Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez sebastian0212 » 11 stycznia 2012, 16:27

Witam. Kolegów mam maly problem mam wszystko przygtowane o wystapienie o pozwolenie na bron tylko mam maly problem z wnioskiem bo slyszalem ze jesli dobrze nie uzasadnie to nie dostane pozwolenia . A wiec mam prozbe jesli moglby ktos pomoc z uzasadnieniem jak je napisac bylbym bardzi wdzieczny . Pozdrawiam
sebastian0212
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 16:20

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez sebastian0212 » 11 stycznia 2012, 16:31

Tutaj mam link do mojego wniosku : w przypadku broni do celów łowieckich:
http://bip.poznan.kwp.policja.gov.pl/po ... _bron.html
sebastian0212
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 16:20

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez Cyzio » 11 stycznia 2012, 16:48

Witam.
A wpłaciłem 34 zł na dwie jednostki broni z potwierdzeniem wpłaty z banku pojechałem dziś z ranka na komędę policji pobrałem od milej pani kwitek wypełnilem a uzasadnienie ,,cel statutowy PZŁ,, podpisalem sie dwa razy i oddalem.Poczekam ok 14 dni i przyślą z KWP z Wrocławia listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. :D Ot cała kołomyja.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez sebastian0212 » 11 stycznia 2012, 18:08

A kasy czemu placiles 34 ?? ja mam tutaj przy wniosku oryginał dowodów wpłaty:
- od pozwolenia na broń 242 zł
- od więcej niż jednego zaświadczenia 17 zł
Załączniki:
1. kserokopia stron dowodu osobistego
zawierających dane osobiste oraz adres
2. orzeczenie lekarskie i psychologiczne
wydanie przez uprawnionego lekarza i psychologa
3. zaświadczenie o zadanym egzaminie
4. zaświadczenie o przynależności do PZŁ
5. dwa aktualne zdjęcia wnioskodawcy o wym. 4x3 cm
6. oryginał dowodów wpłaty:
- od pozwolenia na broń 242 zł
- od więcej niż jednego zaświadczenia 17 zł
wiec ile mam wplacic ??
sebastian0212
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 16:20

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez sebastian0212 » 11 stycznia 2012, 19:04

Chce wystapic o 5 jednostek broni ale na paczatek chce kupic kniejówkę wiec jak byscie to wypelnili bo nie mam zamiaru drugi raz pisac tego

WIELKOPOLSKI
Komendant Wojewódzki Policji
W Poznaniu


WNIOSEK

Proszę o wydanie pozwolenia na ___________ jednostek broni do celów łowieckich
z jednoczesnym wydaniem ____???_______ zaświadczenia (zaświadczeń) uprawniających do nabycia broni.

1. Imiona i nazwisko _________________________________________________________________________

2. Imię ojca ________________________________________________________________________________

3. Imię i nazwisko rodowe matki _______________________________________________________________

4. Miejsce i data urodzenia ____________________________________________________________________

5. Nr PESEL _______________________________________________________________________________

6. Adres stałego zameldowania _________________________________________________________________

7. Adres faktycznego zamieszkania _____________________________________________________________

8. Adres do korespondencji ____________________________________________________________________

9. Numer telefonu kontaktowego _______________________________________________________________

Uzasadnienie wniosku ______??????????????????????__________________________________________________

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________


___________________________ ___________________________
/ miejscowość, data/ / podpis wnioskodawcy /

Załączniki:
1. kserokopia stron dowodu osobistego
zawierających dane osobiste oraz adres
2. orzeczenie lekarskie i psychologiczne
wydanie przez uprawnionego lekarza i psychologa
3. zaświadczenie o zadanym egzaminie
4. zaświadczenie o przynależności do PZŁ
5. dwa aktualne zdjęcia wnioskodawcy o wym. 4x3 cm
6. oryginał dowodów wpłaty:
- od pozwolenia na broń 242 zł
- od więcej niż jednego zaświadczenia 17 zł
sebastian0212
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 16:20

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez Cyzio » 11 stycznia 2012, 21:29

Witam.
Kolego nim zostałem członkiem PZŁ trzeba było pisać tzw wniosek czy MSW wyda mi decyzję pozytywną o nabycie broni myśliwskiej a było to 23 lata w tył.Inne czasy,ja pisalem co w obecnych czasach załatwiam promesę o nabycie broni myśliwskiej.A jeśli się nie mylę to Kolega ubiega się po raz pierwszy o broń myśliwską.I moja rada proszę wpisać np 10 jednostek a nie 2 bo jak przyjdzie ,,wena,, kupienia np jeszcze 2 jednostek to cały cyrk od nowa.Spokojnie trzeba to przejść :D
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez taros998 » 11 stycznia 2012, 22:20

Z 10-cioma może być problem zawsze są jakieś średnie, jak będziesz chciał 10 to się będą czepiać a na co tyle,w KWP Radom 5 szt jest OK ponad zaczynają się pytania, oczywiście wszystko jest do uzasadnienia tylko trzeba z głową...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez Lubomir » 15 stycznia 2012, 14:13

W myśl aktualnej ustawy Policja nie ma prawa kwestionować ile chcesz sztuk broni. Możesz wpisac i 1000 i nie trzeba tego uzasadniać. Chcesz i już. A jej psim obowiązkiem jest dac tyle ile w podaniu, albo w ogóle nie dać - ale nie maja prawa odmówic jak masz OK lekarza, dzielnicowego i papiery PZŁ. Uznaniowość była kiedyś. Jak ktoś w WKP robił problemy to pomocy szukac mozna na przykład tutaj:
http://bron.iweb.pl/viewforum.php?f=75& ... f353b632ae
lub
http://www.romb.org.pl/
Lubomir
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 maja 2011, 21:39

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez sebastian0212 » 18 stycznia 2012, 16:20

Mam jeszcze maly problem poniewaz nie mam ukonczone 21 lat i musze miec dodatkowo jakas opinie od zarzadu kola na moj temat czy cos takiego . Wiecie moze o co chodzi ? i jak to ma byc napisane bo dzwonilem do sekretarza i on nie wie o co chodzi bo nigdy nie mial z czyms takim do czyniena
sebastian0212
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 16:20

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez borowik » 18 stycznia 2012, 21:21

Skoro starasz się o pozwolenie na broń to pewnie nie jesteś jeszcze członkiem koła. Więc kło nie wystawi Ci żadnego zaświadczenia. Myślę, ze raczej chodzi o zaświadczenie z Zarządu Okregowego PZŁ o zdaniu egzaminu dla nowowstępujacych i o przyjęciu do PZŁ. O ile dobrze pamiętam to te dokumenty zarządy okręgowe przesyłają same do policji.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez klarnet11 » 19 stycznia 2012, 09:24

nie jestem pewny czy o to chodzi

na przykład

UZASADNIENIE
Do wykonywania polowania potrzebuje nabyc :

1 szt strzelby srutowej w kal 20 do polowania na ptactwo i drapiezniki
1 szt strzelby srutowej w kal 12 z dlugimi lufami do polowania na dzikie gęśi
1 szt sztucer malokalibrowy w kal 223 r do polowania na lisy i jenoty
1 szt sztucer w kal 30-06 do polowania z zasiadki
1 szt broni kombinowanej do polowań z podchodu i zbiorowych
RAZEM 5 szt

mozliwosci kombinacji jest sporo
Pozd
DB
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez Dajrota » 19 stycznia 2012, 10:02

borowik ma rację - ZO sam przesyła do KWP takie pismo w sprawie osób, które nie ukończyły 21 lat. Lepiej się jednak dogadaj z ZO, bo mi wydali tylko 2 jednostki, mimo iż wnioskowałam o trzy, właśnie z powodu pisma z ZO, który wniósł o dwie, bo po co babie trzy bronie?!
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez sebastian0212 » 19 stycznia 2012, 14:47

ZO powiedzial ze nie wyda mi tego dokumentu dopuki nie przywioze im opini na moj temat od zarzadu odemnie z kola .
sebastian0212
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 16:20

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez borowik » 19 stycznia 2012, 22:01

A dzienniczek stażysty był prawidłowo wypełniony. Tam jest opinia zarządu o przebiegu staży. Moze o to chodzi?
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Problem . Uzasadnienie wniosku o pozwolenie ...

Postprzez Lubomir » 24 marca 2012, 00:06

Dajrota napisał(a):borowik ma rację - ZO sam przesyła do KWP takie pismo w sprawie osób, które nie ukończyły 21 lat. Lepiej się jednak dogadaj z ZO, bo mi wydali tylko 2 jednostki, mimo iż wnioskowałam o trzy, właśnie z powodu pisma z ZO, który wniósł o dwie, bo po co babie trzy bronie?!


Może jeszcze z wazeliną pojechać na rozmowę?
A kiedy to było? Bo jak sądzę przed nowelizacją ustawy o broni. Teraz WPA nie ma prawa do określania ilości jednostek, tak więc dostajesz zgodę na tyle ile masz we WŁASNYM wniosku. Nie wyszczególnia sie rodzajów broni.
Lubomir
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 maja 2011, 21:39

Następna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości