Przyjęcie do koła???

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Postprzez PIOTRku » 10 października 2009, 21:18

gratulacje!!! Wilderer po raz pierwszy zauważyłeś że pasuje się trzymać tematu :lol:
tak trzymaj -może coś jeszcze z ciebie bedzie :D
Avatar użytkownika
PIOTRku
 
Posty: 44
Dołączył(a): 7 grudnia 2008, 18:43
Lokalizacja: Polska

Postprzez Wilderer » 10 października 2009, 22:51

Nie "zauważyłem" tylko zwróciłem ci na to uwagę :) Trochę mnie już nudzą wasze wywody marynistyczne, czyli ględzenie o d...e Maryni :)
a ty jesteś doskonałym przykładem.

Kurde!!!
Teraz dopiero do mnie dotarło!!!
Ludzie wasz problem polega na tym że nie potraficie rozpalić ogniska!!!
Po to wam ta przynależność do KŁ!!!
Wilderer
 

Postprzez Stażysta » 11 października 2009, 17:15

Koledzy jeśli zarząd miałby sie opierać na statucie to na jakiej podstawie on decyduje o przyjęciu.???

&64- Do kompetencji zarządu należą wszystkie sprawy kołą, z wyjątkiem zastrzeżonych do wyłącznej kompetencji walnego zgromadzenia , a w szczególności:
pkt.7 mówi (przyjmowanie i skreślanie członków i kandydatów) Z tego jasno wynika że zarząd nie ma takiej władzy aby podejmować decyzje o przyjęciu.
Statut mówi ze do wyłącznej kompetencji walnego zgromadzenia należy: pkt 5 (wykluczenie członków.) czyli o przyjęciu kandydatów nie ma nigdzie mowy.

Czyli koledzy trzeba wszem i wobec powiedzieć ze podjęta decyzja przez zarząd jest nie zgodna z obowiązującym praw i statutem i przysługuje każdemu odwołanie i nie ma siły żeby nie przyjeli do koła.
rozdrapuje ten temat tylko dla tych którzy mieli lub będą mieć takie problemy. Po prostu bądzmy od nich mądrzejsi i sie nie dajmy wycykać jakiemuś prezesowi co na jego widzi misie nie będziemy polować np tam gdzie mieszkamy. Możemy wszędzie
Powodzenia
Darz Bór!!!
Stażysta
 

Postprzez Wilderer » 11 października 2009, 19:29

"pkt.7 mówi (przyjmowanie i skreślanie członków i kandydatów) Z tego jasno wynika że zarząd nie ma takiej władzy aby podejmować decyzje o przyjęciu."

.....i wszystko jasne :) :D
Wilderer
 

Postprzez borowik » 11 października 2009, 19:32

Statut PZŁ §37 pkt 2 Poza wyjatkiem wynikającym z ust. 4 przyjęcia członka Zrzeszenia do koła dokonuje zarząd koła po wysłuchaniu zainteresowanego.

Cały statut jest dostępny na www.pzlow.pl
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez Stażysta » 11 października 2009, 21:27

Kol. borowki prawie masz racje, tylko problem jest taki ze zarząd nie przyjmuje czyli nie wypowiada sie w kwestii przyjęcia lub nie tylko wynikające z satutu obowiązki nakłaniają zarząd do podpisania deklaracji złożonej przez zainteresowanego, Można potraktować podpisanie deklaracji jako przyjęcie do koła ale to jest ich OBOWIąZEK!!! &37 PKT3
Fajnie że przesłałeś link satutu dziękuje bardzo:D i proszę o przeczytanie &64 pkt 7

Wilderer fajnie wiedzieć o takich przepisach bo już nie trzeba wydawać 10tys.
za wpisowe do koła co zarząd robi z wielka łaską a nie maja do tego prawa.
tą informacje będę rozszerzał gdzie tylko to możliwe, aby młodzi myśliwi którzy nie maja dużych znajomości mogli robić to co chcą czyli dbać o przyrodę i polować.

Ps. Jeden z nowo wstępujących myśliwych złożył deklarację do koła gdzie odbył staż i mieszkał na danym terenie. Koło czyli zarząd odmówiło przyjęcia, kolega odwołał sie z zapytaniem na jakiej podstawie a oni odpisali ze nie stwarza wrażenia jako prawy i etyczny myśliwy oraz ze nie wykazuje chęci i zaangażowania w działaniach łowieckich. Po otrzymaniu tego pisma odwołał sie do sądu cywilnego o to że zarząd koła przedstawia go nie słusznie w złym świetle i bezprawnie jest oceniany. przedstawił również dwa dokumenty jeden to zaliczenie egzaminu ze znajomości przepisów a drugi opinie na zakończenie stażu podpisana przez te same osoby a opinia brzmiał jakos tak: Kolega jest młodym ambitnym i chętnym do pracy człowiekiem wykazuje szerokie zainteresowanie tematyce łowieckiej w każdej dziedzinie jest koleżeński, miły i pomocny dla innych kolegów.... itd. A sprawa zakończyła sie tak ze oczywiście poluje w tym kole. Miał jeszcze możliwość wystąpienia o odszkodowanie ale po prostu kolega zaniechał tych działań dla dobra kontaktów w kole.
Fajnie co???
Pozdrawiam
Darz Bór!!!
A kolego jak chcesz sie przekonać to daj namiary na swoje koło i zobaczymy czy będę tam myśliwym czy nie? jeśli nie to daje 2krotnosć wpisowego Ale jeśli zostanę to 2krotnośc wpisowego dla mnie. Pasuje ??? mały zakładzik :D
Stażysta
 

Postprzez Stażysta » 11 października 2009, 21:31

pytanie oczywiście do kol. borowik
Stażysta
 

Postprzez borowik » 12 października 2009, 10:34

Jeżeli złożysz podanie to jeden głos w zarządzie napewno będziesz mial przeciwny. Mój.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez Stażysta » 12 października 2009, 11:04

Dzięki za wsparcie :D

Tylko, ze kolego twój ani innych członków zarządu żadne głosy mnie nie interesują. Zarząd nie ma takiego praaaawwwwaaaa!!!!! To jak wchodzisz kol. o zakład ???
Prześlij mi nazwę koła adres i nr konta i się przekonamy kto ma rację
Stażysta
 

Postprzez Wilderer » 12 października 2009, 11:10

Ja bym chetnie wszedł, tylko po tym co tu wypisujesz obawiam się że nie masz "zdolności do czynności prawnych". A zakładanie się z kimś takim nie ma sensu.
Wilderer
 

Postprzez borowik » 12 października 2009, 20:34

Mnie się wydaje Stażysto, że lepiej przekonać koło do tego, że dobrze by im było mieć Stażystę u siebie. Ty natomiast uważasz, że należy koło do tego zmusić. Twoja sprawa.
Życzę Ci pomyślnego zaliczenia stażu i zdania egzaminów.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez Stażysta » 12 października 2009, 20:55

Kol. borowik ja nie chcę nikogo zmuszać, chcę tylko pewnym osobom uświadomić ze nie mają takiej władzy jak im sie wydaje ze nie są "Bogami" w kole bo pełnią funkcje prezesa czy też łowczego.

Kol borowik to mam do ciebie jeszcze jedno pytanie: Czy osoba fizyczna spełniająca wymagania statutowe z &13 może nie zostać przyjęta do zrzeszenia jakim jest PZł???

Pozdrawiam
Darz Bór
Stażysta
 

Postprzez borowik » 12 października 2009, 21:00

§ 64 pkt. 7 do kompetencji zarządu koła należy przyjmowanie i skreślanie członków. To prawda. To znaczy, ze zarząd koła jest uprawniony do podjęcia decyzji o przyjęciu bądź skreśleniu członka koła, a § 37 pkt 4 Od uchwały o odmowie przyjęcia do koła zainteresowanemu przysługuje odwołanie. Jak z tego widać statut przewiduje, że zarząd koła może odmówić przyjęcia do koła.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez Stażysta » 12 października 2009, 21:11

Kolego borowik - proszę cię przeczytaj &64 w całości i ze zrozumieniem:D wtedy trochę podyskutujemy:d I proszę o odp. na pytanie wcześniejsze o przyjęcie do pzł.
Pozdrawiam
Stażysta
 

Postprzez borowik » 12 października 2009, 21:24

Jeżeli dana osoba spełniła wymogi statutowe tzn. : zaliczony staż, ukończony kurs, zdany z wynikiem pozytywnym egzamin, wpłacone wpisowe, złożona deklaracja członkowska (dwa ostatnie w zarządzie okręgowym w miejscu stałego zameldowania kandydata), nie karana za przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt (tzw. prawo łowieckie) to ta osoba zostanie przyjęta do Zrzeszenia PZŁ. Co nie znaczy, że musi być członkiem jakiegoś kola i dalej, że jakieś koło ma obowiązek tą osobę przyjąć.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 79 gości