Zakup nowej kniejówki??

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Postprzez Piotr 30.06 » 13 lutego 2007, 13:28

Rozumiem kolęgę aż nadto dobrze,
tylko że dla mnie ważny jest stosunek jakości do ceny
nie jest sztuką kupić dobrą markową broń za duże pieniądze,
to każdy potrafi,
bezkonkurencyjne w tym są kobiety :D
pozdrawiam
DB
Avatar użytkownika
Piotr 30.06
 
Posty: 68
Dołączył(a): 9 lutego 2007, 21:10
Lokalizacja: śląsk

Postprzez fousek » 13 lutego 2007, 20:36

ad PiotrL


piotzre ten post o cz to do mnie był??

pozdrawiam
Avatar użytkownika
fousek
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 stycznia 2007, 17:09
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez Piotr 30.06 » 13 lutego 2007, 22:12

Kolega Fousek przedstawił mi bardzo ciekawą alternatywę
z którą jestem zainteresowany,

z tym że broń drogą każdy może kupić było to kolegi Admin.

mam skromny budżet przeznaczony na kniejówkę
planuje wydać do 6000 - 6500zł

lub lepiej zarabiać :D

Nadal proszę kolegów o radę co do kniejówki nowej lub używanej
do 6500zł

pozdrawiam serdecznie

Darz Bór
Avatar użytkownika
Piotr 30.06
 
Posty: 68
Dołączył(a): 9 lutego 2007, 21:10
Lokalizacja: śląsk

Postprzez PiotrL » 14 lutego 2007, 11:00

Ad Fousek - nie do Ciebie - Piotr 3006 pisał o ekspercie rusznikarzu :D
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez Graf » 14 lutego 2007, 19:12

Ad Piotr 30.06

Z kniejówką ci nie poradzę, ale zastanów jednak nad tym drylingiem z 1954 roku. Nie podjęłeś temat, a szkoda bo może to być fajne cacko. Opis brzmi bardzo dobrze. A może i grawerunek ma ładny? Problemem może być że jest już za późno :(
Piszę o tym, bo sam mam dryling- choć 3 lata młodszy od tego i nie w tak zacnym kalibrze. Gdyby nie to odradziłbym ci i sam kupił :)
Drylingi z tamtych lat są znacznie ładniejsze od sprowadzanych do JŁ w latach 70 i 80-tych merkli i stal nieporównywalnie lepsza. Są w mojej opinii zdecydowanie ładniejsze od kniejówek Brno, FinClass itp. No ale to twoje pieniądze i twój wybór. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam

Darz Bór
Graf
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 listopada 2004, 11:51

Postprzez Piotr 30.06 » 14 lutego 2007, 21:36

[quote="Graf"]Ad Piotr 30.06

Z kniejówką ci nie poradzę, ale zastanów jednak nad tym drylingiem z 1954 roku. Nie podjęłeś temat, a szkoda bo może to być fajne cacko. Opis brzmi bardzo dobrze. A może i grawerunek ma ładny? Problemem może być że jest już za późno :(
Piszę o tym, bo sam mam dryling- choć 3 lata młodszy od tego i nie w tak zacnym kalibrze. Gdyby nie to odradziłbym ci i sam kupił :)
Drylingi z tamtych lat są znacznie ładniejsze od sprowadzanych do JŁ w latach 70 i 80-tych merkli i stal nieporównywalnie lepsza. Są w mojej opinii zdecydowanie ładniejsze od kniejówek Brno, FinClass itp. No ale to twoje pieniądze i twój wybór. Życzę powodzenia.

Z kolegą Mareckim skontaktowałem się niezwłocznie, niestety za póżno :(

jak by kolega wiedział jeszcze o jakiejś okazji, proszę dać znać
pozdrawiam
DB
Avatar użytkownika
Piotr 30.06
 
Posty: 68
Dołączył(a): 9 lutego 2007, 21:10
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Piotr 30.06 » 14 lutego 2007, 21:41

[quote="PiotrL"]Ad Fousek - nie do Ciebie - Piotr 3006 pisał o ekspercie rusznikarzu :D[/quote]

to było do kolegi Piotra L,
ale między nami myśliwymi powinna być harmonia
żle zrozumiałem kolegę Piotra
zwracam honor
i piję zdrowie...
pozdrawiam serdecznie
Darz Bór

p.s.
jeżeli kolega Piotr L czuję się na siłach to liczę na pomoc w zakupie
skromnej kniejówki
:D
Avatar użytkownika
Piotr 30.06
 
Posty: 68
Dołączył(a): 9 lutego 2007, 21:10
Lokalizacja: śląsk

Postprzez PiotrL » 15 lutego 2007, 09:44

Nie wiem czy jakakolwiek pomoc jest Ci potrzebna. Każda kniejówka sprawna technicznie nadaje sie do polowań. Jedna jest składniejsza, inna ładniejsza, inna ma mniejszy odrzut czy lepszą lufę.Najlepiej jakbyś pochodził po sklepach czy kolegach,pomacał, poskładał się, może postrzelał. Jak któraś z nich do Ciebie "przemówi" - to ta kupuj. A czy nowa czy używana, czy taki kaliber czy inny - tez sam musisz sobie odpowiedzieć. Wiekszość rad jest typu "mam i jestem zadowolony" :D W swoim życiu miałem kilka róznych kniejówek - i kazda mi sie podobała na tyle zeby ja posiadać.Potem była inna - która mi sie podobała bardziej..... :D Gdybym miał teraz kupować - kupiłbym włoską Sabatti , Betti czy Faira - w kal 8x57IRS i 20/76.... :D
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez Piotr 30.06 » 15 lutego 2007, 13:25

postaram się znależć osobe która ma taką broń, i trochę postrzelać

pozdrawiam
DB
Avatar użytkownika
Piotr 30.06
 
Posty: 68
Dołączył(a): 9 lutego 2007, 21:10
Lokalizacja: śląsk

jaka kniejówka?

Postprzez banusz » 21 lutego 2007, 14:59

Hej! Piotr .30-06
Dwa lata temu marudziłem na tym forum, ze mam nową kniejówkę i (po 30 latach polowania) nie potrafię nic trafić :(
minęło troszkę czasu i śmieję się z tego! Jest dobrze a nawet lepiej! To jest Kettner (czyli coś włoskiego!) kal. 9,3x74R/20x76. W zasadzie traktuję to jak ekspres a mogę jednak z zaskoczenia strzelić kogutka lub zajączka. Zawsze chciałem mieć kniejówkę i wystarczyło się z nią "nachodzić" troszkę (w tym i na strzelnicę pojeździć) żeby efekty się pojawiły. Nic, nigdy nie szukam. Wiem, że są inne też dobre kalibry. Ten kupiłem przypadkowo - kolega sprzedawał. Chciałem 30-06 i 12-stkę ale wyszło jak wyżej... i też dobrze. Chodzi się z tym po lesie leciutko i... śliczna jest bardzo (nawet żona troszkę zazdrosna ;). Mam też dryling - starego merkla z kulą 7x65R - nie jest tak zgrabny i poręczny jak kniejówka ale też dobry.
A teraz rada (jeśli jej potrzebujesz...) Jakie masz łowisko, co w nim bytuje. Na co najczęściej polujecie. Na tej podstawie zdecyduj. Czego Ci potrzeba bardziej - mocnej/słabej kuli czy śrutu (a kula od przypadku). Teraz wiem, że może powiniem był kupić ekspres, ale to sie tak w środowisku zmienia... Byłem na proszonych dzikach... Nagle padło hasło "Koledzy, przerwa a kto ma jak i ochotę to jeden miot na koguty" - strzeliłem dwa i liska. Mając sztucer czy ekspres siedziałbym przy ognisku...
Dobra jest włoska kniejówka a szczególnie sabatti. Jak masz blisko na śląsk zapraszam na strzelnicę...
Pozdrawiam
Banusz
banusz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 20:49

Postprzez rob14444 » 21 lutego 2007, 15:14

O kolego, nareszcie się odezwałeś po tak długim czasie! :)
Fajny masz kaliber kuli w tej swojej broni. :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
rob14444
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 16:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez PiotrL » 21 lutego 2007, 16:32

.......Chciałem 30-06 i 12-stkę ale wyszło jak wyżej... i też dobrze...Oj - masz wg mnie jeden z trzech najpiękniejszych kalibrów do broni łamanej . :D zamiast amerykańskiego wojskowego obrzydlistwa....:lol:
Pozdrawiam
Piotr
P.S. - masz rację - Kettner to coś włoskiego - właśnie Sabatti. Podają to zresztą w swoich katalogach
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Re: jaka kniejówka?

Postprzez Piotr 30.06 » 21 lutego 2007, 17:05

[quote="banusz"]Hej! Piotr .30-06
Dwa lata temu marudziłem na tym forum, ze mam nową kniejówkę i (po 30 latach polowania) nie potrafię nic trafić :(
minęło troszkę czasu i śmieję się z tego! Jest dobrze a nawet lepiej! To jest Kettner (czyli coś włoskiego!) kal. 9,3x74R/20x76. W zasadzie traktuję to jak ekspres a mogę jednak z zaskoczenia strzelić kogutka lub zajączka. Zawsze chciałem mieć kniejówkę i wystarczyło się z nią "nachodzić" troszkę (w tym i na strzelnicę pojeździć) żeby efekty się pojawiły. Nic, nigdy nie szukam. Wiem, że są inne też dobre kalibry. Ten kupiłem przypadkowo - kolega sprzedawał. Chciałem 30-06 i 12-stkę ale wyszło jak wyżej... i też dobrze. Chodzi się z tym po lesie leciutko i... śliczna jest bardzo (nawet żona troszkę zazdrosna ;). Mam też dryling - starego merkla z kulą 7x65R - nie jest tak zgrabny i poręczny jak kniejówka ale też dobry.
A teraz rada (jeśli jej potrzebujesz...) Jakie masz łowisko, co w nim bytuje. Na co najczęściej polujecie. Na tej podstawie zdecyduj. Czego Ci potrzeba bardziej - mocnej/słabej kuli czy śrutu (a kula od przypadku). Teraz wiem, że może powiniem był kupić ekspres, ale to sie tak w środowisku zmienia... Byłem na proszonych dzikach... Nagle padło hasło "Koledzy, przerwa a kto ma jak i ochotę to jeden miot na koguty" - strzeliłem dwa i liska. Mając sztucer czy ekspres siedziałbym przy ognisku...
Dobra jest włoska kniejówka a szczególnie sabatti. Jak masz blisko na śląsk zapraszam na strzelnicę...
Pozdrawiam
Banusz[/quote]

Jestem z Gliwic na Slasku :D
jak zrobi się cieplej to chętnie z zaproszenia skorzystam
w łowisku strzelamy głównie do dzików i lisów,
stąd mile widziana kniejówka w kal. 30.06 / 12/70
czas zbiorówek minął i szukam również używanej broni
a z nowej najlepiej leży mi sabatti,
z tym że to włoskie
:D
isłyszałem dużo dobrego i złego o tej broni...
i jak tu być mądrym
:)
jaką optykę proponujesz na kniejówkę?
planuję zbiorówki i podchód...

pozdrawiam
Darz Bór
Avatar użytkownika
Piotr 30.06
 
Posty: 68
Dołączył(a): 9 lutego 2007, 21:10
Lokalizacja: śląsk

Postprzez PiotrL » 21 lutego 2007, 22:54

Piotr - żeby daleko nie szukać - to Beretta i Perazzi to też włoskie....o znanej kniejówce Tikka 512 nie wspomnę.... :D
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez banusz » 22 lutego 2007, 18:44

Hej!
Na kniejówce mam tasco 3-12x52. na dzień dobra. Nie każda luneta wytrzymuje spokojnie ten kaliber. No i cena jest niezła. Ta luneta sprawdza się. Na zbiorówkach jednak najczęściej poluję bez lunety. Przez 15 lat polowałem wyłącznie z bockiem i teraz to prawie tak samo, tylko ta kula od brenecki deczko jest mocniejsza więc troszkę lepiej ;)
Mieszkam pod Gliwicami ale w Gliwicach pracuję, więc możemy kiedyś postrzelać. Najchętniej jeżdżę do Lublińca na strzelnicę... spokój i cisza... można poeksperymentować. Zacznę w marcu jak będzie troszkę słońca...
Pozdrawiam starego druha Roberta z Poznania ;) Jak minął sezon?
Dawno tu nie byłem bo pracy dużo a i borelioza, o której, pamiętasz może, wspominałem, daje mi się we znaki. Ale da się z tym zyć
Pozdrawiam
banusz
banusz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 20:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 427 gości
cron