Śrutem do lisa

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Postprzez MARS » 14 lutego 2009, 20:05

Pożyczyć nabój od kolegi, albo poprosić o dostrzelenie.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez szymon » 14 lutego 2009, 21:06

Gdyby to było możliwe, to tak bym zrobił. Jak już pisałem darzenie miało miejsce w górach, w śniegu i dzieliła nas spora odległość. Przejście kilkuset metrów w takich warunkach zajmuje kilkanaście minut. Lis wyglądał na oszołomionego i chwilowo unieruchomionego ale w tym czasie mógł się zaszyć w lesie i zdechnąć po paru dniach. Czy to według ciebie lepsze rozwiązanie. Nie muszę chyba dodawać, że na decyzję nie miałem zbyt wiele czasu.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez borowik » 14 lutego 2009, 21:06

Nie wiedziałem, że nie polujesz w Polsce.
Tłuc kolbą zwierzynę - chyba nie do tego kolba jest.
Najlepsza rada Marsa
Nie strzelac na dystans wiekszy niż 40m, uzywać śrutu nr 2
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez szymon » 14 lutego 2009, 21:12

Też mi się wydaje, że śrut za drobny. Ale trudno, na takich polowaniach to nie moja decyzja.
Do reszty ustosunkowałem się w poprzednim poście.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez lighter » 14 lutego 2009, 22:15

Ja to się zastanawiam, co Ty robisz w szeregach polskich mysliwych ??
Brak poszanowania dla zwierzyny, brak etyki, brak rozeznania co robić w opisanej sytuacji i wreszcie brak znajomości gwary łowieckiej,która oprócz etycznego podejścia do zwierzyny jest najważniejszą rzeczą dotyczącą kontunuacji wielowiekowych tradycji i kultury łowiectwa polskiego...
Łapa lisa :D dobre !!
lighter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, 10:23

Postprzez szymon » 14 lutego 2009, 22:22

A ja to się zastanawiam... jaką szkołę ty skończyłeś jeśli w ogóle. Czytałeś chociaż to o czym wyrażasz opinię? I obawiam się, że jaka by nie była twoja odpowiedź, to najlepiej o tobie nie świadczy.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez dr. Latoszek » 14 lutego 2009, 22:33

Szymon, chodzi o to że on jedynie umie pisac - czytać niestety juz nie.
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez lighter » 15 lutego 2009, 21:13

[quote="dr. Latoszek"]Szymon, chodzi o to że on jedynie umie pisac - czytać niestety juz nie.[/quote]

Brawo Latuch!!! Jak zwykle błyskotliwa wypowiedź. Tak trzymaj !!!
lighter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, 10:23

Postprzez dr. Latoszek » 15 lutego 2009, 21:31

lampek, Usiłujesz się sięgać wyżyn?
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez lighter » 15 lutego 2009, 21:33

Frycu Szymonie !!!

Po pierwsze to, że nie polujesz w Polsce nie zwalnia Cię z tego, co myślwy w każdym zakątku świata powinien wiedzieć i stosować w praktyce - etyczne podejście do zwierzyny i środowiska naturalnego. O języku łowieckim nie wspominając (po raz drugi).
Skoro nie wiem- jak twierdzisz - o czym piszesz, posłużę się cytatami z Twoich postów:

"Na lisiej zbiorówce strzelałem ze "służbowego", samopowtarzalnego Browninga 12/76 śrut nr 3. Taki dostałem. "
A jakbyś dostał siekierę lub jak któryś z Forumowiczów zaproponował -młotek, to też byś polował ?? No chyba, że w Twoich stronach poluje się młotkiem lub podobnie działającym narzędziem.Wtedy spoko :lol:

"Pierwszy strzelił jeden z trzech znajomych, którzy brali udział w tej obławie i trafił, jak twierdził w tylną łapę lisa."
To już wiemy, Kolega nie poluje w Polsce. Ale w dobrym tonie byłoby zapoznanie się z językiem łowieckim używanym przez Polskich mysliwych, a dopiero później wypowiadanie się na forum łowieckim. O polowaniu nie wspominając.

"Zatłukłem go kolbą, bo nie było wyjścia (...)" - brawo!!Prawdziwie etyczna postawa oraz fachowość posługiwania się bronią myślwską :lol: Nasuwa mi się jedno skojarzenie odnośnie tego zatłukiwania kolbą, ale nie będę go przytaczał z przyczyn oczywistych. A możew w kraju, w którym Kolega Szymon poluje na lisy poluje się kolbą...??

"Czy może powinienem mieć pretensje tylko do siebie." - oj tak !!!

"Muszę po niego wrócić, bo tu się z lisów użytku raczej nie robi"
Z tej wypowiedzi wynika, że strzelonego lisa zostawia się o tak nie sprawdzając choćby, czy strzał był śmiertleny. Brawo! Znów etyczna postawa myśliwca z zagramanicy :D

Chyba nikt poza Latuchem nie chciałby z Tobą polować, ani w Polskich, ani zagranicznych obwodach.

Nie pozdrawiam
lighter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, 10:23

Postprzez dr. Latoszek » 15 lutego 2009, 21:49

Lampek, ja wiem ze ci cięzko.
ale skoro

"w dobrym tonie byłoby zapoznanie się z językiem łowieckim używanym przez Polskich mysliwych, a dopiero później wypowiadanie się na forum łowieckim."

To moze bys się do tego zastosował?
A zreszta, co ty wiesz o dobrym tonie? fryc, nemrod, ćwik - jak widać stosujesz ale nie rozumiesz.
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez lighter » 15 lutego 2009, 21:55

Uderz w stół ... ;)

Cytując klasyk kinowy: "Idź spać, Latuch !" :D
lighter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, 10:23

Postprzez dr. Latoszek » 15 lutego 2009, 22:01

W kinie byles? Chyba pierwszy raz w zyciu? Musialo ci się bardzo podobać :) Tyle cytatów... :)
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez szymon » 16 lutego 2009, 11:30

lighter, na początku miałem ochotę odpowiedzieć na trapiące cię pytania i wyjaśnić to czego ewidentnie nie pojmujesz ale... jak to wszystko przeczytałem, to doszedłem do wniosku, że szkoda mojego wysiłku, bo u ciebie trzeba by zacząć od czegoś zupełnie innego a rozmowę o moim polowaniu zostawić na sam koniec. Ponieważ nie jestem psychologiem i nie chce mi się dzisiaj nikomu tłumaczyć w którym miejscu i dlaczego bredzi, to zastawie cię samego z twoimi problemami.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez PIOTRku » 16 lutego 2009, 17:34

szymon- a możesz napisać w jakim państwie polujesz?
Avatar użytkownika
PIOTRku
 
Posty: 44
Dołączył(a): 7 grudnia 2008, 18:43
Lokalizacja: Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 107 gości