nowy obwód łowiecki

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

nowy obwód łowiecki

Postprzez kuki » 26 kwietnia 2004, 19:32

Moje koło posiada tereny łowieckie sąsiadujące z obwodem innego koła. Obwód ten z przewagą lasów jest trochę zaniedbany – mało urządzeń a te co istnieją są w złym stanie technicznym. To koło chce zrezygnować z dzierżawy obwodu. Z uwagi na to, że nasze obwody to typowo polne tereny, zastanawiamy się czy warto skorzystać z okazji i dokonać jego przejęcia.
Czy szanowne koleżanki i koledzy macie doświadczenie w tego rodzaju działaniach? Jak ten proces usprawnić by było jak najmniej problemów podczas procesu przejęcia i wydzierżawienia nowego obwodu?
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Obwód łowiecki.

Postprzez Cyzio » 26 kwietnia 2004, 19:41

W jakich stronach kraju jest ten obwód? :P
I jaką ma pow chodzi mi o ha.
:? Czy jest tam ;;rozwinięte kłusownictwo;; :twisted:
Jak wys jest wpisowe do Twojego koła. :roll:

Pozdrawiam. :D
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez kuki » 26 kwietnia 2004, 20:07

CYZIO poza ewentualną skalą kłusownictwa nie widzę w Twoim poscie bezpośredniego związku z pytaniami które zadałem wcześniej.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez wuju(HUNTER) » 27 kwietnia 2004, 10:54

Kuki mysle ze najwazniejsze to pytanie czy warto???Bo jezeli tamto kolo rezygnuje tzn.ze albo nie ma pieniedzy na dzierzawe albo obwod jest tak zaniedbany ze zwierzyna o ile tam byla wyniosla sie juz dawno!Obok mnie jest takie kolo X i wlasnie ostatno podczas rozmowy z kolegami dowiedzialem sie ze maja piekne lasy ale...jest 1 szkopul brak zwierzyny po prostu zaniedbany teren brak gospodarki lowieckiej i koniec!No niestety sami chyba dobrze wiecie koledzy ze aby miec trzeba na prawde rozsadnie prowadzic odstrzal dokarmianie i prace lowieckie.Ale jezeli nie macie lasu tylko pola to moze warto...troche popracujecie nad lowiskiem przeciez jak stworzycie dogodne warunki to dlaczego nie moze z tego byc piekny teren.A jezeli chodzi o 2 czesc to niestety nie mam takich doswiadczen.Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

nowy obwód ?

Postprzez Cyzio » 27 kwietnia 2004, 13:32

Szanowny Kolego. KUKI.
Nie przeczytaleś dokładnie mojego postu. :twisted:
Pytam w jakim rejonie kraju jest toto do wzięcia, :?: I ile wynosi
wpisowe. Nie jestem zainteresowany wstąpieniem do twojego koła.
mam swoje .A że mam do emerytury ok 18 m-cy .to będę szukał
koła gdzieś na pomorzu.
Pozdrawiam .
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez kuki » 27 kwietnia 2004, 19:31

Wuju my mamy podobne wątpliwości. Myślę, że ten obwód nie jest aż na tyle zapuszczony by nie był wart zainteresowania. Aktualnie „gospodaruje” na nim ośmiu miejscowych myśliwych. A plan jelenia i dzika, malutko bo kilka sztuk, wykonujemy bo właśnie przechodzą z tego obwodu. Myślę wuju, że jeżeli dojdzie do tego realizacji to napewno trzeba będzie włożyć tam kupe roboty.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kuki » 27 kwietnia 2004, 21:36

CYZIO odpowiadam na Twoje pytania w poscie z 26.04 z godz. 20.41 ten obwód leży w centrum Polski. Z tego co wiem to jego powierzchnia nie przekracza 5000 ha. Jeżeli chodzi o kłusownictwo to problem jest w trakcie badania, nie posiadamy pełnego rozeznania. Wysokość wpisowego do mojego koła - składka roczna oraz 4500,- PLN.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Nowy obód łowiecki.

Postprzez Cyzio » 28 kwietnia 2004, 16:23

Szanowny Kolego.
Dzięki Ci za odpowiedz, ok 5000 h to jest kawał terenu,piszesz że sa
tam jelenie dziki,i one przechodzą do Was a wy je strzelacie.
Sam fakt że uprawia [ten ugór] ok 8 myśliwych i przy tym nic nie robią,
o czymś świadczy. Moje koło ma ok 7400 h w tym ok 1000h lasu
a poluje w kole 32 myśliwych.Zyjemy z ""dewizówki'' ostatnio
kozła w 2 kl strzeliłem 4 lata temu. :D
Troszkę chęci wyobrażni, i KASY na początek a będą wyniki.
Sw Hubercie ludziska mają fart.Obwód do wzięcia..
U nas to ten teren dzielił by GZ PZL.Dla zainteresowanych.
TO można zawiązać Nowe Koło. :oops:
Pozdrawiam. :D
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez dominika » 29 kwietnia 2004, 18:51

nasze koło Ostoja liczy 20 członków. Posiadamy obwód polny. Obok nas , znaczy się sąsiadujemy z kołem które posiada dwa leśne. My chcielismy tylko od nich klin lasu, pokaźny, dziki, jelenie maja tam ostoję swoją . Koło to ma kawałek to tego obwodu. Płacą poważna sumy za szkody dzicze. Jednakże u nas niektorzy nie chca słyszec o tym klinie bo uważaja ze szkody nas zjedza. Inni ze mimio małej katywności mysliwych z tamtego koła nie oddadza tego klinu. Ja uważam ze warto spróbować bo mielibysmy kawalek lasu, a oni majac dwa atrakcyjne obwody moze by się zgodzili. Rózne głosy na ten temat....

darz Bór
dominika
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 kwietnia 2004, 13:32
Lokalizacja: dębica


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości