Byk padł

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Postprzez jemot » 8 października 2004, 09:42

Z przykrością muszę stwierdzić, że zazdroszczę kolegom tych wrażeń i trofeów. Poluję już prawie 25 lat a jeszcze nie miałem możliwości strzelać do jelenia nie mówiąc o byku. Po prostu w moim terenie ich nie ma a dzików też jak na lekarstwo.
jemot
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 października 2004, 19:24

Postprzez Leon » 8 października 2004, 12:52

Witam w ubiegłą sobotęstawiać ambony.Przy czym usłyszałem niemiłą nowinę.Do rzeczy , niedaleko ambony nazwanej amboną Leona czyli moją kłusownicy 2 tygodnie temu zastrzelili byka i łanie.Byka pokroili i zabrali a łanie zostawili.Jak opowiadali rolnicy którzy orali to pole widzieli chmarę jeleni łarzących koło lasu na górce koło ambony.Gdy dziś udaliśmy się w tamto miejsce znalazłem kości i pozostałości z łani.Kłusownicy chcieli ustrzelić 2 byki lecz se pomylili i strzeli byka i łanię która była bardzo duża.dziwi mnie że rolnicy którzy znaja naszych myśliwych nic nie powiedzieli i czekali aż sami sie zaorientujemy.Co koledzy myslą o tej sprawie ???Czy u kolegów zdarzaja sie takie incydenty???
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 183
Dołączył(a): 31 maja 2004, 16:25

Postprzez CAMUFLAGE » 13 października 2004, 09:19

Leon kłusownictwo to plaga :x w każdym łowisku mniejsza lub większa ale występuje,co do twego pytania "czemu was nie powiadomili"to odp jest do przewidzenia.Pozostwiam ci to do przemyślenia
Avatar użytkownika
CAMUFLAGE
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 września 2004, 07:21
Lokalizacja: zagłębie

kłusownicy

Postprzez radek skiba » 15 października 2004, 18:30

w moim łowisku niema kłusowników
Avatar użytkownika
radek skiba
 
Posty: 238
Dołączył(a): 14 października 2004, 20:47
Lokalizacja: Pasieki

kłusownicy

Postprzez radek skiba » 16 października 2004, 15:54

Kłusowników się nie spotyka, ale zato są psy kture są jeszcze gorsze od kłusowników :cry:
Avatar użytkownika
radek skiba
 
Posty: 238
Dołączył(a): 14 października 2004, 20:47
Lokalizacja: Pasieki

Postprzez maturas » 18 października 2004, 10:35

Kolego CAMUFLAGE nieładnie!!!
O której to był zachód słońca? Chyba około 18:15!
A byki z tego co pomiętam strzelamy tylko godzinę po zachodzie słońca!!!
A tu kolega sam się przyznaje do strzelania około 20!!!
Avatar użytkownika
maturas
 
Posty: 51
Dołączył(a): 14 lipca 2004, 09:04
Lokalizacja: Górny Slask

Postprzez maturas » 18 października 2004, 10:37

Mimo wszystko gratuluję! Nieregularny 10-tak to już ładne trofeum!
Avatar użytkownika
maturas
 
Posty: 51
Dołączył(a): 14 lipca 2004, 09:04
Lokalizacja: Górny Slask

Postprzez CAMUFLAGE » 18 października 2004, 12:40

Kol. Maturas zach słońca w ten dzień był ok 18:33 godz po to 19:33 wg.mnie ok 20:00 niestety, nie jestem farmaceutą! ,więc ładnie :lol: .Za gratulacje dziekuje też się ciesze razem z Kol. :D
Avatar użytkownika
CAMUFLAGE
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 września 2004, 07:21
Lokalizacja: zagłębie

Postprzez maturas » 19 października 2004, 08:35

Niechciałem, żeby kolega Ÿle mnie zrozumiał: w kole w, którym poluję od razu znaleŸli by się "koledzy", którzy zakwalifikowali by taki strzał jako niezgodny z regulaminem i zawieszenie pewne!
Rozumiem kolegę, że skoro strzelał około 20 to wczeœniej mógł tego byka obserwować przez godzinę...
A do tego nie każdy poluje w puszczy gdzie byki wychodzš na żer w biały dzień...
Poza tym gdy słyszę, że skoro strzał był już po zmroku to napewno byk nie był dokładnie rozpoznany to krew mnie zalewa!
A na polowaniu zbiorowym gdy jelenie skaczš przez linię w biegu to niby jest czas na dokładne rozpoznanie!
Na utarcie nosa tego tupu kolegom mam tylko jednš odpowiedŸ - to ja będę się tłumaczył na przed komisjš w trakcie wyceny!
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję!
Avatar użytkownika
maturas
 
Posty: 51
Dołączył(a): 14 lipca 2004, 09:04
Lokalizacja: Górny Slask

Postprzez CAMUFLAGE » 19 października 2004, 10:39

Kol.Maturas wszystko O.K! :D Przytoczone przez Kol.stwierdzenia są mi doskonale znane a i absurdów ,które opisujesz u mnie w kole nie brakuje. Kol.którzy wręcz zawodowo parają się "regulaminowym rozliczaniem"jest kilku- niestety rozliczają tylko innych.
Avatar użytkownika
CAMUFLAGE
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 września 2004, 07:21
Lokalizacja: zagłębie

Postprzez Leon » 19 października 2004, 17:07

Koledzy moim zdaniem nie warzne jest o której został strzelony ten byk warzne ze wczesniej był dokładnie obserwowany przez prawdziwego fachowca.A i chciałem jeszcze zgodzić się z wypowiedzią iż na byki biegnące w polowaniach zbiorowych nie ma czasu patrzeć więc strzela się do tych które biegna w dalszej kolejności , licząc na farta :D PZDR
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 183
Dołączył(a): 31 maja 2004, 16:25

Postprzez Leon » 29 października 2004, 17:45

Witam was!Wczoraj byłem na polowaniu, siedziałem na ambonie z myśliwym który wprowadzał mojego tatę.Z jednej strony było pole po ściętej kukurydzy a z drugiej rżysko po pszenicy a za nami las.Ok godziny 18:30 na rżysko wyszła hmara jeleni dokładnie 7 sztuk.Po głębszym zastanowieniu myśliwy zaczą przyglądać sie bykowi który chodził jakieś 70 metrów od nas.Gdy rozpoznał 12-staka oddał strzał.Byk dostał na dolną komore i po 2-3 metrach padł.Po odwiezieniu na skóp okazało się że byk warzy 136kg.Ileśmy się natrudzili żeby go dociągnąć do drogi jakieś 120 metrów :)Przygoda zacna i to jeszcze na pszenicy z której tak się koledz nabijali ;P.PZDR
Avatar użytkownika
Leon
 
Posty: 183
Dołączył(a): 31 maja 2004, 16:25

Postprzez jemot » 30 października 2004, 20:22

ad.Bodek. Czytałem w którymś poście , że jesteś stażystą. Strzeliłeś byka???????????
jemot
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 października 2004, 19:24

Postprzez jemot » 30 października 2004, 20:30

Ad. Leon. Jesteś młody i nie obrażaj się. Nie obrażajcie się wszyscy koledzy, którzy piszecie na Forum. Proszę Was. Zajżyjcie czasami do słownika, lub sprawdzajcie ze słownikiem Swoją pisownię. Są błędy ortograficzne, których popełniać się nie powinno a jeśli się nie jest pewnym co jest sprawą normalną, to należy każdorazowo pisownię weryfikować. Przepraszam!!!
jemot
 
Posty: 41
Dołączył(a): 4 października 2004, 19:24

Re: Byk padł

Postprzez Borsuk38 » 18 października 2011, 08:33

Pogratulować....ja tez już byka położyłem w tym roku12-astak nieregularny,ambona,komora....około 7 rano 29.09..... :)
Borsuk38
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 października 2011, 08:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości