Polowanie z łukiem

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Postprzez szymon » 2 grudnia 2008, 22:17

A, pomyłka. To nie strzała się obraca tylko sam grot. A właściwie zestaw grotów. Ma trochę spiralny kształt i to właśnie ten kształt musi powodować obrót już w tuszy no i taką sieczkę.
Śmierć rzadko jest natychmiastowa, podobnie jak w przypadku broni palnej. No, powiedzmy rzadziej niż w przypadku broni palnej. Jest jednak, jak sie przypuszcza, znacznie mniej bolesna.
Można znaleźć filmy ze spapranymi strzałami. Ktoś kiedyś pisał, chyba Józef Starski, że widział wiele niepodniesionych sztuk z ranami po strzałach lub se strzałami tkwiącymi w ciele. Z pewności nie zawsze wszystko wychodzi jak by się chciało.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez dr. Latoszek » 2 grudnia 2008, 22:28

Znacznie mniej bolesna???
A to niby dlaczego miałaby byc mniej bolesna?
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez szymon » 2 grudnia 2008, 22:42

Bo kula wyszarpuje dziurę a strzała (ta tradycyjne - nieobrotowa) tnie prawie jak skalpel. Robiono badania pod kontem ilości pewnych substancji we krwi zwierząt po postrzale z łuku i z broni palnej. Nie pamiętam nazw tych substancji ale były to jakieś wydzielane przez organizm naturalne "środki przeciwbólowe". Wyszło na to, że po postrzale z łuku tych substancji prawie nie wykryto podczas gdy postrzał kulowy wywołam intensywne ich wydzielanie do krwi. Było to opisane w łowcu kilka lat temu.
Generalnie dobry strzał z łuku uśmierca, jak się sądzi, praktycznie bezboleśnie. Stąd ta opowieść indiańska i stąd przypadki dziwnych zachowań zwierząt po trafieniu jak bardzo krótka ucieczka lub jedynie lekkie zaniepokojenie.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez dr. Latoszek » 2 grudnia 2008, 23:44

Analogiczny strzał z broni palnej usmierca znacznie lepiej.

Co do bólu. Znam człowieka który przezył postrzal z broni mysliwskiej. Twierdzi ze bolalo dopiero w szpitalu. Z łuku niestety nie dostal wiec nie ma porównania
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez blndimen » 3 grudnia 2008, 10:34

pan latoszek to klapki na oczach ma cos przeczytal czy ktos go czegos nauczyl i stara sie ciemnote wszystkim wciskac jak rosja polsce przez pol wieku jacy to oni to przjaciele nasi a jak ktos cos podwarzal to na sybir , albo stosuje cos ze sredniowiecza jak ktos cos wymyslil co bylo wbrew wiedzy to na stos, panie latoszek prosty przyklad jak dladziecka na potwiedzenie mojej teori o wiekszej energi po np 10 metrach niz przy wyjsciu wez pan sobie cegle i upusc na noge z 1 cm a potem wez te sama cegle i pusc z 1 metra i wedlug ciebie w drugim przypadku energia powinna byc mniejsza wiec nic ci sie stac nie powinno , a tak jak mowilem jak ktos chce zapoznac sie z balistyka strzaly to rzut ukosny i drugie prawo newtona swietnie to opisuja. a co do tych nieskutecznych strzalow w tym roku znalazlem dwa dziki i jelenia juz smierdzialy strzelone z kal 30.06 wyjąlem kule z tuszy , w tamtym roku znalazlem 3 lanie i co ta bron taka skuteczna ma byc, a nawet mala zwierzyna po strzale kulowym moze isc , strzeilismy z kolega sarne koze z 30.06 z sarny wyrwalo pluca z setcem a ona i tak poszla z 50 metrow dobrze ze byl snieg bo teren trudny i problem z podniesieniem mogłby byc, na koniec ddaje link do fajnego filmiku zobaczcie, czasem trzeba sie zarejstrowac bo zawiera sceny drastyczne i jest od 18 lat i dajcie swoje opinie http://www.youtube.com/watch?v=4Q9dpgwJAuU
ps. mam brata wkanadzie ktory poluje z luku 15 lat i mowi ze jeszcze nie bylo sytuacji zeby nie podniusl zwierzyny
darz bor
blndimen
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 listopada 2008, 22:28

Postprzez dr. Latoszek » 3 grudnia 2008, 10:47

Panie blndimen, nie wiem czy pan rozumie zagadnienie (chyba nie) ale temat dotyczy strzelania z łuku a nie bombardowania z helikoptera.
:lol: :lol: :lol:
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez Cyzio » 3 grudnia 2008, 11:47

Witam.
A taki ciekawy temat i zszedł na ,,dziady,,Litości .
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez ZIBI » 3 grudnia 2008, 12:00

Witam
dr. Latoszek potrafi :(
ZIBI
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 listopada 2007, 19:43
Lokalizacja: MAZOWIECKIE

Postprzez dr. Latoszek » 3 grudnia 2008, 12:39

Panie Zibi i reszta niezadowolonych :)
Moze zastanówcie się na d zmiana forum z

"knieja.pl - społecznościowy wortal łowiecki"

na jakies forum fantastów :lol: :lol: :lol:
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez ZIBI » 3 grudnia 2008, 13:53

Panie latoszek czytając Pana posty (choć nie należą do moich ulubionych)da się odczuć , że to Panu nigdy nic nie pasuje i uważa się za najmądrzejszego choć wcale tak nie jest ,, mądry wie , że niewiele wie a głupi myśli , że wie wszystko"
Pozdrawiam ZIBI
ZIBI
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 listopada 2007, 19:43
Lokalizacja: MAZOWIECKIE

Postprzez Cyzio » 3 grudnia 2008, 14:15

Panowie swoje uwagi w temacie co kto jaki proszę na ,,pw,, bo zaczyna robić się ,,mdło,,Bardzo proszę.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez dr. Latoszek » 3 grudnia 2008, 14:39

Panie zibi.
Powiem wprost i to na forum a nie jak sugeruje moderator na priv.
Jestes więc Pan głupi o czym świadczy pański ostatni post. Było siedziec cicho i napawac się swa madroscia zamiast kłapac dziobem nie na temat.
Masz pan cos do powiedzenia na temat tych luków? Nie? No to morda w kubeł i nie zaśmiecaj pan tematu.
Jezeli zas pan masz cokolwiek do powiedzenia i masz pan ochotę się tym podzielic to pan pisz.
Mnie tam powiewa to czy pana mdli czy straszy, Jak panu się nie podoba to pan nie czytaj postów firmowanych nickiem dr. Latoszek.

Panowie, mnie tam guzik obchodzi jakie wy pojecie macie na temat chocby tego polowania z łukiem, ale nikt mi nie bedzie chrzanil głupot jakie jest wspaniałe i cudowne - z technicznego punktu widzenia a nie egzaltacji ktora przezywacie - bo takie nie jest.

Panie zibi, na koniec powiem tak: jak się panu nie podobaja moje poglady to pan się ustosunkuj do tych pogladów a nie do własnych przezyć emocjonalnych. To nie mój problem ze się panu robi mdło gdyz nie jestes pan pojać o czym mowa.
To dedykuje wszystkim którym nie podoba się ze ktos inny ma cos do powiedzenia a jest to nie zgodne z jego uczuciami.

Moze wrócimy do tematu łuków i tego czy chcemy je w polskim łowiectwie czy tez nie?? I moze ta dyskusja będzie się opierac na powszechnie dostepnej wiedzy ktora zdobyliscie lub zdobedziecie w trakcie, a nie magii, poboznych zyczeniach, wyroczni szamanów, przesadach itp.


A jak kogos mdli to do kibla wymiotowac a nie na forum marudzić o swych bólach.
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez ZIBI » 3 grudnia 2008, 14:50

Panie Latoszek widzę , że ma Pan również problemy z czytaniem ze zrozumieniem mnie nic nie MDLI :wink:
ZIBI
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 listopada 2007, 19:43
Lokalizacja: MAZOWIECKIE

Postprzez dr. Latoszek » 3 grudnia 2008, 17:34

Panie Zibi, ciesze się w takim razie ze nic Pana nie mdli i zgadza sie Pan z cała resztą mej wypowiedzi na Pański temat :) :lol: :lol:
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez ZIBI » 3 grudnia 2008, 18:56

:wink:
ZIBI
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 listopada 2007, 19:43
Lokalizacja: MAZOWIECKIE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości
cron