czuje się mądrzejszy od tutejszych myśliwych i na pewno wiele jeszcze nie wiem i mógłbym się od nich nauczyć to oczywiste.Mam tylko przekonanie ,że moja wiedza o tutejszym łowisku jest większa od osób które bywają tutaj sporadycznie,to chyba normalne.Nikogo nie mam za głupiego jak to określiłeś, na pewno jeszcze sporo nie wiem jeśli chodzi o część prawną.
Ale strasznie mnie denerwuje jak widzę nowych myśliwych ,którzy przez wujka czy tatę zostają myśliwym a pojęcia i zapału do tego mają tyle co moja 4-letnia córka!!!Ostatnio na zbiorówce zgadałem się z młodym myśliwym który poluje od 3 lat,zgadaliśmy się o byczkach jakie mają w tym drugim obwodzie bo głównie tam on poluje i się gość chwali że strzelił Pięknego 14-staka na srebro.Więc się pytam ile miał Pkt CIC a on że 2 czerwone :wink: więc zakonczyłem rozmowę bo chłopak i tak nie ogarniał tematu.Taka nasza rzeczywistość.

CIC na 2 czerwone . :lol: :lol: :lol: Ot selekcjoner dobry . Już go powinni zawiesić na 5 lat w ,, SELEKCJI ROGACZY ''A wieniec zabrać i dać karę pieniężną . To może wtedy nie jeden się zastanowi zanim naciśnie na spust
Avatar użytkownika
traperczłopa
 
Posty: 727
Dołączył(a): 16 lutego 2014, 11:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Staż

Postprzez borowik » 23 listopada 2014, 20:25

Ten młody myśliwy uprawia tak zwaną łacinę myśliwską. Jak poluje od 3 lat do dopiero teraz zrobi kurs selekcjonera, zda egzamin i uzyska uprawnienia selekcjonerskie. Dopiero po uzyskaniu uprawnień selekcjoerskich może otrzymać "odstrzał" na kozła.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Staż

Postprzez traperczłopa » 23 listopada 2014, 22:57

borowik napisał(a):Ten młody myśliwy uprawia tak zwaną łacinę myśliwską. Jak poluje od 3 lat do dopiero teraz zrobi kurs selekcjonera, zda egzamin i uzyska uprawnienia selekcjonerskie. Dopiero po uzyskaniu uprawnień selekcjoerskich może otrzymać "odstrzał" na kozła.

Kolega miał chyba na myśli że na rogacze poluje od 3 lat :roll: :?:
Avatar użytkownika
traperczłopa
 
Posty: 727
Dołączył(a): 16 lutego 2014, 11:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Staż

Postprzez leszek » 24 listopada 2014, 07:45

Miał na myśli że jak zdasz egzaminy na uprawnienia podstawowe to dopiero możesz zrobić uprawnienia selekcjonera , ale przecież to wszyscy wiedzą :wink:
leszek
 
Posty: 405
Dołączył(a): 13 stycznia 2014, 16:32
Lokalizacja: warm-maz

Poprzednia strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 72 gości