Celowniki IOR.

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Postprzez novi » 22 marca 2007, 17:41

Hubert

Bez obrazy, ale po kilku twoich wypowiedziach odnosze wrażenie ze nie rozumiesz tego co piszesz.
Natomiast kwestie techniczne takie jak klejenie soczewek, łuszcząca się powłoka i te plastikowe soczewki pominę.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez Hubert 1 » 22 marca 2007, 17:45

Nie bardz rozumiem o co pytasz??
Avatar użytkownika
Hubert 1
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 września 2006, 04:11
Lokalizacja: Vancouver BC Canada

Postprzez serek » 22 marca 2007, 18:03

Ceny i jakość zbliżona do Doctera, dlatego nie znam opinii o serii Meostar.
Poprzednie 2000 i 3000 były zupełnie przyzwoite.
serek
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 marca 2007, 09:16

Postprzez Hubert 1 » 22 marca 2007, 18:42

Meopta ma albo miala w produkcji model z kamera MEOSMART.
Kiedys pytalem sie o ten model i nie uzyskalem odpowiedzi.
Sklepy internetowe tez tego nie podaja - chcialbym uzyskac opinie od uzytkownikow czy jest ktos kto zna ten model i ma opinie na ten temat.

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Hubert 1
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 września 2006, 04:11
Lokalizacja: Vancouver BC Canada

Postprzez cietrzew26 » 5 kwietnia 2007, 02:34

Czy przepustowosc swiatla rzedu 98%-99% mozna nazwac nedzna?
Chodzi mi o lunety Leupold np Vari VX-III Long Range, Mark czy podobnej klasy. Leupold robi lunety roznej klasy i w roznej cenie jak rowniez do roznych warunkow polowan. To prawda, Amerykanie nie poluja noca, co nie znaczy, ze niektore modele tych lunet nie nadaja sie do tego. Czy ktos z Was probowal nocnego polowania z luneta Leupolda?
Polecam do poczytania ksiazke Marka Czerwinskiego "Bron i amunicja mysliwska" Opisuje bardzo dobrze zalety i wady wielu swiatowych firm produkujacych optyke mysliwska. Naprawde bardzo dobra lektura.
I jeszcze jedno. Osobiscie nie osmielilbym sie nazwac slonca nedzna lampa tylko dlatego ze nie moge go siegnac. Powodzenia w nocnych lowach
cietrzew26
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 marca 2007, 20:29

Postprzez novi » 5 kwietnia 2007, 10:10

Cietrzew
Jeżeli mogę to mam pytanie.

Co to jest ta "przepustowość światła rzędu 98-99%". Skoro uzywasz tego sloganu reklamowego to albo wiesz co oznacza, albo dałes się złapać na plewy.
Jezeli wiesz to wyjaśnij zainteresowanym a jak nie, to nie uzywaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd takim twierdzeniem :)

Pozdrawiam
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez cietrzew26 » 5 kwietnia 2007, 14:59

http://www.leupold.com/products/Scope_F ... Matrix.htm

Powyzej jest adres strony internetowej ktora lepiej to wyjasni.
Nie mialem zamiaru wprowadzac nikogo w blad. Przepustowosc znaczy light transmission, na to ma wplyw wiele czynnikow, takich jak jakosc szkla, sposob laczenia, powlok zastosowanych itd itp. Wyroby Leupolda pod tym wzgledem zaliczaja sie do tych z "najwyzszej polki". Nie powtarzam tego za sloganami reklamowymi, lecz z wlasnych doswiadczen.
W listopadzie np. strzelilem dzika po "czarnej stopie" na odleglosc 190 m, golym okiem nie widzialem go, wypatrzylem go na polu przez lornetke 10x50 /Leupolda zreszta/, przez lunete Leupolda Vari VX-III 4.5 - 14X50 LR B&C nie tylko go dokladnie widzialem, ale wiedzialem nawet z ktorej strony jest gwizd ??!! Wyrobow Leupolda uzywa wojsko, policja i z tego co mi wiadomo na ten temat musza ich uzywac w roznych warunkach oswietlenia, nie tylko w dzien. Cala opptyke dla NASA robi Leupold. Lunety te wytrzymuja tez bez problemu extremalne obciazenia, odrzut broni. Wiekszosc tanszych lunet przy strzalach z broni typu 300 magnun czy wiekszych kalibrach po kilku strzalach po prostu by rozsypala sie. To tyle na ten temat. Nie zachwalam Leupolda. Na kazdej mojej broni mam zamontowane te lunety i jestem z nich bardzo zadowolony bez wzgledu na pore i warunki w jakich poluje. Nigdy nie mialem problemow.
cietrzew26
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 marca 2007, 20:29

Postprzez serek » 5 kwietnia 2007, 15:24

Czytajcie uważnie w opisach, często podawana jest transmisja światła pojedynczych soczewek, a nie całego układu.
serek
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 marca 2007, 09:16

Postprzez Cyzio » 5 kwietnia 2007, 15:29

aa w jednym z czasopism myśliwskich podawana byla wartość przejscia światła w 98% tylko zapomniano napisać przez ile soczewek.
Pozdrawiam
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez novi » 5 kwietnia 2007, 17:03

Własnie... czytajcie uważnie:) Ten slogan reklamowy nie określa jeszcze jednego ważnego parametru - długosci fali. Dla jakiej długości fali ta transmisja taka właśnie jest.

Cietrzew.
Ta optyka jest do d..py. Bo ja to strzeliłem w takich samych warunkach dwa dziki przy uzyciu CZJ 6x42. Czyli CZJ 6x42 jest dwa razy lepsza :)

Albo gadamy rzeczowo albo piermnozymy o dupie Maryni.

O własnych doświadczeniach to byś mógł mówić gdzybyś to w jakiś sensowny sposób zmierzył. A jak nie zmierzył to przynajmniej porównał.
Choć obiektywizm porównywania optyki bardzo często mozna sobie między drzwi wsadzić.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez cietrzew26 » 5 kwietnia 2007, 17:49

Wiesz Novi, masz racje. Nie pomyslalem o tym. Stzel jeszcze 10 dzikow i bedziesz mial 12 x lepszy sprzet. Gratuluje wyboru i udanego zakupu. Nie bede Ci pisal ile przy pomocy swego sprzetu strzelilem na terenie Ameryki Pln np niedzwiedzi czy innej grubej zwierzyny, bo wystrzelasz wszystkie dziki w Polsce aby udowodnic ze Twoje cos tam , nawet nie wiem co to jest /widzisz jak bardzo jestem do tylu w tych sprawach?/ jest xx razy lepsze i prawdopodobnie najlepsze pod sloncem. Udanych lowow, zostaw cos dla innych i dla mnie tez.
cietrzew26
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 marca 2007, 20:29

Postprzez novi » 5 kwietnia 2007, 18:32

Czyli rozmowa o d..pie Maryni :)
A następnym razem jak będziesz coś argumentował tym ze jest dobre bo cos tam strzeliłes to pomnóz ilosc strzelonych - będzie jeszcze lepsze:)

Dowiedzieliśmy się juz co znaczy "przepustowość"

"Przepustowosc znaczy light transmission"

To moze nam jeszcze odpowiesz czy dla całego spektrum widzialnego czy dla określonej długości fali ta "Przepustowosc znaczy light transmission" wynosi 98%?

Było odrazu napisać ze 128% - nikt by się nie czepiał :) Przeciez u was w tej Ameryce Płn wszystko jest najlepsze i największe - tacy bogaci Ruscy :)

Nikt nie twierdzi ze ten Loupold jest do d..py,( no moze z wyjątkiem mnie) ale jak się o czyms mówi to wypada mieć o tym pojęcie.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Poprzednia strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości