Rykowisko 2014

Zrzuty czyli wszystko co w lesie leży

Moderatorzy: Cyzio, szydlos

Re: Rykowisko 2014

Postprzez szydlos » 10 października 2014, 08:20

W tym roku zima była dość słaba i krótka,na pewno nie przebywał on u mnie kompleksie ja to było 2 lata wcześniej tylko kręcił się po mniejszych ostojach w pobliżu pól z oziminą.Poczekam jeszcze trochę aż zieleń opadnie i ruszę kilka razy w tamte tereny, prześwietlić czy coś tam się dzieje.Na bagienkach odbywa się tylko rykowisko,pózniej byków tam nie widują.Przechodzą do wspomnianych wyżej ostoii.
A kolegów oczywiście zapraszam :)
Avatar użytkownika
szydlos
 
Posty: 440
Dołączył(a): 1 stycznia 2014, 19:58
Lokalizacja: Grajewo

Re: Rykowisko 2014

Postprzez majster77 » 10 października 2014, 19:44

Wg mnie to te zrzuty leżą u kogoś kto je znalazł przypadkowo.... Rolnik albo grzybiarz :)
Avatar użytkownika
majster77
 
Posty: 495
Dołączył(a): 4 stycznia 2014, 18:39
Lokalizacja: ŁĘŻANY woj warmińsko-mazurskie

Re: Rykowisko 2014

Postprzez szydlos » 11 października 2014, 08:00

też tak sądzę bo sporo tam pól na które wychodzą jelenie na żer.Ale prędzej czy pozniej się pewnie dowiem o nich od dobrego znajomego,który jako jedyny w okolicy rzezbi piękne deski i oprawia zrzuty.O tych co pokazywałem oprawionych na głowie też od niego się dowiedziałem.Po za tym znajdują w tamtej okolicy sporo parek około 4-5kg.Sam widziałem kilka fajnych zrzutów podniesionych właśnie z pól wiosną przez rolników.
A to dzieło znajomego:
Obrazek
Avatar użytkownika
szydlos
 
Posty: 440
Dołączył(a): 1 stycznia 2014, 19:58
Lokalizacja: Grajewo

Re: Rykowisko 2014

Postprzez traperczłopa » 12 października 2014, 20:27

Szydlos .Widziałeś tego swojego,, megajelenia'' :?: :?: :?:
Avatar użytkownika
traperczłopa
 
Posty: 727
Dołączył(a): 16 lutego 2014, 11:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rykowisko 2014

Postprzez Predator » 13 października 2014, 14:26

Pierwsze ofiary poligonów u mnie są ,znaleźli 3 byki jednego łowczy dostrzelił podobno go zaatakował ledwo położył go kilka metrów przed sobą.
Jak znam życie będzie tego więcej, przecież kupa sezonu jeszcze a zaczynają się zbiorówki .
Predator
 
Posty: 138
Dołączył(a): 9 lutego 2014, 13:30

Re: Rykowisko 2014

Postprzez szydlos » 13 października 2014, 18:38

traperczłopa napisał(a):Szydlos .Widziałeś tego swojego,, megajelenia'' :?: :?: :?:


Ja osobiście nie w tym roku ale widziało go na rykowisku2 moich znajomych myśliwych,którym nie mam podstaw ,żeby nie wierzyć.Wg. ich oceny byczek jest na pograniczu II/III kl.(8-10lat).Będę próbował go nagrać foto pułapkami w okresie zimowym.Pierwsze próby sprzętu w terenie napawają optymizmem.

https://www.youtube.com/watch?v=JM-Skf_k9XI
Avatar użytkownika
szydlos
 
Posty: 440
Dołączył(a): 1 stycznia 2014, 19:58
Lokalizacja: Grajewo

Re: Rykowisko 2014

Postprzez piotr14 » 13 października 2014, 18:45

Szydlos,też miałem fotopułapkę, ale zepsuła się :(
Jak ta twoja się nazywa?
piotr14
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 stycznia 2014, 11:24
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Rykowisko 2014

Postprzez hullott59 » 13 października 2014, 19:45

Rykowisko dobiegło końca :cry: ale wkrótce bekowisko :D W niedzielę podeszłem chmarę którą pilnują dwa byki
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
hullott59
 
Posty: 107
Dołączył(a): 17 stycznia 2014, 17:00
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Rykowisko 2014

Postprzez traperczłopa » 13 października 2014, 21:18

Widziałem foto pułapki w Niemczech po 200e, ale czy dobre :!: :?: Nie wiem , nigdy z takimi do czynienia nie miałem . Ale życzę Ci szczęścia , może akurat zapodasz na fotki swojego ,,bynia'' :D
Avatar użytkownika
traperczłopa
 
Posty: 727
Dołączył(a): 16 lutego 2014, 11:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rykowisko 2014

Postprzez ryjjec » 14 października 2014, 19:48

Predator napisał(a):Pierwsze ofiary poligonów u mnie są ,znaleźli 3 byki jednego łowczy dostrzelił podobno go zaatakował ledwo położył go kilka metrów przed sobą.
Jak znam życie będzie tego więcej, przecież kupa sezonu jeszcze a zaczynają się zbiorówki .


Spotkałem teraz w Wiśle starego myśliwego 73 lata. Opowiadał mi, że dawniej podczas rykowiska
nie można było polować na byka stadnego, można było go powalić wyjątkowo miesiąc po rykowisku!
Powiedział mi, że dziś walą we wszystko co wejdzie pod lufę!

Z danych statystycznych wynika,że podczas rykowiska zabijana jest większość byków jelenia przeznaczona
do odstrzałów w ramach planu łowieckiego! Wiele gatunków łownych zostało objętych ochroną w czasie
przypadającym na gody! Jeleń szlachetny jest najwidoczniej pospolitym szkodnikiem którego trzeba tępić
i to bez umiaru!
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Rykowisko 2014

Postprzez traperczłopa » 14 października 2014, 21:31

Ale jak dewizowiec ma strzelać po rykowisku :?: . To takie męczące , niema jak podany na na tace :( Żal
Avatar użytkownika
traperczłopa
 
Posty: 727
Dołączył(a): 16 lutego 2014, 11:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rykowisko 2014

Postprzez ryjjec » 14 października 2014, 22:48

Byłem w pokoju myśliwskim wspomnianego myśliwego 73 lata. Jednym z trofeów był złotomedalowy wieniec
byka 18taka karpackiego. Cudowny ten wieniec! Widziałem też zrzuty byka wstecznego co najmniej
dwudziestoletniego! Grube jak cios mamuta! Bez koron! Zrzuty majestatyczne. Myślę. że są to zrzuty
byka, który był jednym z nielicznych co dożył starości nietknięty kulą! Ach...!
Myśliwy ten zaszczycił mnie i podarował mi wieniec dwunastaka karpackiego... Nie mogę się napatrzeć...
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Rykowisko 2014

Postprzez ryjjec » 14 października 2014, 22:55

traperczłopa napisał(a):Ale jak dewizowiec ma strzelać po rykowisku :?: . To takie męczące , niema jak podany na na tace :( Żal


Żal! :|
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Rykowisko 2014

Postprzez jeleń150 » 15 października 2014, 12:20

A myśliwi w moich okolicach jeszcze mówią że liczba jelenia szlachetnego zwrasta ale z moich obserwacji wynika że byka w II i III klasie wieku jest coraz mniej.
Za to byczków z I klasy jest coraz więcej.
Ja nawet posunę się dalej(pewnie co niektórzy mnie zlinczują)ale powiem taką ciekawostkę przecież kiedyś(jak nie było człowieka)nie było żadnej hodowli czy tam gospodarki łowieckiej wszystko było w naturze..osobniki słabe zdychały=silne przeżywały a selekcji dokonywały drapieżniki.

Przecież to ludzie doprowadzili do wyginięcia mamuta jak i również innych gatunków.Tak naprawdę człowiek niszczy wszystko na swojej drodze.
A wszystko kręci się w wokół KASY!!! to jest ŻAL :?

Przecież zwierzęta mają również prawo do życia jak człowiek..a nie że człowiek decyduje o ich życiu...

Rozumiem można polować ale z umiarem..zobaczcie ile jest myśliwych u mnie w obrębie 10km jest co najmniej 50-70 myśliwych(3 koła)
i po co tyle???zwierząt coraz mniej a ich jeszcze przybywa.

Ja tego nie rozumiem.
Avatar użytkownika
jeleń150
 
Posty: 164
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 17:10
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Rykowisko 2014

Postprzez szydlos » 15 października 2014, 14:28

to chyba zależy od gospodarki łowieckiej u mnie z roku na rok populację próbuję się postarzać,i efekty widać zwiększono odstrzał I kl trochę tylko II kl i coraz więcej widać byczków w II kl a za jaki czas powinno sie to też przełożyć na III kl wieku
Avatar użytkownika
szydlos
 
Posty: 440
Dołączył(a): 1 stycznia 2014, 19:58
Lokalizacja: Grajewo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zbieractwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 199 gości