Polowanie z łukiem

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Postprzez lighter » 3 grudnia 2008, 18:56

[quote="ZIBI"]Panie Latoszek widzę , że ma Pan również problemy z czytaniem ze zrozumieniem mnie nic nie MDLI :wink:[/quote]

Odnośnie Latucha, który już nie raz i nie dwa swymi postami dowiódł,że jest idiotą - on rozumie tylko tekst pisany z błędami ortograficznymi. Dlatego też proponuję konwersję tekstu na język zrozumiały dla Latucha i dopiero wtedy zrozumie jego zawartość :).
A swoją drogą to dziwię się, użytkownicy forum nie potraktowali doktorzyny tak, jak pewnego kłusola, który po całkowitym - przepraszam za określenie - "olaniu" go przez ogół przestał wypisywać prowokacyjne posty.
A do Latucha - Latuch - zamiast denerwować prawidłowo pojmujących otaczający świat użytkowników forum - idź do lasu i zobacz czy cię tam nie ma :) :) :)
lighter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 8 sierpnia 2006, 10:23

Postprzez dr. Latoszek » 3 grudnia 2008, 20:49

A lampka wpadła w rezonans i sie powtarza:) No i nic dziwnego skoro pojecia o zbyt wielkiego nie ma a rozgarniety jest jak kupa .... smieci przed jego stodołą :)
Trzeba być lampka, zdrowo zahamowanym w rozwoju, skoro to co tobie udowodniono na innych przelewasz. To sie nawet ma pewna nazwe medyczną :)
Lampka, a o łuku słyszałeś? Czy jestes tak przytępialy ze nie masz pojecia jaki jest temat przewodni? Ale ty chyba nigdy nie miałes pojecia o czym tu mowią :)
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez blndimen » 3 grudnia 2008, 21:35

panowie przestancie rzucac miesem tylko zastanowmy sie jak zrobic zeby w polsce mozna z luku i kuszy polowac.
zaczne moze tak ,
niech nikt nie przyjmie tego jako przechwalke albo prowokacje albo obraze
co do mojej wiedzy z fizyki to skonczylem studia mam mgr z fizyki ucze fizyki na uniwersytecie wiec mysle ze troche wiem na ten temat i chetnie sie wiedza podziele
z luku strzelam juz 4 lata amatorsko a od roku w dwoch klubach luczniczych
mysliwym jestem 6 rok wiec cos tam tego myslistwa liznolem
z luku polowalem w kanadzie i usa w kanadzie moje trofeum to baribal i łos a w stanach elk i mule deer
a teraz powiem cos prosto z serca , polowanie dla mnie to nie wyprawa na strzelnice gdzie cwiczy sie umiejetnosci , polowanie dla mnie to mistyczne przezycie ktore nie ma sie opierac ze jak pojded do lasu to musze cos upolowac mam sytuacje gdzie mialem dzika na 200kg i nie strzelalem bo na horyzoncie byly domy , polowalem na sarny i spotykalem po 50 saren , ale do zadnej nie strzelilem bo albo z kozlentami albo przyszlosciowa
to co daje mi sile i az lzy z oczy mi leca to po polowaniu zbiorowym pokot
stoimy na jedlinie lezy nawet tylko lis pala sie pochodnie mróz snieg sygnalista gra smierc lisa .
dlatego ten temat powstal aby wlasnie takie przezycia dawac nam mysliwym i luk moze nam to dac te emocje i przezycia .
chyba ze niektórzy z naszych kolegow mysla tak,
co za pierdoly gosc opowiada trzeba strzelac i brac do gara zeby zjesc
albo premie za odstrzal dostac a nie jakies tam przezycia
ale podsumowujac , czesciowo sie z takimi osobami zgodze bo polowanie od poczatku dziejów polegalo na zdobywaniu miesa do przezycia , ale w dzisiejszych czasach to sie zmienilo i ETYKA MYSLIWSKA POWINNA BYC NA PIERWSZYM MIEJSCU
[size=24][/size]DARZ BÓR
blndimen
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 listopada 2008, 22:28

Postprzez dr. Latoszek » 3 grudnia 2008, 23:08

"skonczylem studia mam mgr z fizyki ucze fizyki na uniwersytecie"

Że co? Chyba chodzi ci o akademie przedszkolaka:)
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez Cyzio » 4 grudnia 2008, 02:48

A tak z przekornie zapytam temat to wykłady z fizyki bo troszke :oops: jestem w tyle.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez dr. Latoszek » 4 grudnia 2008, 10:28

Nie Cyziu, Ta fizyka miała cudownie wykazać wyższośc łuku nad bronia palną. Mialo byc cudownie a wyszło jak zwykle.
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez blndimen » 4 grudnia 2008, 13:15

i sie kolega latoszek pogubil i pisze tez jakies brednie temat nie ma dotyczyc wyzszosci luku nad bronia palna bo tego nikt nie dowodzi tylko temat ma dotyczyc czy luk jest skuteczny ,jak zrobic zeby z niego mozna polowac , i dac prawdziwym pasjonatom myslistwa mozliwosc jeszcze lepszego obcowania z przyroda , a nie jak niektorym kolegom z kola wnyk albo obrzyn jeszcze lepszej mozliwosci wypchania lodówki na zime miesem. tacy osobnicy nie patrza na to zeby zwierzyn dochodzic tylko zeby padla w miejscu i do lodowki , a jak latoszek taki sprytny i madry to niech sie wypowie na temat po co ta cala kynologia potrzebna (chyba ze to slowo nieznane dla latoszka), jak zwierzyna z broni ma odrazu pasc na miejscu :lol: :D
blndimen
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 listopada 2008, 22:28

Postprzez dr. Latoszek » 4 grudnia 2008, 13:51

No i wszystko w temacie :) Się "mgr" odnalazł w obcowaniu z przyrodą.... :) :) :)
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez Wania » 4 grudnia 2008, 19:00

Nie włączałem się do dyskusji gdyż wydawała mi się z założenia debilna. Podobnie jak udowadnianie przewagi wozu drabiniastego ciągnionego przez siwka nad nowoczesnym samochodem jest zadaniem wyłącznie dla inteligentnych inaczej tak samo przekonywanie że łuk lepiej nadaje się do łowiectwa niż nowoczesna broń palna należy to tej kategorii sporów. Gdyby tzw. gatunek ludzki szedł tym tokiem myślenia siedzielibyśmy na drzewach i pewnie figurowali w "czerwonej księdze" bardziej inteligentnych stworzeń.
Ale ilość bredni serwowanych przez blindmena przekracza wszelkie normy a co gorsza sieje dezinformację. Skoro dr. Latoszek nie odpowiedział to ja to zrobię. Otóż blindmen kynologia to nauka o psach, ich hodowli, chowie i użytkowaniu. A psy to nie tylko posokowce (grupa VI FCI sekcja 2) do który zaliczamy tylko 3 rasy zresztą mało popularne (posokowiec hanowerski, bawarski i gończy alpejski). Poczytaj trochę o psach myśliwskich - na pewno nie zaszkodzi.
Polowanie z psem to kwintesencja myślistwa, tak naprawdę to poluję tylko dla swoich kolejnych psów. Gdybyś był prawdziwym myśliwym to wiedziałbyś o czym piszę. W łowiectwie chodzi o to aby uśmiercić zwierzę szybko, skutecznie i możliwie bezboleśnie, a nie o jakąś chorą mołojecką sławę, że z łuku zdołam zabić łosia, jelenia czy niedźwiedzia a takie wrażenie odniosłem oglądając filmiki na you tube.
A na marginesie to w myślistwie oprócz psów najbardziej rajcują mnie dobre i nowoczesne sztucery (z amunicją na proch bezdymny żeby była jasność).

Pozdrawiam
Wania
Wania
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lutego 2007, 12:27
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez blndimen » 4 grudnia 2008, 20:39

i mamynastepnego kolege z kola wnyk ktory chyba nie rozumie co w olowaniu najwazniejsze , nie kwestionuje kolegi wiedzy na temat kynologi ale rzuca tu kolega oznaczeniami z zawodow i wystaw , i daje jedna grupe psow a co kolega zapomnial o norowcach plochaczach gonczych dzikarzach , a co kwestia hartow moze sie kolega wypowie kltos poluje z ptakami lowczymi uzywajac ich a polowanie z hartami zabronione i gdzie tutaj analogia myslistwa do tych szczytnych kolegi celow jak najszybszego usmiercania. a jak sie kolega bronia rajcuje to do wojska trzeba wstapic i sobie kolega postrzela :)
blndimen
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 listopada 2008, 22:28

Postprzez Wania » 4 grudnia 2008, 21:38

Blindmen jesteś ignorantem jak mało kto i nie masz pojęcia nie tylko o psach ale i o myślistwie ogólnie. O wojsku także mało wiesz, pewnie nie byłeś. Szkoda gadać.
To mój ostatni wpis.
Poszukaj koła może przyjmą na staż - trochę zrozumiesz.
Powodzenia
Wania
Wania
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lutego 2007, 12:27
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez dr. Latoszek » 4 grudnia 2008, 21:46

Wania.. najpierw to niech on szkoly skończy a nie o kołach mysli.
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez Stażysta » 5 grudnia 2008, 11:42

Kol Dr. Jestem pełen podziwy dla pana odnosnie oceny człowieka który napisał kilka zdań na forum. Po czym pan poznaje że ktoś jest głupi, świr, itp bo takie spostrzeżenia na temat innych kolegów widzę najczęściej. Czy pan ma jakieś doświadczenia związku z tymi chorobami? czy może jest pan Dr. w psychiatryku?
Przykro mi to pisać i moze jestem zbyt młody bo jestem dopiero w trakcie kończenia studiów a Dr. zapewne ma je zasobą. Dr. najlepiej to potrawi ubliżyć i wyśmiać sie z kolegów. Porażka i prosze zmienić sobie loging bo przynosi pan wstyd wszystkim wykształconym lekarzom;)


Moze zrobimy konkurs na loging dla Doktorka? ha ah ah :lol:
Stażysta
 

Postprzez JKL » 5 grudnia 2008, 16:24

Witam
Śledzę sobie i ten temat . I wiecie co Bardzo ładnie określił co nie których ludzi na tym Forum kolega Stażysta.
No cóż Czy to jest taka mentalność niektórych Polaków ,że jeżeli nie mają pojęcia , a przede wszystkim nabytej kultury i obycia , a zwłaszcza poszanowania dla innego człowieka . to.... Obrzucają go stosami epitetów i wyzwisk. No cóż do wyrażeń i wszechwiedzy kol. Dr. można było sie przekonać w jego innych wypowiedziach.
Zaparty jak ...... i jak to sam w jednej wypowiedzi napisał po prostu ... Beton.
Mamy temat . I brawo . Chcemy ewentualnie coś przybliżyć ,lub znależć sens i podstawy . A tu.

........................... Kpiny, wyzwiska, oszołomstwo i poniżanie innego przez drugiego.
Jak tak dalej to na tym forum zostanie sam doktorek i podobni.

A tak nawiasem to.
Czym jest kusza ? No cóż ? Jest bronią bo trzeba na nią mieć pozwolenie wydane przez policje!!!!. - dalej - jeżeli figuruje w Ustawie o broni Palnej - to.. w rozumieniu tej ustawy jest bronią palną / doktorek - czytaj w rozumieniu ustawy pkt. ..... jesteś inteligenttny to sobie znajdz odp. art. /
Tak więc skoro jest bronią palną to możemy z niej polować ,ale..... jeżeli spełni wymogi stawiane przez PZŁ / tak w skrócie doktorek pisze PZŁ a pod tym rozumiem inne dokumenty w sprawie. - paniał?/

No i tu możemy dalej szukać .
Jak w ostatniej wypowiedzi zostawiam znowu niedopowiedzenia...
Pewnie Doktorek , może Szymonek wykryją aferę międzynarodową , świrowanie , bzdurowanie , Czy pies wie co . No bo jak ukryć swoją niewiedzę . Najlepiej wyśmiać i obrazić innych.

AD> Blndimen
No cóż jak poczytasz np temat o polowaniu z bronią CP , a zwłaszcza wypowiedzi w tym temacie Doktorka ,jego epitety i wyśmiewki z podstaw prawnych , uzmysławianie innym jaki to on jest wszechwiedzący w tematyce łowiectwa , a zwłaszcza jego stosunek dla osób wykształconych
I potem jak jednym krótkim postem został skasowany do zera i objawiło sie jego niewiedztwo i wymyślania to nie będziesz przejmował sie jego epitetami , bo ten człowiek nic nie napisze normalnie tylko wylewa swoje żale na innych.
A tak dalej to gratuluje polowania z łukiem , zajefajna sprawa . bawiłem sie tak w Afryce więc wiem co masz na myśli. No a doktorek . Zostaje w piaskownicy.
Darz Bór.
JKL
JKL
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 listopada 2008, 07:46
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez dr. Latoszek » 5 grudnia 2008, 19:05

JKL - Ty naprawde masz cos z głową :) Albo inaczej ty msz odpał na punkcie broni palnej :)
Moze przeczytaj te ustawy na które sie powołujesz? Dasz radę?

Wiesz, problem w tym zeby na tym forum nie zostali tacy co sie powołuja na:

1) Ustawie o broni Palnej - bo nie ma takiej ustawy.

2) wyczytali w w/w ustawie (która nie istnieje) ze: kusza "w rozumieniu tej ustawy jest bronią palną"

3)Uważają ze: "skoro jest bronią palną to możemy z niej polować"

Fakt uzyłem słowa "świr", moge uzyć, jeżeli nie uzyłem "oszołom". Myślę jednak że te słowa w zaden sposób nie oddają poziomu osoby która jest w stnie cos takiego napisac. Ten stan umysłu zasługuje na coś zupełnie innego...

Ja tam na odchyłach natury psychicznej się nie znam ale odnosze wrazenie ze problem JKL polega na negatywnym wyniku badań psychologicznych. Cos mi się wydaję że sa dla niego barierą nie do pokonania. Stad ten pomysł do omijania instytucji o nazwie POLICJA :)
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości